SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FIT]redcow/w drodze po figure i po zdrowie- cukrzyca "jedynka"

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 141524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
I jak już o poprawkach to ściaganie drązka ez bym dała przed opuszczaniem. tak w ramach rozgrzewki, lepiej plecy pracuja w podciąganiu gdy sa dobrze rozgrzane, zwłaszcza ze to cwiczenie jest powyzej twoich mozliwosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
aha, czyli MC po prostu dac pierwsze a reszta dalej. no opuszczanie to lipa w moim wykonaniu, ale robie bo lubie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No pewnie, rób, ja tylkoz doświadczenia, bo dla mnei mimo, ze si epodciagam to przeciez nie 12x , ale trzy, wieć stwierdziłam ze o wiele lepiej mi idzie gdy pierw zrobie jakięś ściaganie na plecy jako pierwsze zanim na drążek wejdę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
obli dobrze wiedziec ze lepiej sie opuszczac po porzadnej rozgrzewce

pon:
dieta nieidealna, tluszcz poszedl dosc liberalnie - to jest moje wyzwanie na te 4 tyg.zeby nie dojadac lyzka masla I kokosowego lub innych tluszczy, dlatego stwierdzam ze bede liczyc tylko bialko I wegle a tluszcz sam wyjdzie w praniu. biore suplementy tluszczowe, leje oliwe i sypie dosc sporo siemienia do salatek, smaze na tluszczu jadam tluste produkty, wiec stwierdzam ze przyzwoite jego ilosci mi wpadaja takze nie ma co dojadac dodatkowo. bedzie mi latwiej jesli chodzi o glowe poza tym dorwalam ksiazke Loren Cordain - pierwsza, oryginalna ksiazka o paleo I wyraznie tam mowia ze paleo wcale nie oznacza zycia samym tluszczem. wrecz przeciwnie zalecaja wybierac chude miesa (dziczyzna w lesie nigdy nie byla tlusta). takze maselko u mnie bedzie od czasu do czasu a nie lyzkami

trening C w domu

1.Aktywacyjne na triceps ze sztangielkami statycznie
4 razy sztangielki po 10kg

2.unoszenie sztangielek przodem
2,5kg x 10
3kg x 10
3kg x 10

3.unoszenie sztangielek bokiem
1,75kg x 10 (cienko wiec zmnijeszylam ciezar)
1,25kg x 10
1,25kg x 10
troche mi lewy bark klika przy tym cwiczeniu pomimo porzadnej rozgrzewki

4.sciaganie tasmy prostymi rekami
1 x niebieska
2x czarna

5.shoulder box 3 x 6
3kg x 6 (zmnijeszylam)
2,5kg x 6
2,5kg x 6

6.wyciskanie sztangielki oburacz lezac na pilce (glutes i core napiete)
3x 10 z 11kg

7.brzuch - plank 2x ok.17s/ok.13s ale za to swietnie czulam prace brzucha, cos mi sie musialo poprawic w technice (tylko nie wiem co )

wtorek
DNT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Bo to była pierwsza wersja, później stwierdzili, ze jednak źle przeprowadzono proces myślowy i dodali ten tłuszcz
Gdyby ktos pytła to jest jeszcze wcześniejsza wersja "Paleo" prawie wegetariańska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
no tak... glupoty mozna dostac od tych wszystkich wersji I zalecen

dzis:
dieta:
1. makrela
2. serce wolowe, beblo zielone (szpinak, natka pietruszki, koperek, oregano, tymianek, jakies inne liscie zwane z angielska catalogna, liscie mniszka, jarmuz, kapusta czerwona i biala, sok z limonki) z siemieniem I oliwa
3. serce wolowe, tran, wiesiolek, kapusta kiszona, czosnek, chilli, szalotka, kolendra, majeranek

trening:
Trenig B2- plecy w domu

1. MC
47,5kg x 8
50kg x 8
52.5kg x 8
55kg x 8
57.5kg x chyba 8 ale ledwo

2. trzymanie statyczne tasmy w pozycji narciarza
3 razy - krotko..nie policzylam sekund bo skupialam sie na pracy miesni I mozg sie wylaczyl

3. wznosy z opadu na pilce
3 x po 10 - ostatnie unoszenia to ledwiusienko

4. statyczny cable row z tasma
3 razy - tez nie policzylam sekund, w kazdym razie takie niby nic a pot mi lecial po plecach

5. pompki wasko na podwyzszeniu ze spietymi lopatkami - lekkie dygniecie lokciami
3 razy po okolo 3-5 powt.

opuszczania nie bylo w koncu- cos tam probowalam ale na drzwiach mi nie wychodzi. przydalby sie drazek w domu ale nie moje mieszkanie wiec kolkow rozporowych nie bede wiercic a prowizorki tez nie bede kupowac bo zycie mi mile
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
czwartek 14.11
dieta:
1. 3 jajka, 2 espresso
2. marchewka
3. serce wolowe, kabaczek pieczony, kapusta kiszona, siemie, wiesiolek, ocet balsamiczny, 2 espresso
4. wino czerwone
5. serce wolowe, kapusta kiszona, siemie lniane, tran

