SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Teutońskiego Monstrum czyli GVT wg Wodyna str 187

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 282131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378



A-9 by WODYN.

15 DZIEŃ TRENINGOWY [ II mikrocykl].

Poprzedni taki trening z minionego mikrocyklu:https://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15/10/5_by_WODYN__plan_str_79-t592390-s75.html

CAŁOŚĆ PLANU STR. 79.

1) WYCISKANIE SZTANGIELEK NA SKOSIE DODATNIM.
[ z pauzą w dolnej fazie ruchu]

20 kg x 10
22 kg x 10
24 kg x 9
26 kg x 9
28 kg x 9
30 kg x 9 (+ 4 kg)


2) WIOSŁOWANIE PÓŁ-SZTANGA JEDNORĄCZ.
[ciężar samych talerzy]

25 kg x 9
35 kg x 9
45 kg x 9
55 kg x 9 (+ 5 kg)

3) PORĘCZE.
CC= ciężar ciała.

CC x 9
CC + 4 kg x 9
CC + 6 kg x 9
CC + 8 kg x 9
CC + 10 kg x 9 (+ 4 kg)

4) SKŁADANKA NA BARKI.
- Unoszenie bokiem w opadzie.
- Unoszenie bokiem stojąc.
- Wyciskanie tych samych sztangielek stojąc.


8 kg x 9 + 9 + 9
10 kg x 9 + 9 + 9
12 kg x 9 + 9 + 9 (+ 2 kg)

5) SKŁADANKA NA BICEPS.
- Sztanga prosta modlitewnik nachwyt.
- Sztanga prosta modlitewnik podchwyt.


17,5 kg x 9 + 9
20 kg x 9 + 9
22,5 kg x 9 + 9
25 kg x 9 + 9
27,5 kg x 9 + 9 (+ 5 kg)

Liczby pogrubione oznaczają serie główną.

********************************************************************************

WYCISKANIE SZTANGIELEK NA SKOSIE DODATNIM. - Ciężko nie było nawet z pauzami więc dołożyłem 4 kg .
Zmartwień nie ma bo zapas pozostał.

WIOSŁOWANIE PÓŁ-SZTANGĄ JEDNORĄCZ. -Wszystkie serie bez pasków, choć w ostatniej serii lewą ręką w ostatnim powtórzeniu by się przydały

PORĘCZE. - Tu prysło szczęście już po pierwszej serii głęboki ból w piersi w okolicy mostka.
Czułem jakby mi ktoś rozrywał klatkę na dwie części.
Już po pierwszym treningu A-15 własnie po dipsach bolał mnie ten odcinek klatki
.

Tak pisałem po treningach w pierwszym mikrocyklu, teraz żadnego bólu po prostu świetnie

SKŁADANKA NA BARKI. - Dobrze jest, dołożyłem 2 kg .Nie wiem czy dobrze ale tylko trzy serie tej składanki na 10-8 poszło dzisiaj.

SKŁADANKA NA BICEPS. -Też sie nie patyczkowałem , pięć serii z zapasem na przyszłość .


WODYN
Trzy tygodnie temu pisałem :WODYN Co o tym sądzisz ?
Jak tak będzie dalej to trzeba będzie zmienić to ćwiczenie na inne.


Oczywiście chodziło o dipsy
Obecnie wszystko pięknie do przodu a najważniejsze bez śladu jakiegokolwiek bólu .

Zbliżam się do treningu A-3 a więc będzie zabawa w maksowanie a jednocześnie zostawienie zapasu na A-2 ha ha .
Ogólnie treningi A są moimi ulubionymi w tym planie więc myślę że zadziwię sam siebie .
No a pole do popisu mam chociażby w wyciskaniu sztangielek oraz w wiosłowaniu jednorącz bo akurat tych ćwiczeń nie miałem we wcześniejszych planach

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
no to brawo Krzychu ciężary do przodu, ból nie dokucza, super!

a ja niestety musze zrezygnować z prób zaprzyjaźnienia sie z power snatch, bo mój bark bardzo prostestuje

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 331 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2059
ładne ciężarki ;)
powodzonka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
No widzę że zadowolenie z treningu czego ja nie mogę powiedzieć o swoim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Witam Krzychu


Nadrobilem zaleglosci - fajny plan

A i przygody ciekawe miales

Wesolo tu u Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Krzychu, potężna siła! I co najważniejsze jest progres!

