SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FIT]redcow/w drodze po figure i po zdrowie- cukrzyca "jedynka"

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 141487

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
obli tyle ze ja pod tyle teorii podpadam ze trudno przewidziec ktora sie akurat tym razem uaktywni

dzis



raczej DNT bo tylko takie tam hopsa hopsa ze sztanga, choc nawet sie spocilam. katowalam tez reke unoszeniem hantelek wyprostowanymi rekoma do przodu, calkiem niezle cwiczenie i moge je robic

dostalam wyniki badan hormonalnych z wrzesnia:
niska prolaktyna 67mU/L (norma 102-496)
progesterone 10.9nmol/L (nie ma przedzialu normy)
wysoki 17 Hydroxyprogesterone 5.7 nmol/L (norma 1-5)
11 Deoxycortisol 5 nmol/L - nie podali normy
plus duzo innych ale one w normie


tarczyca:
TSH 1,7 (norma 0,27- 4,2)
T4 12,8 (norma 12-22)
total t3 1,49 (1,3- 3,1)

ta tarczyca to cos cienko, ale ze prolaktyna niska i ta jakas odmiana progesteronu wysoka to nie wiem co to oznacza



Zmieniony przez - redcow w dniu 2012-12-06 01:17:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
karmic teraz piersią nie dasz rady
A jaka masz temperaturę? obnizoną?
Ale okres masz normlane? w ktorym to dniu cyklu było robione?Tak z ciekawości pytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
karmic teraz piersią nie dasz rady


temperature co bym zmierzyla to zawsze ok, choc dawno tego nie robilam (no bo zawsze ok bylo)
co do fazy to kurcze nie jestem pewna ale chyba tuz przed okresem bylo akurat tego nie zapisalam w komorce..FSH,estradiol i LH wskazuja tak jakby to byla faza koncowa cyklu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wiesz u ciebie z tymi badaniami to tez cholera wie co myslec.. masz chorobę autoimmunologiczna to sie moze róznie objawiać.
Myślę, ze logicznym jest po prostu nieszukanie problemu gdy sie nei objawia fizycznie to w temacie hormonów płciowych, a w temacie tarczycy mysle ze ziuta moze powiedzieć cos sensownego. Jeśli sądzisz ze cos jest nie tak to chyba trzeba z lekarzem pogadać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
Obli, ja nie Ziuta ale co do wyników "tarczycowych" Redcow. Samo TSH tak naprawdę o pracy tarczycy nic nie mówi (to jest przecież hormon przysadki a nie tarczycy). Ale wyniki wolnych hormonów FT3 i FT4 są... niezbyt ok. Powinny mieć zbliżoną wartość (w sumie mają) ale powinny być też conajmniej w połowie normy a tu mamy: FT4 na poziomie 8% a FT3 na poziomie 10,56%. Jeśli wyniki były robione rano i na czczo... to jak przy takich wynikach organizm ma dojechać do końca dnia, jak już z rana jest niemal bez paliwa???
Przydałoby się jeszcze USG tarczycy - sprawdzić wielkość tarczycy, ewentualne występowanie guzków czy zwłóknień oraz przepływy. Ważna jest też obserwowanie siebie - senność (taka typowa autobusowa), zmęczenie, zwiększenie odczuwania zimna, sucha skóra (stopy, łokcie), suche oczy, wypadające włosy, kruche paznokcie, przerzedzające się w górnej części brwi, "dziwne" napady złości. Te objawy przypisuje się często błędnie do "starzenia się", stresu, przemęczenia a to może być chora tarczyca.
Ja bym zaryzykowała podejrzenie o niedoczynność (mimo iż TSH w normie).

No niestety choroby autoimmunologiczne lubią chodzić "parami".

