SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 338038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
kk3:

Białko rozrzuc równo po wszystkihc posiłkahc w ciągu dnia, a węgle 50% posiłek 1, 25%-posiłek 2 i 25% posiłek3. Nie rozkładałbym tego na tłuszcze

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Wizard112:

Nie wiem czy z Tobą jest "coś nie tak". ŻEby mieć lepsze efekty kredkę powinieneś przyjmować z cukrami prostymi, ale i bez tego da sie poczuc jej działanie, przy odpowiedniach dawkach. Ile drałeś kredki dziennie i jak to dzieliłeś? Ile ważysz? Jak długo suplementowałeś?

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Avangard;

Dzięki, ciągle staram sie poprawiać jej braki. Staż podany w profilu- 16 lat.

1) aero na czczo sa BARDZO skuteczne i bardzo zdradliwe jednocześnie, więc trzeba dobrze zabezpieczyc mięśnie przed katabolizmem, zatem wrzucasz WPI (jakieś 20g), HMB (7g czystych), BCAA (5g leucyny), glutamina (15g) i za 15-20 min wsiadasz na rowerek, czy co tam chcesz. I tutaj "kręć" dłużej, a na mniejszym poziomie intensywności, niż mocno a krócej.

2)po treningu siłowym, w okresuie redukcji, spożyłbym 25g carbonox, 8g czystego HMB, BCAA (5g leucyny), 20g WPI, a po aero wrzuciłbym znowu 20g WPI, 15g glu, 5g HMB i 3g leucyny w postaci BCAA. I za godzinę porcja białka i warzyw przewidziana dietą. (oczywiście w takim wymiarze trening robimy wieczorem)

3) robisz dalej starą metodą tylko zwiększasz objętośc treningu (wieksze ciężary, więcej serii...) lub robisz tak jak podałeś: t1-w-t2-w-t1-w-w-t2, czyli naprzemiennie t1 i t2 nie bacząc na to jaki dzień tygodnia. Robisz FBW tak długo jak jest skuteczny, jak przestajesz go czuc, to odstawiasz i przechodzisz na trening dzielony. Czyli granicami są okresy zastoju. Ale w takiej sytaucji zamiast iść w kolejna metode treningową i zmieniać trening o wyższym poziomie zaawanasowania, to spróbowałbym zmienic kolejnośc ćwiczeń w obecnie "używanym" treningu. Jeśli w ciągu 2 tyg nie zaobserwujesz poprawy, to wtedy zmień trening, który będzie wykorzystywał inne metody treningowe. Pamiętaj, że z każdego treningu należy "wycisnąć" ile się da, zanim przejdziemy na wyższy "level".

4) tak jak napisałeś- kwestia indywidualna. ja odpoczywam średnio co 8 tyg, "na masie" co 6 nawet, bo mam bardziej przeciążony organizm.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53596
Dzięki za wyjaśnienie.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 77 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3888
Brałem 5 gram na czczo w dni nietreningowe, a w treningowe 5 gram z rana i 5 gram po treningu. Trening 3 razy w tygodniu, ważę 81kg. Kreatynę brałem przez 8 tygodni.

Zmieniony przez - Wizard112 w dniu 2010-10-26 09:57:59

"Dbajcie o siebie i innych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1902
Panie Piotrze, wielkie dzięki za odpowiedzi!

Jeszcze kilka pytań i obiecuję, że przez dłuższy czas nie będę męczyć kolejnymi Myślę, że odpowiedź na nie zajmie Panu tylko chwilkę - pytania są dłuższe od spodziewanych przeze mnie odpowiedzi

1. Jak długie przerwy między seriami Pan preferuje i jak one wyglądają w zależności od tego czy trening jest na masę/siłę/rzeźbę?

