SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do Mistrzostw Polski w Pchnięciu Kulą by lwp3

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 96821

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
Powiem tak :) filmik nie zajmuje nawet 1mb i jest w gp3 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638



04.01.2011
Wtorek





Poranne bieganie
50 minut
skoczność
Hopy

5x5
Wieloskoki
10x10 odbić
Podskoki z gryfem
50kgx8
50kgx8
50kgx8

Skakanka
10 minut
Wyskoki z 1/3 przysiadu (50-60kg )
60kgx10
60kgx10
60kgx10

Marsze przez płotki
20 minut

technika
ćwierć obrót - 20x

przeskok - 20x

obrót bez kuli - 20x

przeskok po wypchnięciu - 20x

pchnięcia kulą techniką obrotową - 20x

gra w kosza
30 minut

zarzut+podrzut
65kgx8
70kgx5
80kgx5
90kgx3
107kgx1

Ławka skos
60kgx7
75kgx5
83kgx4
90kgx3
97kgx2

Wyciąg na plecy
75kgx10
75kgx10
75kgx10
70kgx10

uginanie nóg na maszynie(2głowy uda)
44kgx10
44kgx10
44kgx10
44kgx10


Przedramię
35kgx10
35kgx10
35kgx10

Skręty tułowia z gryfem
45kgx10
45kgx10
45kgx10

Spięcia brzucha
3x20
Dzień dobry
40kgx10
40kgx10
40kgx10

Unoszenie tułowia leżąc
3x20
Wypychanie ciężaru - imitacja pchnięcia kulą
26kg x 50 powt na każdą rękę
16kg x 50 powt na każdą rękę











I Posiłek


Mleko spożywcze
5 Jaj kurzych całe
Płatki owsiane



II Posiłek

200g piersi z kurczaka
80g ryżu
Pietruszka. korzeń
Pomidor
Marchew
Oliwa z oliwek




III Posiłek

80g Ryż biały
150g Mięso z piersi indyka bez skóry
Pomidor
Marchew
Oliwa z oliwek



IV Posiłek

100g piersi z kurczaka




V Posiłek

Pomidor
Marchew
Szczypiorek
Vegeta Light (PODRAVKA)
Oliwa z oliwek
Ser twarogowy chudy

VI Posiłek

Twaróg + warzywa + oliwa z oliwek










Rano
6kap TCM
Jod
Muscle Up Protein 40g
Południe
Muscle Up Protein 40g
Przed treningiem
Crea shot 1sasz
Podczas treningu
CarboMax
Po treningu
Bcaa 30g
Muscle Up Protein 30g
Przed snem
Protein Night Mix 40g
ZMA




KOMENTARZ

Odczuwam ból barku ale trening trzeba robić . Jest lekki problem bo właściciel nie chce się zgodzić na nagrywanie w siłowni ale jeszcze będę z nim rozmawiał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1168 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17388
Witaj!
Mam do Ciebie pytanie jako doświadczonego zawodnika, od jakiej techniki zacząć swoją przygodę z pchnięciem kula? W tym roku u mnie na uczelni ma powstać sekcja LA, trener chce zebym zajął się pchnięciem i oszczepem, ale nigdy z tym styczności nie miałem , a lata swoje mam wiec z wieloletniego doświadczenia nici, a wiem ze tutaj liczy się technika... mógł byś mi coś doradzić? wybacz za spam

"W człowieku toczy się walka tego, co godne pochwały, z tym, co zasługuje na naganę..."

Dziennik:
http://www.sfd.pl/temat681966/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
Marshall07 Witam i już odpowiadam . Oczywiście na początku pchałem tak jak na wfie :) . Dopiero po jakimś czasie 3-4 miesięcy przerzuciłem się na technikę klasyczną czyli doślizg :) .Ta forma pchnięcia jest dobra dla wysokich zawodników ( powyżej 190cm i wzwyż ) . Niestety nie jest ona popularna wśród niższych zawodników dlatego ,że mają problemy z doślizgiem . Zależy jaki masz wzrost ? :) . Ja mam 194cm i od tego roku już pcham obrotówką bo coraz częściej zawodników pcha tą techniką i osiąga się lepsze wyniki sportowe . Jako na początek mogę polecić Ci kilka dobrych filmików z doślizgiem i obrotówką ( Ćwiczenia i nauka ). Na pewno będziesz musiał się przestawić z treningu kulturystycznego na bardziej siłowo-sprawnościowy . Ogólnie kulomioci czy oszczepnicy są bardzo dynamiczni i dobrze sprawni.
Także wszystko zależy od Ciebie .