Chciałbym mieć tyle czasu co Ty, na trening, przygotowanie posiłków itd. Niestety...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Krzychu!!!

rwanie silowe masz w planie a nie rwanie olimpijskie wiec nie gadaj mi tu o podsiadzie

pisalem o bliskowsci do prefekcji ale rwania silowego czyli takiego bez siadania i bardziej chodzi o fazy podnoszenia, szrugs, wspiecie na palce, gwalotowne zablokowanie lokci niz o podejcie pod sztange jak najnizej

ale skoro juz o tym mowa mysle ze mozna sie pokusic o dodanie jednego cwiczenia rozgrzewkowego przed rwaniem

wyciskanie z kaptura w pozycji pelnego przysiadu!!!

-wez 20kg sztange
-wyrwij ja
-opusc na kaptur
-zrob pelen przysiad
Z TEJ POZYCJI ZACZYNA SIE CWICZENIE
-nadal kucajac w pelnym siadzie wycisnij te sztange ponad glowe
jesli wykonasz 5x5 na ciezarku 20kg to masz pozwolenie zeby na nastepnym treningu wykonac to na 22.5kg

ODKLADANIE CIEZARU:
-trzymasz sztange ponad glowa i wstajesz jak w przysiadzie rwaniowym
-opuszczasz sztange na klate
-opuszczasz sztange ponizej pasa
-odkladasz sztange na podloge





---------------------


ZMIANA W BOX PRZYSIADACH!!!!!!


no wiec tak - dluzszy czas obserwowalem Twoje box przysiady analizowalem przyczyny, zgadywalem poziom nadgorliwosci itd

WNIOSKI

Dosc duzy udzial wlokien wolnokurczliwych i posrednich w miesniach nog

tendencje do podejmowania zbyt wielkiego ryzyka, brak wyczucia kiedy odpuscic

box siady wymagaja u Ciebie wiekszej ilosci powtorzen

box siady jako ze wykonasz na wiekszej ilosci powt nie powinne byc pierwszym cwiczeniem

jako ze w MC SUMO dysponujesz dosc dobrymi polaczeniami nerwowymi [w przeciwienstwie do box przysiadow pomimo ze to bodobre dla nog ruchy] - MC sumo musi byc przed box siadami co dodatkowo uaktywni nerwy w tym obszarze i paradoksalnie moze dac lepszy wynik na box przysiad po MC niz wynik box przysiadu na "swiezo"



PODSUMOWUJAC zmiany w TRENINGu "BB" :

mikrocykl 1:
1: MC sumo 15/10/5
2: box przysiad 20/15/10
3: wspiecia na palce - dokladasz 20 kilo i na maxa

mikrocykl 2: PRZYPOMINAM ZE JESTES W TRAKCIE MIKROCYKLU 2 A ZMIANY WCHODZA W ZYCIE .... JUZ WESZLY
1: MC sumo 15/9/3
2: box przysiad 20/12/7
3: wspiecia na palce - dokladasz 20 kilo i na maxa

mikrocykl 3:
1: MC sumo 15/8/2
2: box przysiad 20/10/5
3: wspiecia na palce - dokladasz 20 kilo i na maxa

pamietaj ze po MC sumo bedziesz musial sie jakby od nowa uczyc przysiadac, ale szybko to opanujesz



SILA!!!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Przepraszam, powiadomki mi padły, zaległości odrobione ;)
trening super !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
progres ciągły walisz widzę, oby tak dalej

wiosło półsztangą super

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
WODYN
rwanie silowe masz w planie a nie rwanie olimpijskie wiec nie gadaj mi tu o podsiadzie

No czyli wszystko jasne :bardziej chodzi o fazy podnoszenia, szrugs, wspiecie na palce, gwalotowne zablokowanie lokci

ale skoro juz o tym mowa mysle ze mozna sie pokusic o dodanie jednego cwiczenia rozgrzewkowego przed rwaniem

wyciskanie z kaptura w pozycji pelnego przysiadu!!!


