SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Teutońskiego Monstrum czyli GVT wg Wodyna str 187

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 280465

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Nie majlepiej wroza Twoje odpowiedzi.
Czy po 50tce moge liczyc na wypalenie tych w jakims sensie ujemnych mlodzienczych cech charakteru ?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Co jest złe w moich odpowiedziach ?
Przecież grzecznie przyznałem Ci rację, chyba że tego nie dostrzegasz

Po 50-tce, ale w łapie miałeś na myśli Andrzeju

Zmieniony przez - demolub w dniu 2011-02-15 20:45:32

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Dobra. Jest taka opcja ze na 2-5 tkach bedzie push press ale damy z kaptura z maksymalnie waskim chwytem 80 cm pomiedzy malymi palcami
zebys nie psul se nadgarstkow w przednim bez opanowania techniki siadow przednich.

Czekam na filmik z rwania. Wyc z kaptura byc moze zostanie zastapione czyms innym ale musze to zobaczyc na filmiku.

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2011-02-15 23:38:49

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2011-02-15 23:40:07

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
No teraz rozumiem między innymi do czego siady przednie miały mnie przygotować.
Fakt przy wypychaniu sztangi w górę zza karku nadgarstki mają znacznie mniejsze ryzyko na przegięcie w stawie że tak nazwę.
Aczkolwiek prawdopodobnie zza karku wyciska sie mniej ale to już inna historia

W takim razie jeśli tylko nadarzy się okazja i przychylne warunki na siłowni nagram rwanie na podsiad.

Dzięki .

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Demol masz jakieś filmiki z rwania czy nie kręciłeś/robiłeś?

ucze sie rwania i licho mi to wychodzi chcialbym podpatrzeć jak ty to robisz, o ile robisz/łeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Poczatkowo z kaptura mniej wezmiesz ale wytrenowani sztangisci wybijaja w ten sposob wiecej o jakies 10%.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378




BB-10 by WODYN.

10 DZIEŃ TRENINGOWY [ 1 mikrocykl, III cykl].

Poprzedni taki trening z minionego cyklu : https://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15/10/5_by_WODYN__plan_str_79-t592390-s119.html

CAŁOŚĆ PLANU STR. 111.


Rozgrzewka:

a) wyciskanie z kaptura w pozycji przysiadu stalym ciezarem

35 kg x 5
35 kg x 5

b) rwanie na półprzysiad[czyli nie doprostowujesz nóg] łączone z przysiadem rwaniowym 3x5 powt na 50-55-60kg

50 kg x 5
55 kg x 5
60 kg x 5


Trening właściwy:

1) MC SUMO

100 kg x 10
140 kg x 10
150 kg x 10
160 kg x 10
180 kg x 10 ( poprzednio 165 kg x 10)


2) BOX PRZYSIAD Z MARTWEGO PUNKTU
[pierwszy mikrocykl po 15 powtórzeń w serii na treningu 10-tek]

100 kg x 15
110 kg x 15
120 kg x 15
130 kg x 15 (poprzednio 115 kg x 15)


3) WSPIĘCIA NA PALCE ZE SZTANGĄ NA KARKU
[z dołożonymi 40kg jedna seria maxxxxx]

170 kg x 40 (poprzednio 135 kg x 50)


4) SCYZORYKI WODYNA
[czyli jeżdżenie sztangą po podłodze za pomocą mieśni brzucha i tułowia, angielska nazwa barbell rollout]

x 10
x 10
x 10
x 10

Liczby pogrubione oznaczają serie główną.


*************************************************************************************

ROZGRZEWKA - Zrobiłem nawet dwa jej elementy.

MARTWY CIĄG SUMO - Od rana chodziłem zestresowany i myślałem jak rozplanować progresie i na jakim ciężarze zakończyć dzisiejszy trening.
Wiedząc że na treningu BB-9 zaliczyłem 170 kg x 9, a na BB-8 175 kg x 8. wiedziałem ze podejście w serii głównej pod 170 kg i wykonanie 10 powtórzeń nie będzie tak spektakularne jak próba zaliczenia cieżaru który jeszcze niedawno był moim rekordem X 10.
Toteż zaryzykowałem i podszedłem pod 180 kg.
Generalnie się cieszę aczkolwiek mam do siebie żal że pierwszych kilka powtórzeń wykonałem bez widocznej pauzy na podłożu, tak odbija sztangę większość koksów z mojej siłowni.
No ale rekordzik jest jak by nie patrzeć

BOX SIADY - Tutaj też mimo że z początku planowałem zaprzestać na 120 kg x 15, dołożyłem krążków i zaliczyłem 130 kg x całe 15 powtórzeń.

WSPIĘCIA NA PALCE -Tutaj nie szalałem, dodałem +40 kg i po wspinałem się 40 razy.

SCYZORYKI - Wykonane mimo ze czułem pozostałości mikrourazów jeszcze po BB-15.


