SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sihaja/blog/redukcja tłuszczu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
MeraMaduObliwielkie dzięki! Ja wiem, że tylko ciężką pracą można osiągnąć to o czym się marzy. Także zakasam rękawy i biorę się garść
Dziś w końcu był trening numer 1 plus trochę aerobów
Jedzonko takie sobie, mogło być bardziej regularnie.
Piszę, choć wiem, że nie było idealnie.

1. Serek wiejski 200gr
2. Łosoś, brukselka, szpinak
3. Makaron pełnoziarnisty 50gr, cyc kurzy, do tego skromny deserek: wisienki + trochę twarożku naturalnego
TRENING

Jest 23.59 i ja dopiero z treningu dotarłam do domu. Nic już nie zjem. Nie mam siły, idę spać.

Dobrej nocki wszystkim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
1. Serek wiejski 200gr
brak ww, brak zdrowych tłuszcz


2. Łosoś, brukselka, szpinak
brak ww (najlepiej coś o niskim IG)


3. Makaron pełnoziarnisty 50gr, cyc kurzy, do tego skromny deserek: wisienki + trochę twarożku naturalnego
TRENING

(ok ale bez tego deserku) możesz dać niewielką ilość warzyw, ale bez nich też ok

Daj resztę jadłospisu

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782


Kingkochany, sęk w tym, że to był mój cały wczorajszy jadłospis. Wiem, że beznadzieja, dziś obiecuje poprawę
To był chwilowy dół, ale już jest ok.

Prezentuje dzisiejsze śniadanie:

-Płatki owsiane (30gr) zalane wrzątkiem, do tego 10gr orzechów włoskich
- Cyc kurzy (40gr) + cykoria
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1551
witam :)
podczytuję i życzę powodzenia!!

...jedzonka chyba coś maaaało u Ciebie :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Sihaja jak robisz cykorię? Zrobiłąbym jakoś inaczej niż z pomarańczą i w tym miejscu pozdrawiam Kinga

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
oj nad miską się radzę zastanowić, najlepiej gdybyś miała z góry zaplanowaną co jak i gdzie i nie ma bata że od tego odstąpisz!

Madu

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Sihaja, ładne Sniadanko i Król powinien pochwalić

Madu, co prawda pytanie nie było skierowane do mnie, ale odpowiem, co mi tam

Ja cykorię jem z oliwą i cytryną/octem balsamicznym lub z samą cytryną, albo traktuje jako dodatek do sałaty lodowej/kapusty pekińskiej/innych warzyw...

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
śniadanie wyżej ok (osobiście dał bym zamiast kuraka jajka)

co do cykorii to nie jadłem tego?

co to za warzywo?

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
CYKORIA

Cykoria sałatowa, cykoria liściowa, dwuletnia roślina z rodziny złożonych tworząca w pierwszym roku rozetę liści i zgrubiały korzeń, w drugim - kwitnąca. Do spożycia przeznacza się "główki" ściśle zwiniętych liści białej lub jaskrawokremowej barwy o średnicy 3-4 cm, które są pędzone bez dostępu światła w temperaturze 14-16° Celsjusza. Liście zazieleniałe pod wpływem światła gorzknieją i stają się niezdatne do spożycia.
Ojczyzną Cykorii jest Belgia, gdzie zaczęto ją uprawiać ok. 1850 roku, skąd rozprzestrzeniła się do Holandii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Szwajcarii i do Polski.
Cykoria ma wysokie walory smakowe i odżywcze, jest dostępna na rynku w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym, marcu i kwietniu, czyli wtedy, gdy brakuje większości świeżych warzyw. Dzięki zawartości goryczki - intybiny i inuliny - wpływa dodatnio na tworzenie się czerwonych ciałek krwi, przewód pokarmowy, wątrobę i nerki. Jest też zasadotwórcza. Zawiera m.in.: sód, potas, magnez, mangan, żelazo, miedź, cynk, fosfor, chlor, karoten, witaminy: B1, B2, C i kwasy: nikotynowy, szczawiowy.
Na świecie znanych jest wiele odmian cykorii, w Polsce uprawia się przede wszystkim: Witloof i Tardivo.

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44469
chodzi mi o smak do czego można przyrównać?

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

na smithie robia cioty

Następny temat

Plan do oceny i ew. poprawki

WHEY premium