DNT

Zmieniony przez - redcow w dniu 2013-11-14 22:48:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
piatek 15/11

dieta:
1. jajka, maslo,kapusta kiszona, siemie
2. kapusta, siemie, wiesiolek, grzyby, tran
i strasznie mnie wzdelo, takze zjadlam tylko jeszcze 1 maly posilek wieczorem
3. wolowina, kabaczek pieczony, oliwa

DNT

sobota 16/11
dieta:
1. 3 jajka, maslo
2. wolowina, cebula, kapusta czerwona i biala, wiesiolek,tran, maslo
3. tunczyk, kapusta czerwona i biala, oliwa
4. bedzie: wolowina, kapusty, oliwa

trening: A1 Nogi w domu

1. dzien dobry
25kg x 10
27.5kg x 10 - ciezko
27.5kg x 8

2. goblet squat
15kg x 10
16.25kg x 10
17.5kg x 8

3. glute bridge statycznie z 30kg
liczone sekundy: 28s/30s/19s - ale mnie pieklo! az sie boje jutra!

4. unoszenie nogi z tasma w kleku na czworaka
2 serie po 10 razy na noge
1 serie po ok 7 razy- juz nie dalam rady

5. bulgara zaczelam robic ale po glute bridge tak mi sie wszystko trzeslo ze mialam problemy z zachowaniem rownowgi wiec przerwalam to cwiczenie...

ogolnie niby nic wielkiego ale reakcja po: trzesawica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
nie bede wyglaszac przemow ze wracam jak corka marnotrawna i takie tam. juz to gadalam pare razy tutaj... po prostu sa szanse ze bede miec wiecej czasu I byc moze podolam paru tygodniom. przymierzam sie do zrobienia calego Whole30 ale ze wymagania zycia jednak nie pozwalaja na zrezygnowanie calkiem z paru produktow to bedzie tylko normalna dieta paleo (z kapka nabialu i winem..). Filonka mnie przekonala ze prowadzenie skrupulatnego dziennika cukrzyka byc moze sie przydac dla potomnych (nawet nie cukrzykow) wiec bedzie bardzo dokladnie. prawdobodobnie bede w stanie wygospodarowac czas na max 2 treningi w tygodniu I to tez nie jakies dlugasnie bo wiem ze szybko sie mecze. czasem po 5 seriach MC mam dosc I dalej to tylko hopsa hopsa ze sztanga - co zreszta lubie. moja aspiracja na ten rok jest power clean albo lepiej snatch I mam powazne zamiary zapisac sie do klubu gdzie tego ucza. pomimo niesprawnej reki nadal mam nadzieje ze moge zrobic cos wiecej niz tylko dzien dobry, przysiad lub MC.

dzisiaj bylo tak:
8.30 129 2j. Humalogu, 1j. humulin S, kawa, omega 3 fish oil
10.20 117
ok 12.00 cos jakby hipo + cashews
13.20 167 3j. Humalogu, 4 j. Humulin S - 3 jajka smazone na tluszczu wolowym (samodzielnie wytapianym!), wino czerwone
17.30 151 4j. Humulin S, 3j. humalogu, szpinak, jarmuz, cebulki dymki, czosnek zasmazane z jajkami, smietana 45% i cheddarem, tahini, cashews
19:45 149 kawa ze smietana 45% 2j. Humalogu
bedzie makrela pieczona
Lantus bedzie o 23.00ej 16j.

DNT - bo trening byl wczoraj- dzien dobry I przysiady, sa lekkie zakwasy dzis


gwoli wyjasnienia:
Humalog to insulina szybko I krotkodzialajaca (u mnie ma szczyt dosc intensywny w okolo 2,5-3h od wstrzykniecia) po 3 godzinach nie zauwazam zadnej pozostalosci jej dzialania. biore jej tez 1-1.5 jednostki codziennie na objaw brzasku tuz po obudzeniu bez wzgledu jaki mam poziom
Humulin S insulina krotkodzialajaca, ktora zaczyna dzialac ok 40-50 minut od podania, szczyt ma u mnie w ok 3h, czasem jej dzialanie sie przedluza do ok. 3,5, rzadziej do 4h. jej szczyt jest lagodniejszy niz Humalogu przez co ewentualne hipo jest lagodniejsze, swietna na trening w malutkich ilosciach zeby pokryc adrenaline i katecholaminy treningowe
Lantus insulina dlugodzialajaca, biore raz na dobe z reguly ok 23.00, uwalnia sie powoli przez cala dobe jako baza


aha, celem jest jak zwykle schudniecie bo troche jestem przytyta od zeszlego roku... ale to nie priorytet, na razie to cel miec cukry ponizej 125, jak to jest dobrze to nie mam skokow apetytu I w miare mi sie chudnie samemu

Zmieniony przez - redcow w dniu 2014-05-24 21:13:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Redcow

A te wartosci cukru to teraz wyzsze niz kiedys mniej sie juz nie daje utrzymac ?
I co z ta reka nie wrocila do stanu uzywalnosci ? Ech....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hej, prośba o plan treningowy

Następny temat

Jakiego typu jest ten trening?

WHEY premium