Pokusić się , pięknie brzmi .
Czyli dłuższa rozgrzewka

Z TEJ POZYCJI ZACZYNA SIE CWICZENIE
-nadal kucajac w pelnym siadzie wycisnij te sztange ponad glowe
jesli wykonasz 5x5 na ciezarku 20kg to masz pozwolenie zeby na nastepnym treningu wykonac to na 22.5kg


Tak właśnie wczoraj robiłem pierwszy raz to cwiczenie .
W niskim siadzie wyciskałem najpierw suchy gryf(sam gryf = 20 kg) następnie wstawałem tak jak w opisie.
Mimo że tylko 20kg czuło się to wyciskanie w takiej niecodziennej pozycji
Zaliczone 5x5.

no wiec tak - dluzszy czas obserwowalem Twoje box przysiady analizowalem przyczyny, zgadywalem poziom nadgorliwosci itd

WNIOSKI

Dosc duzy udzial wlokien wolnokurczliwych i posrednich w miesniach nog

tendencje do podejmowania zbyt wielkiego ryzyka, brak wyczucia kiedy odpuscic


No tak po tych wszystkich materiałach filmowych udowodniłem to

box siady wymagaja u Ciebie wiekszej ilosci powtorzen

box siady jako ze wykonasz na wiekszej ilosci powt nie powinne byc pierwszym cwiczeniem

jako ze w MC SUMO dysponujesz dosc dobrymi polaczeniami nerwowymi [w przeciwienstwie do box przysiadow pomimo ze to bodobre dla nog ruchy] - MC sumo musi byc przed box siadami co dodatkowo uaktywni nerwy w tym obszarze i paradoksalnie moze dac lepszy wynik na box przysiad po MC niz wynik box przysiadu na "swiezo"


Większa ilość powtórzeń , no ale zeby od razu 20
OK. przekonam się już wkrótce jak będzie mi szło z tą istotną zmianą w BB.
Czyli na przykładzie II mikrocyklu: box przysiad 20/12/7 muszę dobrać odpowiednio ciężar żeby wyrobić serię główną np. na BB-7 skoro ostatnio na BB-5 nie wyrobiłem 145x5 tylko 145x4 będę musiał chyba za CR przyjąć 135 raczej, żeby poszło x 7 .

pamietaj ze po MC sumo bedziesz musial sie jakby od nowa uczyc przysiadac, ale szybko to opanujesz

Na pewno już po pierwszym treningu BB-20 załapię ''technikę''

Lady M
Idziemy do przodu, co do bólu kolano dalej czuję ale nie przeszkadza to w treningu.

ukasz_ns
Dzięki

Hubert
Na obecnym etapie zadowolenie jest, co będzie później czas pokaże
Nie narzekaj mi tu ...

Adrian
No na brak przygód nie mogę narzekać
Witaj z powrotem .

Maciek
Dzięki !
Z tym czasem to nie przesadzajmy, brakuje mi go bo jestem leniwy

Skodzio
Ja też przepraszam, czasem rzadziej Was odwiedzam
Postaram się nadrobić zaległości.

Carbon
Dzięki jakoś się nie daję i brnę do przodu.
Wiosło jednorącz super, może dzisiaj pokuszę się pierwszy raz w życiu na treningu A-3 na serię roboczą 100 kg x 3

Za chwilę wypiska z wczorajszego B-9



Zmieniony przez - demolub w dniu 2010-09-26 10:20:00

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan

Następny temat

Ilość dni treningowych i ich rodzaj - proszę o radę.

forma lato