SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FIT]redcow/w drodze po figure i po zdrowie- cukrzyca "jedynka"

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 141983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Ladies droga do formy i edukacja.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
hallo:)
Czytam Ladies SFD od jakiegoś czasu i jestem pod wrażeniem życzliwości wszystkich moderatorek oraz ogromu przydatnych informacji jakich się juz stąd dowiedziałam.
Mam pytanie: czy któraś z pań moderatorów podjęłaby się doradzenia mi w sprawie diety i ewentualnego treningu? Jestem cukrzykiem typu 1 (ze stażem 17 lat) i będąc szczerą mam raczej rozchwiane cukry (choć paradoksalnie HBA1C idealne). Oczywiście jestem pod opieką diabetologa. Borykam się z problemem nadwagi juz spory kawałek czasu (a szczególnie brzuch i talia) i chciałabym się jej wreszcie pozbyć, ale nie dopuszczając do niedoborów w organizmie i nie paląc sobie wszystkich mięśni po drodze. Od lutego chodzę na siłownię (głownie aero), od kilku tygodni ćwiczę siłowo, ale na razie z leciutkimi obciążeniami (wykupiłam abonament na plan treningowy na sfd).
To tak w bardzo duzym skrócie o mnie. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Wynik obciazenia jest sredni ale bez insuliny i tak nic nie mowi. Watroba Ci slabo pracuje. Masz rozjechane ALT. Jak samopoczucie w ciaglu dnia i po posilkach?


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 07/08/2016 17:27:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Możemy spróbować Ale musisz wiedzieć, że nasza koncepcja diety może "nieco" się różnić od ogólnie przyjętych standardów dla cukrzyków

Póki co, dawaj ankietę, której wzór znajdziesz w Regulaminie Działu i napisz, co i ile +/- jesz w każdym posiłku w ciągu dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
Dzieki za odzew Martucca
Moge się założyć, że wasza koncepcja diety jest o wiele bardziej rozsądna niż wielu lekarzy:) Oddaję się pod waszą opiekę:)

Poniżej ankieta.


Wiek : 30
Waga : 68-69kg
Wzrost : 164cm
Obwód w biuście : 96
Obwód pod biustem : 84
Obwód talii w najwęższym miejscu : 85
Obwód na wysokości pępka : 92
Obwód bioder : 101
Obwód uda 58
Obwód łydki 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : talia, brzuch, ramiona, plecy
W którym miejscu najszybciej chudniesz : tam gdzie tyję najszybciej
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) siłownia ok. 5 razy w tygodniu (orbitrek, wiosła, biegi - 0,5-1h, od kilku tygodni lekkie treningi siłowe z programem skupiającym się na brzuchu wykupionym na sfd), joga, rower do pracy (15 min w jedną stronę)
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane (20-50g) z mlekiem (ostatnio polubiłam tez na wodzie), jajka, czasem dodatkowo owoce
Co lubisz jeść na obiad : ryba, jajka, warzywa, ostatnio też dużo strączkowych
Co jako przekąskę : orzechy, owoce, owoce suszone, ryba wędzona, sałatki, do niedawna jeszcze słodycze (niestety w ogromnych ilościach)
Co jako deser : galaretka bez cukru, do niedawna słodycze, lody, wypieki własnej produkcji
Ograniczenia żywieniowe : cukrzyca typu 1 od 13-ego roku życia, liczę ww we wszystkim łącznie z warzywami (konsumuję ich spore ilości) i przeliczam dawki insuliny z zależności od tego ile zjem, nie jem mięsa czerwonego ani żadnego drobiu (no może raz na ruski rok jakis kawałek w gościach, albo tzw. zachciankowy)
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : oprócz cukrzycy w miarę dobry. jestem dziwnym przypadkiem dla wielu lekarzy bo pomimo wysokich cukrów mam prawidłowe wartości hemoglobiny glikolowanej, ale ostatnio odkryto, że fruktozaminę zaś mam wysoką. 5 lat temu miałam operacje po złamaniu wyrostka łokciowego z przemieszczeniem i od tamtej pory lewą rękę mam słabszą i bez 100%-ego wyprostu, plus dochodzi coś a'la "zmiana zwyrodnieniowa" (chyba- nie byłam z tym u lekarza) lewego nadgarstka, ale jak porządnie go rozćwiczę to prawie wogóle mi nie dokucza. zdiagnozowany zespół Gilberta- pod wpływem stresu lub przemęczenia podnosi mi się bilirubina do wartości podchodzących pod żółtaczkę, która ustępuje samoistnie (ło matko trochę tego wyszło..) Obecnie miesiączkuję regularnie (pod koniec zeszłego roku kiedy byłam na diecie 1200-1400 kcali dwa cykle miałam krótsze - po 24 dni, potem powróciły do normy), nie biorę pigułek hormonalnych. z leków biorę insulinę (krótkodziałająca- Humalog wielokrotnie w ciągu dnia w ilości średnio 2 jednostki na 10gr ww, plus długodziałająca Levemir dwa razy na dobę)
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, biegi, joga, treningi z piłką
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : whey, tran, l-karnityna około 3 miesięcy temu, przeróżniaste herbatki ziołowe (nie piję czarnej)
Stosowane wcześniej diety : na przełomie listopada/grudnia zeszłego roku ograniczyłam kalorie do ok. 1200-1400 i przez miesiąc schudłam 3 kg, po miesiącu wróciłam do starych nawyków, czyli do objadania się (kompulsy podchodzące pod regularny ED), bawiłam się też w białkowe dni dietetyczne (nie dukan, ale coś w stylu 1 fazy South Beach) i chyba rozregulowałam sobie gospodarkę węglowodanową bo cukier potrafi skakać mi do góry nawet po jajkach, serze białym itp.

Zdjęcia zrobię jak tylko współlokatorzy opuszczą dom co by nie świecić po oczach golizną (preferowałabym jakoś bez ich upubliczniania, więc jeśli to możliwe na maila albo w wiadomości prywatnej?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-07-05 22:31:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dostałam, zobaczyłam, przeanalizowałam
Będzie dobrze


Odezwę się jutro i napiszę jaką mam propozycję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
jak to dobrze usłyszeć słowa otuchy od człowieka znającego się na rzeczy dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oo witaj ladies
zycze powodzenia i wysmietych efektow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najgorszy jest pierwszy krok, pierwszy wpis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1409 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28681
a potem ciężka robota i juz sie zastanawiam czy bede mogla choc raz na tydzien kawy z mleczkiem sie napic? od biedy moglaby byc nawet bezkofeinowa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hej, prośba o plan treningowy

Następny temat

Jakiego typu jest ten trening?

WHEY premium