SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

parę pytań odnośnie melmankowej redukcji :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
Ok ogarnelam :)

Uwaga uwaga, wrzucam wiec zdjecia proszac o krytyke, sugestie, porady.. Glownie chodzi mi tak jak juz wczesniej pisalam o ladne wysmuklenie sylwetki, zgubienie brzuchowego tluszczyku, wyeksponowanie miesni :)

tak jak wczesniej pisalam, mam wrazenie ze przy swoich wymiarach, wadze, etc, e ze jem troszke za malo kalorii. co w takim razie wsuwac, zeby bylo dobrze? jak to jest w koncu z tymi weglami? jesc przed i po treningu? jak z dniami beztreningowymi?










http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
ok, juz wszystko ogarnelam :) szczerze? jestem calkowicie przerazona tym, co wlasnie zrobilam :D czekam na sugestie ;)

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
Faaajną masz sylwetkę, ładne proporcje. Jak się przyłożysz to na wakacje będziesz miss plaży

a jak chcesz coś dopisać to na górze Twojego ostatniego posta jest taka karteczka z ołówkiem, tam edytujesz wiadomości. Tak żebyś nie wrzucała kilku jedna pod drugą.

Zmieniony przez - Esther w dniu 2012-01-28 14:39:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
1800kcal, 130g białka, 130 węglowodanów, reszta tłuszcz. Ze zdrowiem jest wszystko w porządku? Fajnie, gdybyś wypełniła do końca ankietę z regulaminu.
Z warzywami walcz, bo muszą być w diecie. Najpierw zdrowe odżywianie, a gdzieś po drodze redukcja

Trening dla początkujących:
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html
Aeroby traktuj jako dodatek po treningu, max. 20min. Pracuj nad techniką i dokładnością wykonania ćwiczeń

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
Esther, dzieki za mile slowo :)

4nn - 1800 to nie za duzo?

wg moich informacji (zaczerpnietych z forum), zapotrzebowanie liczone jest nastepujaco:
24 (h) * waga ciała * współczynnik aktywności

24*65= 1560

i teraz zakladajac nawet, ze wspolczynnik aktywnosci ustale sobie na 1,2 ( co wydaje mi sie przy mojej aktywnosci i tak lekko zawyzone) to uzyskamy wynik 1716.
A z tego co wiem, to zeby schudnac musi byc bilans ujemny, wiec 1800 to nie za duzo?


poza tym pytanko, byc moze nieumiejetnie, ale przez ostatnie 2 tygodnie jadlam ok 1400 kcal (300-kcal deficyt) dziennie, jesli teraz zaczne jesc 1800 plus 130g samych weglowodanow to nie przywale na wadze??

a z warzywami staram sie walczyc bardzo dzielnie :) chociaz dzisiejsza proba ugryzienia ogorka skonczyla sie wypluciem go do zlewu... staram sie jesc marchew, bo to jedyne warzywo ktore uwielbiam i naprawde chetnie wsuwam :)

Zmieniony przez - melmanka w dniu 2012-01-28 19:26:29

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) - 161

BMR*1.6 ---> twoje zapotrzebowanie zerowe jeżeli ćwiczysz siłowo

Te 1400kcal to mniej niż twój BMR, czyli gratuluję: glanujesz leżącego, czyli swój metabolizm

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-01-28 19:41:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
jak zaznaczylam na samiusienkim poczatku tego watku, jestem osoba dosc poczatkujaca w kwestii odzywiania, dlatego prosze o wyrozumialosc.

Z podanego wzoru wyszło mi zapotrzebowanie: 1468kcal.

Martucca - Ty wynik pomnozylas przez 1.6 zakladajac, ze cwicze silowo, co w przypadku treningu cardio?

jak zaznaczyłam, moje ćwiczenia to glównie cardio. trening siłowy lubię, stąd moje pytanie czy powinnam go dodać.
wydaje mi się (i tu proszę o pojaśnienie) że redukcja opiera się na UJEMNYM bilansie kalorycznym.

jeszcze raz podkreslam, dopiero zaczynam i jestem otwarta na wszelkie propozycje, zamierzam porzadnie wziac sie za siebie i chce schudnac, ale przy okazji zrobic to zdrowo :)

I jeszcze w pełni wypełniona ankieta :)

Wiek : 22
Waga : 65kg
Wzrost : 174cm
Obwód w biuście(1) : 95cm
Obwód pod biustem : 75cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73cm
Obwód na wysokości pępka : 84,5cm
Obwód bioder (3): 88cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57cm
Obwód łydki : 38cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona, ręce
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) silownia 3/4 razy w tygodniu (glownie aeroby)
Co lubisz jeść na śniadanie: w zasadzie wszystko
Co lubisz jeść na obiad : w zasadzie wszystko, oprócz warzyw niestety, mięsko w każdych ilościach uwielbiam :)
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : owoce
Ograniczenia żywieniowe : brak, oprocz niechęci i nienawisci do warzyw :D
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : jestem raczej okazem zdrowia, w ogole nie choruje, miesiaczki regularne, ze wzgledu na tabletki anty (yasminelle)
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Stosowane wcześniej diety : -

Zmieniony przez - melmanka w dniu 2012-01-28 20:05:42

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
hmm tak sobie wlasnie mysle i dalej nie znam odpowiedzi na zadane pytanie :) chcialabym sprobowac Waszej sugestii z 1800kcal i 130g białka, 130 węglowodanów, reszta tłuszcz, tylko szczerze mowiac trozke boje sie, ze przywale z waga na samym starcie, jako ze przez ostatnie 2 tygodnie jadlam duzo mniej... kolejne pytanie, czy 1800kcal (BTW) mam jesc codziennie tak samo? czy jest roznica w dzien treningowy i beztreningowy?

i one more question, bo caly czas strasznie mnie to nurtuje :D wegle przed i po treningiem, czy ma znaczenie to, ze trening koncze po 21? nie za pozno za wcinanie weglowodanow? jesli nie, to co najlepiej zjesc przed i po treningiem, oprocz bialka, wiadomo?

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Nie panikuj, będzie git. Jestem niższa od Ciebie, a na początku sporo schudłam na 1800 kcal. Mierz się co tydzień i będzie ok.

W DT i DNT jesz tak samo, ww możesz jeść po treningu, nawet jeżeli kończysz go o 21. Pilnuj, żeby zjeść od razu po treningu.

Rozumiem, że na siłce po bożemu z obciążeniem, a nie na rowerkach ćwiczyła będziesz?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ardenka/zredukujcie mnie

Następny temat

Ćwiczenia dla dziewczyny

WHEY premium