2. Jestem osobą łatwo "łapiącą" tkankę tłuszczową. Dotychczas jak ognia unikałem odżywek typu carbo. Może jednak niesłusznie? Kiedy są dobre momenty na jej użycie w wypadku endomorfika? Widziałem na TV SFD, że nie jest Pan zwolennikiem używania carbo w trakcie treningów, jeśli nie przekraczają one 90 minut. Ale rozumiem, że rano i po treningu mogę sobie na nie pozwolić? Dotychczas tuż po wstaniu brałem na czczo 5 kapsów BCAA i 1 kaps Tribusterona 90, potem dopiero po ok. 40 minutach jadłem posiłek (jako węglowodany płatki owsiane). Teraz zastanawiam się, by jednak na czczo dodać carbo i pewnie także glutaminę oraz Amino 5500. Jakie ilości carbo będą dla mnie odpowienie:
- "na masie" rano;
- "na masie" po treningu;
- "na rzeźbie" rano;
- "na rzeźbie" po trenigu?
Dodam, że mam 29 lat, ważę ok. 100 kg (choć podobno na aż tyle nie wglądam - sam się dziwię gdzie mam te kilogramy, mam nadzieję, że to nie otłuszczenie organów wennętrznych )przy wzroście 184 cm i że niestety sporo z mojej masy to tkanka tłuszczowa. Od niedawna, po latach raz chodzenia na siłownię, raz lenistwa, postanowiłem wziąć się na poważnie za siebie i jestem zdeterminowany po "trzydziestce" osiągnąć wreszcie znośną sylwetkę

3. Czy "jest coś" w zaskakującej dla mnie opinii, którą niedawno zasłyszałem (niestety "z drugiej ręki" i nie miałem możliwości dopytać osoby jej głoszącej), że na śniadanie należy unikać nabiału? Czy mogą za tym stać jakieś logiczne przesłanki?

4. Jaką ilość aerobów Pan robi? Wiem, że "na masie" całkiem je Pan odpuszcza. A "na rzeźbie" i "na sile" ile Pan "kręci" i jakie maszyny Pan preferuje?

5. Czy korzysta Pan z sauny? Jakie korzyści dla kulturysty ona przynosi? Mam możliwość korzystania z sauny 1 raz w tygodniu, po jednym z treningów. Czy tego dnia powinna się jakoś zmienić suplementacja okołotreningowa? Mam tu na myśli głównie fakt, że w saunie potężnie się pocimy, a ja ogólnie z obserwacji wnioskuję, że pocę się znacznie więcej, niż "przeciętna" osoba (nie tylko w saunie, przede wszystkim podczas wysiłku fizycznego - gdy przy podobnym wysiłku niektórzy się nie pocą, ja po prostu "płynę" - głównie oczywiście w ciepłe miesiące, w zimniejsze jest to mniej zauważalne).

6. Piję praktycznie wyłącznie wodę mineralną, z reguły "Kingę Pienińską" i to w dużych ilościach. Herbata - z reguły raz dziennie zielona. Kawy unikam, soków i słodkich napojów też. Tej wody w ciągu dnia zbiera się naprawdę dużo - spokojnie 3 litry, a w dni treningowe nawet więcej (podczas samego treningu wypijam 1,5 litra wody). Czy taka ilość wody mineralnej nie jest przesadzona? Słyszałem, że w tym wypadku "co za dużo to niezdrowo", a od zbyt dużych ilości można osiągnąć odwrotny efekt - wypłukiwania minerałów? Czy część wody zamienić na źródlaną?

7. Mam otłuszczoną klatkę piersiową (prawdopodobnie "gino" lub "lipo"), natomiast brzuch w miarę płaski. Nigdy nie byłem z tym u lekarza. Zaznaczam, że nie jest to posterydowe, nigdy nie brałem niedozwolonych środków i nie zamierzam. Odziedziczyłem to niestety po Ojcu. Ciekawostka jest taka, że mój 9 lat młodszy brat nie ma takiego problemu - on ma odwrotnie - w zamian odstający brzuch (chłopak kompletnie nie garnie się do sportu).
Czy ma Pan jakiś pomysł, co z tym zrobić? Niestety mam świadomość, że nie da się spalać tkanki tłuszczowej miejscowo. Ale przy zejściu do niskiego % tkanki tłuszczowej (do czego ostatecznie dążę) powinno być lepiej. Czy zwracać na coś szczególnie uwagę w diecie i stosować konkretne ćwiczenia, które mogą pomóc? Chyba tylko aeroby coś dadzą, a żadne ćwiczenia na klatkę cudów nie uczynią? Pocieszam się, że skoro nawet kobiety tracą tłuszcz z biustu przy ćwiczeniach (kulturystki kompletnie, niektóre fitnesski w sumie też są "płaskie" i robią sobie silikonowy biust), to facet tym bardziej przy dobrej diecie i ćwiczeniach powinien to osiągnąć W ostateczności, przy braku sukcesu, może za kilka lat zdecyduję się na operację, ale to absolutna ostateczność i nie jestem pewien, czy zrobię to nawet, gdy sport nie pomoże, może ostatecznie nauczę się z tym żyć Nie spędza mi to snu z powiek, przez lata się przyzwyczaiłem, ale jest to dość mało komfortowe, choćby na plaży.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1902
Uzupełnienie pytania nr 2 (o carbo) - czy endomorfik może sobie na nie pozwolić także przedtreningowo?

