SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - trening Armstronga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
Witam
Za trzy tygodnie mam egzamin na którym będzie podciąganie na drążku. Jechałem tym planem dwa miesiące. Zaczynałem od 5 i doszedłem do 15. Czuję że powoli wkradają się oznaki przetrenowania. Mam takie pytanie. Jak wcześnie przed egzaminem zakończyć trening by mięśnie były wypoczęte na czas a jednocześni wycisnąć z nich coś jeszcze? Czy jeśli zakończę trening wcześniej ilość powtórzeń nie spadnie na egzaminie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Ja moge powiedzieć tylko tyle, że po tygodniowej przerwie robiłem tyle samo co przed przerwą (lub o jeden mniej). Robisz dodatkowo jakiś inny trening obciążający te same partie mięśni ? - bo to dziwne że się przetrenowałeś po zaledwie 2 miesiącach (o ile robiłeś ćwiczenia zgodnie z planem). Jak na mój gust robienie zbyt długiej przerwy przed egzaminem tylko pogorszy Twój wynik ilościowy.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
nie obciążam dodatkowo tych partii mięśni.( biegi i pływanie). Ćwiczenia wykonuje zgodnie z planem. Od dwóch trzech tygodni czuje większe zmęczenie i nie mogę poprawić wyniku, dlatego napisałem o objawach przetrenowania choć nie jestem fachowcem i nie wiem czy ten termin jest odpowiedni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
W takim razie to raczej tylko zwykłe zmęczenie - to normalne. Co do postępów to zastoje na pewnej ilości powtórzeń też są normalne - w tym wątku we wcześniejszych wpisach chłopaki pisali o tym. Trenując dalej wkońcu znowu ilość powtórzeń zacznie się zwiększać. Możesz też zacząć się podciągać z obciążeniem - to też w niektórych przypadkach pomagało (w moim przypadku także).

Zmieniony przez - phantomcow w dniu 2010-05-12 17:06:05

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
Jeśli z obciążeniem to mam się podciągać według planu każdego dnia, bo do tej pory czasem podciągałem się tak w piątek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Ja zrobiłem sobie jeden tydzień z obciążeniem trenując co drugi dzień z zestawem dla dnia pierwszego - czyli 5 serii max powtórzeń z 90 sekundowymi przerwami - ale pewnie jadąc zgodnie z planem też będzie OK - tylko musisz wybrać dobrą ilość powtórzeń dla dnia 3 i 4 żeby dać rade zrobić te 9 serii dnia 3-go i conajmniej 9 dnia 4-go.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
ok dzięki za podpowiedź
z tymi seriami w 3 i 4 dzień to mam nadzieję że się wstrzelę bo nie mam zbyt wiele czasu na kombinowanie.
Dokończę ten tydzień normalnie a potem ładuje do plecaka kilogramy i ogień :)A jeśli chodzi o czas odpoczynku przed egzaminem to mówisz żeby nie robić odpoczynku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1244
Możesz zrobić - ale wydaje mi się że tydzień to max.

<^^>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
dzięki raz jeszcze później napiszę czy dało radę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak dasz radę zrobić 18 to postawie soga :P:P

Też cisne armstronga.. Zapraszam do mojego dziennika.

https://www.sfd.pl/Trening_Armstronga.._cel_wytrwać_i_zrobić_postęp.-t590648-s2.html#post4

Zmieniony przez - Kurcczak w dniu 2010-05-12 21:47:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst i problemy

Następny temat

Plan treningowy do ocen. (szczególnie zależy mi na ocenie MawashiegoxD)

WHEY premium