SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEM / NIE JEM by Biniu - oficjalny watek Q&A - Patrz str 54 !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299834

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Mógłbyś się jeszcze odnieść Biniu do coli zero/light w czasie postu ? i cytryny w zielonej herbacie

cola ma pewne watpliwosci co do zdrowia ...
ale jesli ma pomoc w utrzymaniu postu ...

zauwazylem ze dodatek cytryny do ZH powoduje u mnie wiekszy glod ...
jesli sie to potwierdzi trafi do zalecen J/NJ

Ew. jak już bym zaczął brać BCAA to które wyjdzie najekonomicznej (cena)

a nie twierdzilem ze ona nic nie kosztuje ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Przepraszam Biniu, to tak z rozpedu bylo.

Moglbys odpowiedziec na moje pytanie?

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
__Logan__
Ciekawa sprawa po miesiacu J/NJ jestem w stanie wcisnac w siebie wiecej. Tzn przez pierwszy miesiac zmieszczenie 2.5k w 6h to byl problem i na koncu czulem sie jak balon. Wczoraj zjadlem ostatni posilek i jeszcze czulem, ze wciagnalbym cos jeszcze :)
Ma to cos wspolnego z metabolizmem czy tylko przemiana materi, a moze to jest ze soba powiazane?


Ja mam dokładnie to samo. Dlatego jeśli ktoś np chce robić masę i ma sporo kcal do zjedzenia, polecałabym nie panikować, że taka ilość żarcia nie wchodzi tylko poczekać cierpliwie kilka tygodni.

Tak w ogóle to ja też planuję masę na J/NJ, tylko na razie skoro tak ładnie tłuszczyk schodzi to się jeszcze poredukuję i zacznę masę z jak najniższym %BF, przynajmniej taki mam plan

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ja nie wiem Anqua czy potrzebujesz stricte masy - a nie samych miesni ... wiec moze bardziej recompozycja ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 649
Co do reszty. Samemu trzeba trafić w punkt kaloryczny swój. Ja już znam swoje progi kaloryczne na masę i na redukcję, gdzie kalkulator ma zupełnie inne wyniki. Manipulacja tłuszczem i ww zależnie od celu. Białkiem bym się bawił tylko w paru przypadkach. Ktoś chce mieć ketozę, więc nie ma prawa dać więcej 2,2-2,5g/kg, bo będzie zamieniane białko na glukozę (glukogeneza). Ketoza sama w sobie chroni białka mięśniowe. Za to na innych dietach wręcz się powinno dawać maks białka. Jeszcze jak ktoś lubi mięso/jajka/przetwory mleczne, to dużo lepiej jest sobie go dać więcej kosztem ww. Nie trzeba mieć nie wiadomo ilu ww w diecie, żeby masować. Robiłem masę na 150g ww po treningu. Za to dużo waliłem białka, bo miewałem i po 4g/kg, tłuszcz zawsze był resztą. Progres pokazywałem parę stron wcześniej.

Obcinać, dodawać i obserwować organizm, wagę po części też.



Dzięki za odpowiedź. Moje liczby są następujące:
Masa: 76-77kg Wzrost: 176 cm Wiek: 24 lata cel: redukcja

Dzień treningowy:
2345 kcal (zapotrzebowanie ogólne na dzień lekko aktywny)
- 180 g białka, 304 g węgli, 45 g tłuszczy

Dzień nietreningowy:
1742 kcal (-20% zapotrzebowania na dzień o niskiej aktywności)
- 180 g białka, 127 g węgli, 56 g tłuszczy

Wcześniej Biniu napisał, że używanie kalkulatora i trzymanie się deficytów to różnica między JNJ a LG. Czy ktoś mi powie jaka tu różnica ? Przecież Martin opierał się na JNJ, tylko lekko zmodyfikował godziny. Chyba właśnie na tym polega realizacja celu, że deficyt lub nadwyżka pomaga go nam osiągnąć w połączeniu z okresem postu i wykorzystaniem pewnych działań organizmu nie ?

Ludi,
Jest szansa żebyś zalinkował te swoje efekty i rozłożenie swoich makro ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
roznic jest sporo
temat przerabiany juz wiele razy - odsylam do historii watkow ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Biniu
ja nie wiem Anqua czy potrzebujesz stricte masy - a nie samych miesni ... wiec moze bardziej recompozycja ?


Biniu trochę czystego mięśnia mi się przyda, muszę odrobić straty poszpitalne :D Słowo, daleko mi do umięśnionego babochłopa i obiecuję się w takiego nie zamienić :D Zresztą mąż będzie nade mną czuwał i pilnował żebym nie przeholowała :D

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ale i tak jesli nie potrzebujesz tzw wagi na jakies zawody - sadze ze minimalne podbijanie kalorii lepiej sie sprawdzi niz stricte masowe podejscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Biniu, bardzo możliwe Zobaczymy jak to wyjdzie. Przyznam, że o ile znam swój organizm jeśli chodzi o redukcje (aczkolwiek i tak J/NJ mnie zaskoczyła, pozytywnie oczywiście) to jeśli chodzi o masę już nie. Będzie to dla mnie jakaś nowość i jak znam życie będę musiała nieco poeksperymentować (chociaż to chyba za duże słowo) za rozkładem b/w/t. Wiem na pewno że przyrost tłuszczu mnie nie interesuje tym bardziej, że nie mam zamiaru teraz się wysuszyć na wiór. No ale to wszystko jeszcze nie teraz. Poobserwuję sobie na razie działania i osiągnięcia innych tutaj. Szkoda tylko, że jestem tu jedyną kobietą, fajnie byłoby się powymieniać doświadczeniami z innymi paniami

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Biniu czuje sie pominiety :P

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Próbki

Następny temat

Olimp Super Whey Gainer 4000

WHEY premium