I jeszcze jedno pytanko:

8. Jakie jest, według Pana, przeciętnie (wiadomo - sprawa indywidualna) bezpieczne tempo nabierania masy (ile kg na miesiąc, by była maksymalnie czysta z minimum tłuszczu)?
Analogicznie z redukcją - ile kilogramów można maksymalnie tygodniowo tracić, by tracić jak najmniej mięśni, a praktycznie sam tłuszcz?

Uff, przepraszam za tę ilość pytań, obiecuję, że już nie będę przez długi czas Pana męczył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
pryszczal:

Na masie ze źródeł białka stosuję: mięso (wołowina, kurczak, ryby, czasem świnka i cielęcina) i odżywki oparte na frakcjach białek mleka (serwatkowe-WPI, WPC, WPH i kazeinowe-micelarna i kazeinian). Węgle to te raczej przewaga tych o średnim IG (głównie biały ryż) i te o niższym, jak kasza gryczana, makaron razowy, ryż brązowy. Ale tez dobijam kalorie z gainerów opartych na węglach o niskim IG (obecnie godzinkę po śniadaniu leci porcja gainerator + 30g pure whey isolate 95).
Tłuszcze: olej lniany, rzepakowy, oliwa z oliwek, omega-3

Na redukcji białko jak wyżej, tylko zdecydowanie bez świnki, tylko chude rybki, mniej wołowiny. Węgle tylko o niskich IG. najlepiej mi się robi formę na makaronie razowym, jakoś mój organizm strasznie go sobie upodobał. Tłuszcze tylko omega-3.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
sesja:

Proszki zasadowe są jak najbardziej użyteczne w przywracaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Czy mogą zaszkodzić? Oczywiście...jak będziesz je pochłaniał bez opamiętania, w myśl kiepskiej zasady, że im więcej, tym lepiej. Wszystko z głową, nawet proszek zasadowy. Także zacznij od dawek zalecanych przez producenta, a w miarę potrzeby powoli zwiększaj dawkę, bacznie śledząc efekty, aż osiągniesz ten pożądany.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
pemi:

Niezłe pytanie! Nie jestem specjalistą w sportach i treningu stricte wytrzymałościowym i żadna miara nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd swoja odpowiedzią. Pewne jest, że zbyt intensywnie trenujesz i Twój organizm nie jest w stanie się należycie zregenerować (nie zdąża usuwać całkowicie zgromadzonego w mięśniach kw. mlekowego), dlatego szybciej, przy niższym tętnie, osiągasz poziom zakwaszenia typowy dla tego po wypoczynku. Kw. mlekowy znacznie obniża zdolności wysiłkowe i jest mechanizmem obronnym organizmu. To nic innego jak przedłużający się stres metaboliczny. Dołóż może, w miarę możliwości, saunę, masaże bądź produkty zwiększające zasadowość ustroju, powinno się to przyczynić do szybszego metabolizowania kw. mlekowego i pozwoli trenować na dotychczasowym poziomie. Pij dużo wody, to znacznie "rozcieńczy zakwaszenie organizmu" i przyspieszy regenerację. Poza tym więcej wapnia, magnezu i potasu w diecie i suplementach. Glutamina wręcz obowiązkowo! Jej grupa aminowa w nerkach będzie przekształcana w kation amonowy NH4+, a ten istotnie przyspiesza tempo obniżania zakwaszenia organizmu (spróbuj Glutmiane Xplode bo duży nacisk w tym produkcie został również położony na podniesienie potencjału antyoksydacyjnego organizmu). Pomocne będą aminokwasy zasadowe czyli arginina (Argi power 1500 MC), lizyna i histydyna, które będą miały wysokie zdolności buforowania krwi i tez skutecznego przyczyniania się do odkwaszenia organizmu. Tyle na temat walki z kwasem mlekowym. A na co bym postawił, jako priorytet w Twoim treningu? Tętno. Ale naprawdę, radziłbym ten sposób jeszcze skonsultować z osoba trenująca osoby stricte pod sporty wytrzymałościowe, bo ja zajmuję się z goła odmienna metodyka treningu.
Dzięki za pytanie! Mam nadzieję, iż choć trochę pomogłem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium