SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sihaja/blog/redukcja tłuszczu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
Mera u mnie dieta to najgorszy problem, cwiczenia lubie i nie mam z tym problemu, ale te posilki grr... zagladam tez na Twojego bloga i bede pewnie sciagala troche rzeczy od Ciebie Mam nadzieje, ze sie nie obrazisz?

A w ogole to mam takie pytanie. Po treningu moge zrobic sobie koktajl bialkowy i wrzucic do niego platkow owsianych, tak? Te platki mam namoczyc wczesniej w wodzie czy jak? Bo takie suche jak wrzuce to chyba nie bedzie zjadliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Sihaja, dla mnie na początku również dieta była (i w zasadzie nadal w pewnym sensie jest) największym problemem i wyrzeczeniem.
Wysiłek fizyczny uwielbiam, ale zrozumiałam wreszcie, że bez dobrej diety nie osiągnę sylwetki, o jakiej marzę...

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
sihaja82 płatki namocz przed treningiem (woda mineralna albo zwykła przegotowana)

Możesz oczywiście taki mix wrzucić po treningu (nawet wskazane)
płatki możesz zastąpić białym ryżem, ale tylko PO treningu!

Ok a teraz dieta:
1. Dwa jajka na twardo, pol pomidora, cykoria, papryka czerwonam ogorek zielony, omega-3

Ok ale brak WW
Weglowodany to energia, potrzebna na cały dzień!
25% zapotrzebowania na WW powinno znajdować się właśnie w śniadaniu, drugie 25% po treningu a 50% rozłożone na resztę dnia (pomijając ostatni posiłek)
Więc daj tutaj koniecznie płatki owsiane!
i trochę orzechów


2. mieszanka jarzynowa, mieso mielone z szynki chudej
To mięso mielone z szynki?
Nie za bardzo mi się to widzi? sama mieliłaś?
jeżeli nie to wywal, pierś z kury i ryby to podstawa!
od czasu do czasu wołowina
Mieszanka jarzynowa ok, ale ziemniaki, marchew, kukurydzy soji i soczewicy oraz strączkowych (oprócz fasolki szparagowej) unikaj!


4. koktajl bialkowy
Sam koktajl? mało daj tutaj WW o niskim IG

5. piers kurczaka, makaron durum
Ok
TRENING
6. bialko (koktajl)+platki owsiane
OK ale po tym jednak zarzucił bym standardowo ryż + pierś z kurczaka chyba że jest to późna pora

7. serek wiejski
ok, zamiennikiem są tu same białka jaj

Meriwuś

a co do treningu to Obli ja tam jeszcze każe ci klatkę sobie spompować

Zmieniony przez - King89 w dniu 2008-02-07 20:21:03

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782


Kingwielkie dzięki za komentarze diety, bardzo doceniam
A co powiesz o makaronie pełnoziarnistym lubelli, nada sie to to ramach posiłku przed treningowego? Gotuje aldente..

Mera
najważniejsze, że coś zmieniamy, analizujemy to co jemy i uczymy się na błędach Wierzę, że z czasem będzie ich coraz mniej

Moje dzisiejsze posiłki:
1. Płatki owsiane, twaróg półtłusty
2. Mieszanka jarzynowa (bez zakazanych warzyw) + dorsz
3. Koktajl białkowy (za późno przeczytałam komentarz i już nie zdążyłam dodać warzyw)
4. Makaron pełnoziarnisty, cyc kurzy, brokuł
TRENING!!!
5. Będzie już godzina 21 (późno), to co mam tu zjeść, białka jajek czy koktajl z owsianymi? ?

A tak wyglądała kolacja:

Mykam na trening. Miłego wieczoru!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
Kingmięso mielone to był 'gotowiec' ale na opakowaniu było napisane, że to szynka o niskiej zawartości tłuszczu Obiecuje więcej tego nie kupować

A klatę to ja już mam napompowaną, co najwyżej mogę trochę spuścić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Hmm...
Po treningu powinnaś chyba białko + węgle na uzupełnienie glikogenu.
Nie powinno raczej pójść w tłuszcz...
Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To ja sie przy okazji poznecam nad twoim treningiem, z mojego, spaczonego punktu widzenia

Trening I

Wyciskanie sztangi leżąc na ławce skośnej 4x20,15,12,10
Wyciskanie hantli leżąc na ławce poziomej 3x15,12
Butterfly 3x12

Francuskie wyciskanie leżąc hantlą 3x12
Prostowanie przedramion od dołu na wyciągu bramowym