FILMOTEKA TRENINGOWA






*************************************************************************************

WODYN
Poczatkowo z kaptura mniej wezmiesz ale wytrenowani sztangisci wybijaja w ten sposob wiecej o jakies 10%.

Wodzu i tak się cieszę nawet jeśli bym zza karku wybijał o 10% mniej na obecną chwilę, co i tak chyba było by dobrym wynikiem.
Zobaczę jak mi będzie wychodzić to amortyzowanie opadającej sztangi na kaptur czyli z tyłu głowy.
Postaram się nagrać filmik z pierwszych prób

Niestety nie nagrało się dzisiejsze rwanie. Kamerka podczas ćwiczeń została lekko potrącona przez kolesia który schylał się po krążek. Nagram może jutro lub pojutrze.

davidooo
Demol masz jakieś filmiki z rwania czy nie kręciłeś/robiłeś?
ucze sie rwania i licho mi to wychodzi chcialbym podpatrzeć jak ty to robisz, o ile robisz/łeś


Oczywiście że robię rwania, z tym że u mnie też podsiad jeszcze wymaga doskonalenia.
Tak jak napisał Andrzej kiedyś bardziej to przypomina rwanie na półprzysiad z próbą wykonania przysiadu rwaniowego.
Oto jeden z filmików, teraz staram się nie ustawiać tak szeroko nóg





Jedno jest pewne rozgrzewa każdy element mojego ciała przed treningiem właściwym


FOTKA PLECÓW TROSZKĘ W INNEJ POZIE
Wiem, wiem kulturyśtą ja raczej nie będę








Zmieniony przez - demolub w dniu 2011-02-16 21:40:59

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
1) MC SUMO

100 kg x 10
140 kg x 10
150 kg x 10
160 kg x 10
180 kg x 10 ( poprzednio 165 kg x 10)


Krzychu

jest taka zasada ze 3 ostatnie serie maja byc oddzielone 10kg przerwami

tak wiec nalezalo zrobic:

100x10
140x10
160x10
170x10
180x10

180 i tak bys zaliczył, nawet nie odbijajac pierwszych paru powtorzen - to odbijanie nie cwiczy ukladu nerwowego wiec pozniej na treningu 2-5 masz mniejsze przelozenie masy mięśniowej na generowana siłę


ale wynik zacny



plecy nabraly "ostrokątności" zauwazam


a na tym filmiku oprocz widocznego nieskoordynowania [w koncu filmik z wczesnych prob rwania] zauwazam ze chwytales sztange znacznie za wasko co bardzo utrudnia rwanie - fakt ze czym szerzej tym lepiej chwytac ale na tych ciezarach chwyt nie bedzie na pewno slabym ogniwem , chwytaj na calej szerokosci, opuszczaj na kaptur , zwezaj chwyt kiedy sztanga wsparta jest na kapturze , wybij z kaptura trzymajac wasko [szerokosc pierscieni na sztangach trojbojowych - 81cm pomiedzy małymi palcami ]

opusc na klate ta szerokoscia
opusc na podłoge

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Andrzej
jest taka zasada ze 3 ostatnie serie maja byc oddzielone 10kg przerwami

Tak myślałem że za to mnie nie pochwalisz
Z początku miałem zakończyć na 170 ale założyłem większe talerze i dla tego taka luka wyszła .

180 i tak bys zaliczył, nawet nie odbijajac pierwszych paru powtorzen - to odbijanie nie cwiczy ukladu nerwowego wiec pozniej na treningu 2-5 masz mniejsze przelozenie masy mięśniowej na generowana siłę

Czyli że tracę przez to na większych ciężarach, bo mięśnie nie generują większej siły ?
Czy coś koło tego.

chwytaj na calej szerokosci, opuszczaj na kaptur , zwezaj chwyt kiedy sztanga wsparta jest na kapturze , wybij z kaptura trzymajac wasko [szerokosc pierscieni na sztangach trojbojowych - 81cm pomiedzy małymi palcami ]

opusc na klate ta szerokoscia
opusc na podłoge


Teraz się trochę pogubiłem, myślałem że na 5-3-kach wyciskanie jednorącz mam zastąpić PP z kaptura. Tak wywnioskowałem :Dobra. Jest taka opcja ze na 2-5 tkach bedzie push press ale damy z kaptura z maksymalnie waskim chwytem 80 cm pomiedzy malymi palcami

Teraz mam rozumieć że w ćwiczeniu rozgrzewkowym czyli rwaniu na podsiad mam dodać element wyciskania z kaptura ?

Po prostu myślałem że wprowadzasz PP z kapura zamiast wyciskania jednorącz.
Jak ma wygladać mój plan na AA-5-3 ?




Zmieniony przez - demolub w dniu 2011-02-16 22:51:07

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
No no 180 x 10, nieźle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan

Następny temat

Ilość dni treningowych i ich rodzaj - proszę o radę.

WHEY premium