SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM by Biniu - oficjalny watek Q&A - Patrz str 54 !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298405

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
100 kcal to granica bledu, jak bedziesz ukladac diete i codziennie jadl to nie liczysz co do 1 kcal :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5082 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160620
jw
od dokładnego liczenia to niektórym na łeb pada,np. mój ziomek skrupulatnie liczy wszystkie kcal,jeśli np. przekroczy założoną kaloryczność np. o 20 kcal to już panikuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Macieyou
jw
od dokładnego liczenia to niektórym na łeb pada,np. mój ziomek skrupulatnie liczy wszystkie kcal,jeśli np. przekroczy założoną kaloryczność np. o 20 kcal to już panikuje


Ja mam koleżankę, która jak zje kilka kalorii za dużo (a liczy nawet ze sałaty ) to włazi na rowerek i jeździ tak długo aż spali. Mi by się nie chciało. Wiecznie te moje 2600 kcal przekraczam a i tak tłuszczyk się spala

W najbliższym czasie czeka mnie wymiana całej garderoby

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja wczoraj walnelem sobie posilek spagheti z 250 g makaronu i taka termogeneza mnie zlapala ze puls byl 107 ;) z tym ze po okolo 2 tygodniach nie czuc juz takiego zamulenia i sennosci po posilku jak na poczatku j/nj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
swoja droga jesli juz jakikolwiek posilek przed treningiem to raczej duzo bialka, malo tluszczu, >> 0 ww

Biniu - czy ta wypowiedz dotyczy specyfiki J/NJ? Ja musze zjesc przed trneingowy bo nie zmieszcze sie w czasie z kaloriami i moj posilek to bialko+ww. Czy wg Ciebie zamienic na same bialko?
Jesli tak to dlaczego? Chodzi o wykorzystanie wrazliwosci insulinowej? Przeciez bialko tez powoduje wyrzut insuliny wiec wyjdzie na to samo.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1111
J/nj wykorzystuje podczas robienia masy, mam takie pytanie, przed treningiem biorę tylko stack przed treningowy, trening robie naczczo, czy do tego muszę dorzucac bcaa, czy nie przeszkodzi to w budowaniu masy? Po treningu biorę kreatynę bcaa i białko z bananem/jabłkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
No... prawie 4k Pas poszedł o 1,5cm w 7dni, ale myślę, że częściowo może być to spowodowane tym, że brzuch jest prawie cały czas "wypchany", po wieczornym posiłku. W każdym razie, poziom mojego tłuszczu przez ostatni czas się prawie nie zmienił, przynajmniej na oko. Jeśli jednak zauważę, że zalewam się za bardzo to... hmmm... może zacznę wykonywać jakieś aeroby? Na razie jednak poczekam z tym i póki co nie zamierzam nic zmieniać ani w diecie ani w treningu.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja nie kumam jeden je duzo mniej i gubi drugi wpierdziela jak kon :) i pas gubia ja utknalem??? 90packer co ty jesz mozesz podac cos wiecej na ten temat. np kolega tommy cytuje mam nadzieje ze sie nie obrazi jak to zobaczy "panowie wedlug mnie za duzo macie rozterek dotyczacych tej diety ...po prostu zacznijcie ze tak ujme wpierd...... zapic gainerem dojesc jakas pizze hamburgera czekolade itd nie bojcie sie tak bardzo upasc bo wystarczy wejsc na low carb na dodatnich kaloriach i caly fat poleci w dol wiem bo testowalem :D u mnie wyglada to tak 100 ww prostych 50 bialka od razu po silce pozniej 800 gramow tlustej wolowiny i 1kg bananow zapite gainerem pozniej 200 g sera 100 g oirzechow zapite shakiem bialkowym z 50 g oliwy z oliwek plus jakis deser i na luzie to idzie" wiec gdzie tu logika ze redukuje sie na ujemnym bilansie czy to znowu mit obalony czy poprostu dwa wyjatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dodam ze tommy wyglada imponujaco
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
wiec gdzie tu logika ze redukuje sie na ujemnym bilansie czy to znowu mit obalony czy poprostu dwa wyjatki

Kalorie są w teorii ważne. Można trafić w punkt, w którym będzie się jednocześnie robiło dwie rzeczy. Dla mnie ściemą jest fakt, że nie da się dobudować, albo trzymać mięcha na redukcji, albo odwrotnie na masie, że nie da się redukować pasa. Organizm nie działa na zasadzie 3k kalorii masa, 2k kalorii redukcja. Wszystko się ogranicza do potrzeb w danym momencie organizmu. Jeżeli ktoś chce stricte redukować, to musi się pogodzić, że nie zbuduje nic bez insuliny, ale może trzymać mięso wykorzystując post. To samo na masie, ograniczając się z ww do okresu, w którym jest potrzebna wcale nie trzeba hamować lipolizy.

