Media społecznościowe to miejsce, gdzie ludzie przeważnie prezentują najlepszą wersję siebie. Wiadomo, że na popularnej platformie, jaką jest Instagram, łatwo jest manipulować zdjęciami tak, aby przedstawić swój wizerunek w korzystnym świetle. W świecie fitness obraz sylwetki jest istotnym elementem wpływającym na popularność profilu. Znany influencer Matt Morsia pokazał fanom, jak sportowcy mogą manipulować zdjęciami w mediach społecznościowych… Na filmie, który wrzucił na swój Instagram pokazuje, kilka sztuczek, które ostatecznie wpływają na efekt zrobionego zdjęcia. Pasjonat fitnessu przyznaje, że zajęło to tylko dziesięć minut, a zdjęcia wykonane przed i po wyglądają zupełnie inaczej.

„Dziesięciominutowa transformacja ciała, aby pokazać, jak mylące mogą być media społecznościowe. Tak więc na poprzednim zdjęciu mam średnie oświetlenie, ale mnóstwo naturalnego światła wpadającego z przodu, co po prostu całkowicie zmywa moją sylwetkę, a dodatkowo w ogóle nie napinam mięśni brzucha. Dla zdjęcia po zamknąłem żaluzje, żebym mógł kontrolować to naturalne światło. Podkręciłem ogrzewanie, żeby trochę ogrzać siłownię i się spocić. Potem, co najważniejsze, napompowałem mięśnie przez wykonanie ćwiczeń takich jak pompki, uginanie ramion i boczne wznosy hantli. Tylko kilka serii bardzo, bardzo lekkich po to, aby uzyskać trochę przepływu krwi w mięśniu. Potem spryskałem się wodą, przesunąłem kąt kamery trochę wysoko, aby podkreślić szeroki stosunek wąskich ramion w talii, a potem w końcu napiąłem mięśnie brzucha tak mocno, jak tylko mogę i proszę bardzo. Ciało przed i po transformacji zajęła około 7 minut. Zanim ocenisz lub porównasz się z wyglądem innej osoby w mediach społecznościowych pamiętaj, że są w najlepszym możliwym świetle, nie jest to odzwierciedlenie tego, jak wyglądają przez większość czasu”.

Istotnym czynnikiem w uzyskaniu świetnego zdjęcia jest niewątpliwie dobre napompowanie przed zrobieniem zdjęcia. Matt wie, że wystarczy kilka serii, aby pięknie zaprezentować mięśnie. Można śmiało powiedzieć, że manipulowanie zdjęciami w mediach społecznościowych to już powszechne zjawisko. Dlatego należy skupiać się na własnych celach i nie dokonywać porównań z innymi.

Komentarze (2)
lordknaga

to istnieja jeszcze ludzie na tym swiecie, ktorzy sa swiecie przekonani, ze wszystko co na necie a glownie insta - to prawda?? xD

0
jarabco

Glownie jest to grupa wiekowa 15-25lat. Ci wszyscy Insta sterydziaze (mezczyzni i kobiety) celuja w te grupe by wmowic naiwniaka ze to od ich produktow bedziesz tak wygladal. Wystarczy ze kupisz ich suple i program treningowy. Niestety mlodymi ludzmi jest bardzo latwo manipulowac.

1