Biniu tak przedstawiałby się plan:
TYDZIEŃ 1
Trening A1 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Wyciskanie sztangi głową w dół 1x 11-15 RP
Wyciskanie sztangielek siedząc 1x 15-30 RP
Pompki na poręczach 1x 15-20 RP
Ściąganie wyciągu górnego szerokim nachwytem 1x 15-20 RP
Rack Pull 2x 5-8 lub 9-12 SS
Trening B1 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Uginanie ze sztangą 1x 20-30 RP
Uginanie sztangielek w chwycie młotkowym 1x 11-20 SS
Łydki na stojąco 1x 10-12 SS
Wypychanie piętami suwnicy szeroko 1x 15-20 RP
Przysiad przedni 2x 4-8 SS +WM
Trening A2 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Wyciskanie sztangielek na ławce na płaskiej 1x 20-30 RP
Military Press 1x 11-15 RP
Połowiczne wyciskanie sztangi wąskim chwytem 1x 11-15 RP
Ściąganie na maszynie Hammer Strength 1x 15-20 RP
Wiosłowanie sztangą 1x 10-12 SS
TYDZIEŃ 2
Trening B2 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Uginanie ramion na modlitewniku 1x 20-30 RP
Uginanie ramion nachwytem 1x 11-20 SS
Łydki na suwnicy 1x 10-12 SS
Uginanie kolan na maszynie 1x 15-20 RP
Przysiad tylni 2x 4-8 SS + WM
Trening A3 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Wyciskanie na maszynie półwolnej głową w górę 1x 11-15 RP
Wyciskanie na barki na maszynie Smitha 1x 11-15 RP
Wyciskanie francuskie sztangą do czoła 1x 15-30 RP
Podciąganie na drążku podchwytem 1x 15-20 RP
Wiosłowanie końcem sztangi 1x 10-12 SS
Trening B3 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Drag curl 1x 20-30 RP
Uginanie młotkowe do klatki 1x 11-20 SS
Łydki na siedząco 1x 10-12 SS
Wyciskanie nogami na suwnicy 2x 6-10 SS + WM
RDL 1x 10-15 SS
RP - rest-pause - seria restpauzowana
SS - straight sets - seria zwykła
WM - Widowmaker - seria 20 powtórzeń /po 3-5 min odpoczynku
Podstawowa zasada: 1-3 serii rozgrzewkowych oraz 1 seria na ciężarze jakim wykonamy 10 prawidłowych technicznych powtórzeń, następnie wykonujemy 3 rest pausy. Jeśli zaliczymy wykonaliśmy za dużo powt
Wszystko jasne jeśli chodzi o zakresy 11-15
A co z zakresami 15-20 i 15-30? Jak do nich dobrać ciężarki?
Zwykle każdy cykl zaczyna się nieco lżej by móc przez te 2 a maksymalnie 3 tygodnie wdrożyć się w program i "wyuczyć" nowych technik, ruchów itp oraz by móc progresować dłuższy czas a nie wyprztykać się w 3 tygodnie.
Tutaj postępujemy podobnie? Jeśli tak to z jakiego pułapu % startować?
TYDZIEŃ 1
Trening A1 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Wyciskanie sztangi głową w dół 1x 11-15 RP
Wyciskanie sztangielek siedząc 1x 15-30 RP
Pompki na poręczach 1x 15-20 RP
Ściąganie wyciągu górnego szerokim nachwytem 1x 15-20 RP
Rack Pull 2x 5-8 lub 9-12 SS
Trening B1 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Uginanie ze sztangą 1x 20-30 RP
Uginanie sztangielek w chwycie młotkowym 1x 11-20 SS
Łydki na stojąco 1x 10-12 SS
Wypychanie piętami suwnicy szeroko 1x 15-20 RP
Przysiad przedni 2x 4-8 SS +WM
Trening A2 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Wyciskanie sztangielek na ławce na płaskiej 1x 20-30 RP
Military Press 1x 11-15 RP
Połowiczne wyciskanie sztangi wąskim chwytem 1x 11-15 RP
Ściąganie na maszynie Hammer Strength 1x 15-20 RP
Wiosłowanie sztangą 1x 10-12 SS
TYDZIEŃ 2
Trening B2 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Uginanie ramion na modlitewniku 1x 20-30 RP
Uginanie ramion nachwytem 1x 11-20 SS
Łydki na suwnicy 1x 10-12 SS
Uginanie kolan na maszynie 1x 15-20 RP
Przysiad tylni 2x 4-8 SS + WM
Trening A3 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Wyciskanie na maszynie półwolnej głową w górę 1x 11-15 RP
Wyciskanie na barki na maszynie Smitha 1x 11-15 RP
Wyciskanie francuskie sztangą do czoła 1x 15-30 RP
Podciąganie na drążku podchwytem 1x 15-20 RP
Wiosłowanie końcem sztangi 1x 10-12 SS
Trening B3 Ćwiczenia Seria Powtórzenia
Drag curl 1x 20-30 RP
Uginanie młotkowe do klatki 1x 11-20 SS
Łydki na siedząco 1x 10-12 SS
Wyciskanie nogami na suwnicy 2x 6-10 SS + WM
RDL 1x 10-15 SS
RP - rest-pause - seria restpauzowana
SS - straight sets - seria zwykła
WM - Widowmaker - seria 20 powtórzeń /po 3-5 min odpoczynku
Podstawowa zasada: 1-3 serii rozgrzewkowych oraz 1 seria na ciężarze jakim wykonamy 10 prawidłowych technicznych powtórzeń, następnie wykonujemy 3 rest pausy. Jeśli zaliczymy wykonaliśmy za dużo powt
Wszystko jasne jeśli chodzi o zakresy 11-15
A co z zakresami 15-20 i 15-30? Jak do nich dobrać ciężarki?
Zwykle każdy cykl zaczyna się nieco lżej by móc przez te 2 a maksymalnie 3 tygodnie wdrożyć się w program i "wyuczyć" nowych technik, ruchów itp oraz by móc progresować dłuższy czas a nie wyprztykać się w 3 tygodnie.
Tutaj postępujemy podobnie? Jeśli tak to z jakiego pułapu % startować?