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2012-12-06 10:52:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1985 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67804
popieram Kokosa, ja bym poszerzyła z lekka diagnostyke tarczycy o przeciwciała... podwyższony 17-OH progesteron może się zdarzyć właśnie w drugiej fazie cyklu, wiąże się z wysokim w tej fazie cyklu progesteronem, podwyższonym estrogenem(ale żeby te zależności wytłumaczyć to ciężko to cała linia zależności i sprzężeń zwrotnych), ale z tego co czytałam to często tak bywa, że 17-oh nie świadczy o nieklasycznym przeroście nadnerczy, jakbyś się zamartwiała, ale pojawia się przy niedoczynności tarczycy zazwyczaj w przebiegu Hashimoto i odwrotna sytuacja jest też możliwa(że podwyższone TSH jest wynikiem nk-przerostu nadnerczy są o tym nie mam wiedzy)... moge Ci tylko powiedzieć, że ja miałam podobne wyniki i wyszła niedoczynnośc w przebiegu choroby Hashimoto...hm mam nadzieje ze zbytnio nie zagmatwałam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
No, tak jak dziewczyny piszą
Z tym że o ile dobrze widzę to ty miałaś mierzone total T3 a nie free, a wyniki dla całkowitych hormonów są mniej miarodajne, bo ma na nie wpływ obecność innych chorób, poziom estrogenu i tysiąc innych rzeczy. Więc tak je można bardziej na luzie traktować.
Ale moim zdaniem nie można ich rozpatrywać oddzielnie od reszty hormonów, które masz poza normą i mogą sugerować na jakieś niedomogi osi przysadka-nadnercze. Na to tez by wskazywały u ciebie wyniki tarczycy, skłaniające się w niestandardowym kierunku niskie TSH+niskie T3 i T4. A jedno oddziaływuje na drugie - słaba tarczyca oslabia nadnercza i nawzajem. To jest na przyklad bardzo częste przy rozpoczęciu leczenia niedoczynności tarczycy hormonami, też tego doświadczyłam
Mądrego endo ci potrzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
dziewczyny, cala mase informacji mi przekazalyscie dzieki wielkie cukrzyca t.1 i niedoczynnosc tarczycy czesto ida w parze, jako nastolatka bralam eutyrox, potem bylo wszystko ok. okresy tez byly rowniutkie. od momentu przejscia na lowcarb zaczely sie szopki z okresem spozniajacym sie nawet 85 dni. dr Bernstein mowi ze 100% jego pacjentow sa hypothyroid, z tym ze wszyscy jego pacjenci sa na very low carb. ja i tak jem ze dwa razy wiecej ww niz on zaleca, bo gdybym miala jesc tyle co on kaze to jadlabym pewnie max 300-400g warzyw dziennie i generalnie jak wrobelek. mam do niego ogromny szacunek ale na jednej konferencji dalo mi do myslenia co powiedzial o warzywach: ze rozwazal opcje nie jedzenia zadnych wegli nawet ani grama z warzyw, no ale potrezbujemy jednak troche tych naturalnych skladnikow (nawet nie witamin- bo te mozna polknac w tabletce.., ale tych co byc moze sa jeszcze nieodkryte)... od tamtej konferecnji nie wierze juz mu tak na slepo i wlaczylam wlasny umysl
a apropos tych badan to w sumie wcale sie nie zdziwilabym jakby ta tarczyca byla graniczna albo nawet niedoczynna. w przyszlym tygodniu ide do lekarza ogolnego zobaczymy co powie..generalnie samopoczucie mam spoko, jak mam dobre cukry to wszystko gra. wlosy ostatnio wypadaja, ale zaczely wypadac z lowcarb potem przestaly, teraz znow takze nie ma to reguly. nidgy specjalnie jakos senna nie chodzilam, raczej odwrotnie cieplolubna jestem, ale nawet jak pizga na dworze to ja rowerem smigam po miescie podczas gdy reszta ludzi sie trzesie z zimna na przystankach. paznokcie mocne, skora miejscami sucha ale nie jakos przesadnie, zawsze uzywam naturalnych masel do smarowania i one sie bardzo sprawdzaja. co do zlosci,jakbym miala doszukiwac sie objawow w samopoczuciu emocjonalnym to wszystko bym u siebie znalazla, takze sie nie doszukuje generalnie jedno sie sprawdza poki co: dobre cukry z rozsadna miska= dobre samopoczucie. okres zyje troche wlasnym zyciem, ale coz... trudno sie mowi. ja cale zycie po lekarzach chodze wiec jak tylko mozna w ktorejs dziedzinie cos wyprzec i zapomniec o tym to z ulga to robie niedoczynnosc jeszcze przezyje, ale Hashimoto brzmi troche powazniej. z tymi badaniami to myslalam ze ta prolaktyna ma jakies znaczenie bo cos mi sie kiedys obila o uszy?

dzis

DNT
30 min roweru w terenie




Zmieniony przez - redcow w dniu 2012-12-07 00:57:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ma, pewnie ze prolaktyna ma, jak kazdy hormon, tylko najgorzej teraz ze nie wiadomo co jest następstwem czego u ciebie, gospodarka hormonalna to naczynia połączone

ano.. umysł.. trudno dojśc do pewnych rzeczy, cokolwiek sie nie złapie to ma dwusieczne działanie....

a gdybys rzeczywiście zrobiła ładowanie ww ale zgodnie z zasada tej samej ilosci cały czas i tylko z takich zródeł wartościowych równo cały dzien by sumarycznie przekroczyc 150g ww
najgorsze ze z "pomysłami" u ciebie trzeba uwazac

Zmieniony przez - obliques w dniu 2012-12-07 09:24:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
redcow ten trening na pupe co miała Arphiel.. zobacz go , częśc cwiczeń mozna pozmieniac na typowo siłowniane ale on sie nadaje dla ciebie na pewno w wiekszosci mozna dodac jeszcze cos na czwórki i bedzie dobrze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hej, prośba o plan treningowy

Następny temat

Jakiego typu jest ten trening?

WHEY premium