Edit:
Byłem u Ciebie w DT i zobaczyłem ,że masz 181 cm wzrostu . Więc moim zdaniem poleciłbym Ci technikę obrotową . Chociaż wiadomo ,że będziesz musiał sprawdzić się w obydwóch technikach :).Nie przejmuj się niepowodzeniami w treningach i odległościach bo na początku zawsze tak jest ;)

Jeśli masz pytania jakieś to zapraszam :) z chęcią odpowiem lub pomogę :)








Obrotówka





Zmieniony przez - lwp3 w dniu 2011-01-05 20:25:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1168 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17388
Przejrzałem te filmiki, ciekawa dyscyplina, i coraz bardziej mi sie podoba
Mam 180, amatorsko trenowałem rugby na pozycji młynarza ale tutaj liczyła sie eksplozywność i szybkość, ale mysle ze gdybym sie przyłożył do treningu to dało by się to opanować wszystko
co bys radził na poczatek, tak zeby przygotowac się fizycznie do tej dyscypliny? z treningiem poczekam az bedzie wiadomo wszystko co i jak- bo szczeze przyznam nawet w szkole nie pchałem kula, a przez klase nastawiona na koszykówke i pilke nozna straciłem wiele wspaniałych dyscyplin...:)

Zmieniony przez - Marshall07 w dniu 2011-01-05 21:06:38

"W człowieku toczy się walka tego, co godne pochwały, z tym, co zasługuje na naganę..."

Dziennik:
http://www.sfd.pl/temat681966/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
Grałeś w rugby więc z szybkością impulsywną nie powinno być problemu :) . To ważne :) . Co bym polecił na początek ? hmm zacząć powoli wdrążać trening w życie :) . Nie chodzi mi o przestawienie się z dnia na dzień z treningu kulturystycznego na pchnięcie kulą ale np w dni wolne od siłowni pójść pobiegać , porobić wielskoków , szybkości czy też sprawności ogólnej ( u mnie w dzienniku masz ) . Na pewno postawiłbym na trening siłowy i skupił się na mocnych nogach, barkach i tricepsie :) . W tej dyscyplinie nie zrobisz fajnej sylwetki ale tutaj nie o to chodzi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1168 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17388
No cos za coś, chociaz z ta sylwetka tez bym tak nie przesadzał, kiedys ogladałem olimpiade i kulomioci mieli czasami ładne duże sylwetki:), popatrze u Ciebie i bedziemy cos działać, zawsze to dodatkowa aktywność a na redukcji to jesc cenne:) dzieki za pomoc, bede zaglądał, i zadawał pytania :)

"W człowieku toczy się walka tego, co godne pochwały, z tym, co zasługuje na naganę..."

Dziennik:
http://www.sfd.pl/temat681966/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
jakiś czas temu to kulomioci mieli fajne rzeźby ( Gunthor,Barnes,Timmermann ) . Teraz to chłopy po 120-150kg ( Cantwell , Hoffa , Majewski ) .

Teraz kończę dietę gdzie B-3g /WW-5g / T -1g :)

Więc energia będzie :)
Zapraszam i na pewno będziemy działać coś w tej sprawie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1168 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17388
to duza masa wnosi coś? bo te 120- 150 to jak na mnie ogromna masa:D

"W człowieku toczy się walka tego, co godne pochwały, z tym, co zasługuje na naganę..."

Dziennik:
http://www.sfd.pl/temat681966/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
Majewski teraz waży coś koło 130kg :) . Cantwell na pewno ponad 140kg :) . Są też kulomioci lżejsi :) . Są też chudzielce :) Np Nowozelandczyk Jacko Gill 16 letni kulomiot pcha seniorką kulą już 19m :)

Tak wygląda :)





Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Krakowski Wycisk - Fotorelacja str 7

Następny temat

Pomyłka produktu BCAA Activlabu?

WHEY premium