Klatka triceps oki doki
Trening II

Podciąganie się na maszynie 4x15 hmmm hmmm masz to na maszynie wiec jako pierwsze moze byc, ale ja bym zmniejszyla na 3 serie
Przyciąganie uchwytu do siebie na wyciągu dolnym 3x15
Przyciąganie drążka na górnym wyciągu do karku 3x12
te ostanie zrob tylko dwie serie, to jest juz cwiczenie dublujace i nie ma potrzeby tyle robic, zreszta lepiej bys drazek dolny przyciagala 12 razy, a ten do karku 15 razy (to cwiczenie jest czesto krytykowane jako kontuzjogenne, ale angazuje wiecej miesnie miedzy lopatkami stad czesto go daja, ale z tych powodow nie robilabym na wiekszych obciazeniach.
Przywodzenie nóg 4x30
Odwodzenie nóg 4x30
Sihaja, a nie chcesz ty zrobic przysiadow , Zamiast tych dwoch cwiczen zrob 3x 15-20 przysiad szeroki ze sztanga i zobaczysz roznice, a jak ci sie spodoba to jeszcze moglabys zamiast tego drazka gornego dac MC na prostych nogach i uginanie nog w lezeniu zrobic dwie lekkie serie na dobicie bedziesz miala cud miód trening nog i pupy
Uginanie podudzi leżąc na maszynie 3x20,15 zrob 2 serie
Prostowanie nóg na suwnicy 3x15 jak zdecydujesz sie na przysiady zamien na prostowanie nog siedzac 2 serie

Trening III
Wyciskanie hantli siedząc 4x20,15,12,10 zrob sztanga zamiast hantlami, jest wygodniej
Unoszenie hantli bokiem stojąc 3x15,12
Unoszenie hantli bokiem siedząc w opadzie tułowia 3x12 tu tez uwazam, ze dwie srie juz stacza, cwiczen jest sporo.
Uginanie przedramion z hantlami siedząc 3x15,12
Prostowanie przedramion w dół na wyciąg bramowym nachwytem 4x15
co to??? triceps???, chyba chodzi o biceps, uginnie ramion na wyciagu dolnym?. Zmien na 3 serie



Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-02-08 20:11:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
A co powiesz o makaronie pełnoziarnistym lubelli, nada sie to to ramach posiłku przed treningowego? Gotuje aldente.

makaron gotuj tak by nie był rozgotowany, ale by nie był na wpół surowy!
Lubella pełnoziarnisty ok, sam kiedyś jadłem ale z przyczyn finansowych (ja jem 5 worków ryżu i 300g płatków dziennie) odstąpiłem




1. Płatki owsiane, twaróg półtłusty
ostatecznie ok ale lepiej jajka (jajecznica na teflone lub gotowane) + orzechy włoskie +owsiane + warzywa lub owoc
skłaniał bym się do grejfruta

2. Mieszanka jarzynowa (bez zakazanych warzyw) + dorsz
OK (gotowany lub na parze)

3. Koktajl białkowy (za późno przeczytałam komentarz i już nie zdążyłam dodać warzyw)
Koktajl czyli ryż brązowy (ew owsiane) + białko =blender

4. Makaron pełnoziarnisty, cyc kurzy, brokuł
ok, z tym że brokuły w małej ilości

TRENING!!!

5. Będzie już godzina 21 (późno), to co mam tu zjeść, białka jajek czy koktajl z owsianymi?

To nic, po treningu WW zostana wykorzystane do odbudowy glikogenu w mięśniach, nie odłoży się

Np tak:
Koktaj:
białko + ryż biały paraboliczny/basmanti/brązowy ew białko + owsiane

ryż + białka jaj (możesz ugotowany ryż wrzucić na teflon, i dać same białka, przyprawić i wymieszać fajna papka się zrobi

lub zjeść osobno

EDIT:
i co do treningu, również jestem zwolennikiem przysiadów, oczywiście na początku ciężar niewielki, odpowiednia technika, ale znaim się oglądniesz będziesz w serii brać 90 kg jak Obli

Zmieniony przez - King89 w dniu 2008-02-08 22:56:35

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
Kingjesteś moim guru żywieniowym Ja 5 worków ryżu w tydzień bym nie zjadła! Nawet nie chcę sobie wyobrażać, gdzie Ty to wszystko mieścisz Mój makaron jest ok, surowego nie jem, bez obaw W ogóle dzisiaj był pierwszy raz jak zjadłam taki parządny posiłek przed treningiem, powoli sie przestawiam.

Obliduża buźka za trening. Spróbuje z tymi przysiadami I oczywiście dam znać jak wrażenia.

Dziś był trening numer I. Wcześniej 10 minut bieżnia, potem brzuszki, 20 minut bieżnia i 10 rowerku, na koniec rozciąganie. Czuje się fajnie. I o to chodzi

Jutro będzie mniej wpisów, bo wyjeżdżam na weekend, dietę będę trzymała, bez obaw. Gorzej będzie z ćwiczeniami, poza miastem nie mam jak Lipa Chyba będę musiała odrobić w poniedziałek

Miłej nocki wszystkim!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
Dokonałam dzisiaj pomiarów, także wychodzę z następujących centymetrów:

Waga: 71.7kg

Obwód pasa (pępek) - 85cm
Obwód pasa w najwęższym miejscu - 76cm
Biust - 92cm
Biodra - 105cm
Udo - 63cm
Łydka - 34cm
Biceps - 30cm

Ehh.. Następne pomiary na miesiąc, ważenie następna sobota.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na smithie robia cioty

Następny temat

Plan do oceny i ew. poprawki

WHEY premium