Generalnie, to hormony za wszystko odpowiadają, a najlepszym ich boosterem jest jedzenie. Czemu może redukować i masować jednocześnie? Przeczytaj mój post.

Ludi_
ERman
Możesz pytać tutaj. Jakby co to masz opcje w moim profilu "Wyślij e-mail"



"Mozesz mi wytlumaczyc jak to jest, że efekty wizualne sa, ale nie widac ich ani an centymetrze ani na wadze? Dla mnie to niepojęte "

Bardzo proste. Rano kiedy nie jemy Kortyzol zaczyna rozkładać wolne kwasy tłuszczowe i rozpoczyna się lipoliza (rozkład tłuszczu). Organizm w taki sposób radzi sobie z brakiem energii. Rano szaleje Grelina (hormon odpowiedzialny za uczucie głodu), a co się z tym wiąże poziom GH (hormonu wzrostu) zaczyna się zwiększać i mamy następną broń do spalania tłuszczu i ochrony mięśni/nadbudowy. Właśnie w taki sposób działa GH. Chroni mięśnie i spala tłuszcz jednocześnie. Dodatkowo nasza broń, to trening na pusty żołądek. Znowu mamy full GH, testosteron na treningu rośnie, a kortyzol się podwyższa. Energia jest czerpana z pozostałości glikogenu i tłuszczu. Tak ma być.

Dlaczego ww rano mogą się zamienić na tłuszcz? Rano poziom kortyzolu z dodatkową dawką insuliny tworzy nowe komórki tłuszczowe.
Za wszystko odpowiadają hormony. Jedząc śniadanie hamujemy lipolizę, nasilamy magazynowanie tłuszczu na cały dzień, obniżamy GH. Dlatego też zapewne tak popularne są diety low carb.
Co my robimy już opisałem. Jedząc ww wieczorem, gdzie wrażliwość na insulinę podczas postu jest najwyższa (już nie mówię o stałych porach posiłków i po treningu, bo wtedy wrażliwość jest na najwyższym poziomie) szansa odkładania tłuszczu jest minimalna, a mamy idealne środowisko do budowania mięśni. Wszystkie ww są pchane do mięśni, normalnie kiedy mamy pełne zasoby glikogenu część pójdzie na nadbudowę, a druga część będzie z kortyzolem tworzyć nowe komórki tłuszczowe.
Co dowodzi kolejną genialność tej diety.

Całą poprzednią redukcję trzymałem stałą wagę, czasami nawet była większa i paliłem pas aż było miło. Na masie dopóki nie zacząłem jeść gówna też trzymałem pas na stałym poziomie. Retencja wody tak, czy tak będzie na każdej diecie, to normalne na masie, gdzie pochłaniamy spore ilości ww.


Ja osoba, która zawsze była przeciwnikiem ww, teraz piję ww przed snem. Wychodzi na to, że im później będą ww tym lepiej.



Martin dobrze o tym wiedział konstruując IF.

Nie da się robić dwóch rzeczy jednocześnie, ale tylko jak nie trzyma się postu. Ludzie sobie sami szkodzą jedząc rano ww, hamują lipolizę, dają energię kiedy ona powinna być czerpana z tłuszczu. Strach przed kortyzolem jest jak widać silniejszy.

My wykorzystujemy post do robienia dwóch rzeczy na raz. Teraz jestem na wprowadzeniu bardziej do konkretnej redukcji, jedyne zadanie, to nakręcać piec na dalszą część wycinki. Wagę mam 85kg, jak zaczynałem redukcję miałem 83kg, pas się redukuje, sylwetka się poprawia, nabicie glikogenem pierwsza klasa, kable wychodzą.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Próbki

Następny temat

Olimp Super Whey Gainer 4000

WHEY premium