SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

“Nasze życie zawsze pokazuje rezultat naszych dominujących myśli.”Dziennik Antos098

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 191928

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za info, na pewno przestudiuję w wolnym czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Tylko żebyś nie brał z niego przykładu, bo Antek robi wszystko po swojemu tzn. tak aby działało na niego, to nie są instruktaże, jak sam zresztą pisał. Ale jape to drze zawodowo

A tam pyerdolą, dobry trening, lubisz zapyerdol to robisz zapyerdol, efekty pewnie i tak będą takie, że większość potem przyzna, że w tym szaleństwie jest metoda. Ale nie ma co dupy lizać, zapyerdalaj!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem, wiem. Chodzi mi głównie o naukę techniki. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
No to nadal... Antek ćwiczy tak, aby maksymalnie czuć mięśnie, a nie pokazowo pedantyczną techniką.
Zawsze kopiowanie czyjejś techniki, rozpisek treningowych czy diety to śliska sprawa, ZWŁASZCZA od zaawansowanych nieświadomie zmian, jakie poczynili. Aby daleko z przykładami nie wybiegać, jak zrobisz takie wiosłowanie w opadzie jak Rafał na zbyt dużym ciężarze i przy jakiejś wadzie kręgosłupa to możesz nieprzyjemnie się nadziać.

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A nie jest przypadkiem tak, że dobra technika prowadzi do dobrego czucia (czy też kwestie indywidualne dotyczą także sposobu wykonywania ćwiczeń)? :) Lubicie pisać długie posty, także zostawiam pole do popisu na odpowiedź. ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
No przecież technika to podstawa, tyle że Twoją będzie znacząco różna od Twojej, dlatego że im większe mięśnie posiadasz tym krótszy ruch robisz. Rośnie Ci klatka z automatu masz krótszy ruch przy drążku/wiosłach etc. analogicznie jest z bicepsami, z kolei większe tricepsy i znów klata - krótszy ruch przy wyciskaniu, trzeba to zrozumieć. Gość np z 80cm udami, nie będzie robił prysiadów takich jak Ty, bo ma duże dwugłowe ud i Tobie może się wydawać, że robi półprzysiady - stąd też zresztą wzięła się moda na półprzysiady u chudzielców, bo się naoglądają kulturystów i myślą, że oni też tak muszą robić :) Prześledź treningi takich ludzi jak choćby Tom Platz, Paul Demayo to zrozumiesz o czym piszę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Got it. Nie wziąłem pod uwagę mas mięcha, które różnią poszczególne osoby. Co do kulturystów, to czytając Twojego posta przyszedł mi akurat bardziej newschoolowy przykład - Jason Huh i ćwiczenie z jakiegoś filmiku treningowego,które wydawało mi się pół-podciąganiem. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Akurat Huh celowo robi nie pełny ROM.Tutaj ilość masy nie ma większego znaczenia Imho

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
czwórki czuję dobrze... dwójki chuyowo, lypa. Jednak trening na dużych obciążeniach (uginanie podudzi) to nie trening. Średnie i pełne czucie, a potem uciecha z DOMS to jest to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Trzymasz się tempa podczas serii z ilością powtórzeń rzędu 15/20?

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-07-29 13:32:30

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

problem z dlugoterminowym rozkladem treningu

Następny temat

Stagnacja

WHEY premium