SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IZOTEK c.d.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 540022

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1871
brevoxyl krem 4% mam ale nie stosuje,derma powiedziala zebym nic nie modzil i nie cudowal,ale moze zobacze na te duze syfy jest szansa ze zadziala..;]

Koksuj razem z nami:)...Izotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9050
wczoraj zaczalem izo :P narazie przez pierwszy miesiac 20mg , zobaczymy co ten lek zdziala :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 754
Ja juz teraz lece na 20mg co drugi dzien, zmiany juz od dlugieego czasu sie nie pojawiają, od 2-ch mies na pewno, ale dermatolog kazala raz na 2 dni lyknąc jedną i tak do ok. 15 kwietnia, nawet sie ciesze, bo jakos tak mam obawy przed odstawieniem leku.
Pozdrawiam serdecznie i życze dużo cierpliwości, sama bardzo wątpiłam, trzy czy cztery miesiące minęły, a mi wciąż coś wyskakiwało. Obawiałam się, że lek na mnie nie działa, ale... działa!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1871
to mowisz ze przez 4 miesiace koksowania i tak od czasu do czasu cos wyskoczylo??;>...hmmhmmm..to moze na mnie jeszcze czas nie nadszedl..moze trzeba jeszcze jechac na tej dawce...a wysuszalo was??;>bo ja to tony kremu na twarz nakladam..;>

Koksuj razem z nami:)...Izotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 474
Pewnie ze wysusza bo o to tutaj chodzi w srodowisku suchum baterie sie nie tworza i nie rozmnazaja przynajmniej taki mi pani dermatologo mówila gdy przychodzilem do niej na kontrole i mialem wysuszona twarz to była bardzo zadwolona :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7040 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 85817
nie myslcie czasem, ze jak bedziecie mielu wysuszone skory to nic nie wyskoczy zgadza sie, ze tlusta skora sprzyja bardziej roznym wypryskom ale na suchej tez sie beda pojawiac.
2 miechy po izo ladnie
3-4 miesiac co jakis czas cos wyskakuje
5 miesiac - skora zaczyna zyc na nowo. tzn zmian coraz mniej, pojawiaja sie sporadycznie
zreszta u mnie cos ma prawo sie pojawic. pracuje w goracym miejscu, ostro trenuje i jem troche chemii.
pozdro

NOX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 889
ja podczas kuracji Roa malo nawilzałem, od czasu do czasu tylko, wolalem miec sucha skore, jakos pewniej sie czulem :)

@system
ja mysle ze troszje za malo wziales i powinienes kontynuowac dopoki nic ci nie bedzie wyskakiwac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7040 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 85817
ja wcale nie nawilzalem podczas kuracji. teraz nie uzywam zadnych kosmetykow. mysle jednak nad uzyciem na pojedyncze przebarwienia effaclar k. wiem, ze dobrze na niego reaguje bo kiedys juz stosowalem.

NOX

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1269
Witam po dluzszej przerwie ale mialem duuuzo nauki, oto artykul opisujacy skutki uboczne jakie moga czekac dzieci kobiet poddanych kuracji roaccutanem, (momentami szokujace ale postanowilem ze lepiej jednak zdawac sobie z tego sprawe)


Accutane Linked to Birth Defects, Should Be Pulled From Market, Public Citizen Tells FDA
Accutane odpowiedzialny za wady wrodzone, powinien byc wycofany z obrotu, Public Citizen (z dalszego tekstu wynika ze to organizacja pozarzadowa) donosi FDA (amerykanska federalna agenda zdrowia, odpowiednik naszego ministerstwa zdrowia, odpowiedzialn za dopuszczanie lekow do obrotu)


WASHINGTON - February 26 - The acne drug Accutane, which causes birth defects and life-threatening adverse events, should be removed from the market and prescribed only under very limited and controlled conditions, Public Citizen told a government panel today.
Lek przeciwtradzikowy roaccutane ktory to powoduje wady wrodzone u dzieci oraz dożywotnie skutki uboczne (taki jest zdaje się kontekst tej wypowiedzi) winien być wycofany ze sklepow (aptek) i przepisywany jedynie w bardzo ograniczonych przypadkach i pod scisla kontrola, zostalo powiedziane przedstawicielom rzadu podczas dzisiejszego rzadowego panelu dyskusyjnego



At a meeting of a U.S. Food and Drug Administration (FDA) advisory committee, Dr. Sidney Wolfe, director of Public Citizen’s Health Research Group, described how the drug causes such birth defects as malformations of the heart and brain, and can cause depression and create pressure in the brain in patients taking it. About 25 percent of the babies born to mothers taking the drug have serious birth defects and 50 percent are mentally disabled. Many women who become pregnant while taking the drug have abortions because of this high birth defect rate.
Podczas spotkania Z FDA Dr. Sidney Wolfe, tlumaczyl w jaki sposob roaccutane powoduje wady wrodzone oraz deformacje serca i mozgu oraz jak moze spowodowac depresje oraz nadciśnienie srodczaszkowe u pacjentow poddanych kuracji. Około 25% dzieci kobiet poddanych kuracji roaccutanem ma powazne wady wrodzone zas 50% jest intelektualnie upośledzonych. Wiele kobiet które zaszly w ciaze podczas terapii dokonaly zabiegu aborcji z powodu wysokiego ryzyka wad wrodzonych

Accutane is approved only to treat severe cystic acne but is prescribed to many people who have mild acne. In fact, it is prescribed to 26 times more women than it should be, Wolfe estimates.
Roaccutane jest dozwolony jedynie w kuracji ciezkich postaci trądziku jednak jest rowniez przepisywany wielu osobom ktore maja lagodna postac tradziku. Jest przepisywany 26 razy częściej kobietom niż powinien być-oszacowuje doktor Wolfe

A program launched in April 2002 by the FDA and Accutane’s manufacturer, Roche, was designed to reduce the number of pregnant women taking the drug, but it has not worked, Wolfe said. In the program’s first year, 48 of 61 reported pregnancies (79 percent) ended in elective abortions because of concerns about the high rate of birth defects caused by the drug. Applied to the estimated number of total pregnancies in women taking Accutane during that year, an estimated 431 women had abortions because of the drug’s high defect rate, 16 infants were born with birth defects and 31 babies were born with mental retardation. From 1982 to 2000, 162 babies were reported born with birth defects attributable to Accutane.
Program rozpoczal dzialanie w kwietniu 2002 z inicjatywy FDA oraz producenta roaccutanu koncernu Roche, celem programu bylo ograniczenie liczby ciezarnych kobiet bioracych lek, jednak program nie odniosl skutku mowi dr Wolfe. W pierwszym roku dzialania programu 48 z 61 odnotowanych ciaz (79 procent) (chodzi o ciaze kobiet poddanych w miedzyczasie terapii roaccutanem-przyp. Autora) zakończyło się wczesniej nie przewidywanymi zabiegami aborcji z powodu zagrozenia powaznymi wadami wrodzonymi u płodów. Wedle szacunkow 431 kobiet przeszlo zabieg aborcji z powodu dużego ryzyka wad wrodzonych z powodu zazywania roaccutanu, 16 noworodkow urodzilo się z wadami wrodzonymi zas 31 z upośledzeniem umysłowym. Od 1982 do 2000, 162 dzieci urodzilo się z wadami wrodzonymi które to bezpośrednio wiaze się z kuracja roaccutanem



"If the government doesn’t act, this administration and advisory committee will continue to put its imprimatur on the reckless use of a drug that each year causes the need for hundreds of abortions and results in many seriously deformed infants with birth defects," Wolfe said. "This is one of the two worst epidemics of preventable serious birth defects ever seen in the United States. It is time to end it."

’Jezeli rzad nie zareaguje, fundacja bedzie kontynuowac dzialania zmierzajace do publikowania danych o kuracji roaccutanem ktora to kazdego roku powoduje potrzebe setek zabiegow aborcji oraz urodzen powaznie zdeformowanych dzieci z wadami wrodzonymi’-powiedzial doctor Wolfe’Jest to jedna z najgorszych epidemii możliwych do unikniecia chorob wrodzonych u noworodkow dotad widzianych w USA. Czas najwyższy przeciwdziałać temu’



Officials have known for at least 20 years of the dangers associated with the drug. In 1983, Public Citizen petitioned the FDA to give patients warning information with the drug. In 1988, Public Citizen petitioned for a ban on Accutane, but the agency didn’t act. Public Citizen will petition the agency again soon for the drug’s withdrawal, Wolfe said. Wolfe told officials today that the drug should be prescribed only if photographic proof exists of severe cystic acne and the patient has not responded to other acne treatments. In addition, for women, a written statement should detail the patient’s contraceptive practices and the patient should have a negative pregnancy test.

Wladze wiedza od conajmniej 20 lat o zagrozeniach zwiazanych z tym lekiem. W 1983 roku Public Citizen apelowala do FDA aby dołączać ostrzeżenie do leku. W 1988 organizacja petycjonowala o wycofanie roaccutanu, jednak agencja nie zareagowala.
Organizacja będzie niedługo znow apelowac o wycofanie leku- mowi dr Wolf
Wolf powiedział dzisiaj oficjelom iż jego zdaniem lek winien być przepisywany jedynie gdy istnieje sfotografowany (nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem) dowod na to iż pacjent ma ciezka postac tradziku zas i stosowane wczesniej kuracje nie odniosły skutku.
Zas od kobiet winno być wymagane pisemna deklaracja o stosowanych srodkach antykoncepcyjnych i wynik testu ciążowego takiej pacjentki powinien być negatywny.

p.s. jestem w trakcie terapii homeopatycznej ktora ma wyleczyc mnie ze skutkow ubocznych, kontaktowałem się ze znajoma Pania neurolog, Polką z pochodzenia mieszkajaca w stanach i powiedziala ze dwukrotnie spotkala się z dosc powaznymi wadami wrodzonymi dzieci kobiet poddanych terapii roaccutanem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7040 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 85817
jamajka1
Jest tez druga strona medalu ale nie chce mi sie szukac.
jakie masz sajdy po izo?

NOX

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rzucanie palenia

Następny temat

antybiotyki :/

WHEY premium