SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

parę pytań odnośnie melmankowej redukcji :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4986
Będzie dobrze, zrób sobie np cały gar fasolki po bretońsku albo kapuśniaku z soczewicą i możesz zamrozić (ja to robię w woreczkach po jednej albo dwie porcje). Jak się nie chce gotować to jak znalazł. Dawaj do przoduu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
problem w tym, ze ja calkowite beztalencie kuchenne! najgorsze jest to ze wiekszosci smakow nawet nie znam... podrzucilabys przepis na takiego kapusniaka na priv?

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4986
Nie mogę privów wysyłać bo mam mało postów ; P ale jak się nie obrazisz to dam tu:
- szklanka czerwonej soczewicy
- pół kg kiszonej (a nie kwaszonej) kapusty
- pół opakowania włoszczyzny
- duża cebula
- przyprawy: liść laurowy, ziele angielskie, kminek, papryka ostra i słodka (najlepiej wędzona), pieprz, ewentualnie odrobina soli
- ewentualnie mięso. np karkówka
Soczewice moczymy na noc albo na kilka godzin. Kapustę siekamy drobno i wrzucamy do gara, z zielem angielskim, kminkiem i liściem laurowym. Jesli bardzo kwaśna wcześniej ją odciśnij, ja lubie kwaśne więc sok wlewam też do gara. Gotujemy 40 min, dorzucamy soczewice, na 3 łyżkach oleju dusimy cebulę i na koniec dorzucamy na chwilę włoszczyzne i reszte przypraw. Dokładamy do gara i gotujemy do miękkości wg uznania. Jeśli opcja z mięchem, to wrzucamy razem z soczewicą. Smacznego :D

Zmieniony przez - haba w dniu 2012-02-28 23:02:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
Dzien dobry

Doszlam do pewnego wniosku.. jesli cale to wyzsze stezenie kortyzolu w organizmie sprawia, ze ciezej mi zrzucic brzuch.. i jesli poziom kortyzolu zwieksza sie przez stres w zyciu, to ja zdecydowanie sobie nie pomagam..

za duzo stresu, kombinowania, planowania, przemyslania, liczenia, a zdecydowanie za malo na to wszystko czasu..

i tak sobie mysle, na razie dam chyba szanse poprzednim ustaleniom (B:130, WW:130, reszta z T), do gotowania tego typu potrzebuje juz zdecydowanie mniej czasu, wszystko latwiej mi przygotowac i zaplanowac.. pomysle z reszta jeszcze na spokojnie przez weekend, bo w tygodniu naprawde nie ma kiedy..

w ogole mam ostatnio problemy ze spaniem (wczoraj lezac w lozku przewracajac sie z boku na bok i myslac o kortyzolu , o tym jakie warzywa straczkowe powinnam jesc, o tym jak je przygotowac, o tym jaka ta kurkuma i kozieradka sa straszne i niesmaczne), a dzisiaj znowu jak na zlosc obudzilam sie pol godziny przed budzikiem.. a, i jeszcze chcialam zaczac dzien od herbaty z melisy, to wylalam ja cala na lozko (sniadanie jem z lenistwa w lozku z laptopem )

I ogolnie chodze juz okropnie zmeczona i zameczam wszystkich dookola gadaniem w kolko o dietach, bilansach, protokolach, weglach, bialkach, tluszczach..

to bedzie ciezki dzien.. i ciezki tydzien..

ale postanawiam: na weekend jedziemy z Facetem gdzies odpoczac! albo na gokarty

tak jak mowilam, postanowilam dac szanse dotychczasowemu bilansowi i ustaleniom, i zobacze, jak bede wygladac za miesiac. mysle ze tak w tej chwili bedzie najrozsadniej a jesli po tym miesiacu stwierdzimy, ze brzuch dalej jest niefajny, to jedziemy z tym protokołem a na razie bede zbierac przepisy i powooooli powoli wcielac je w zycie czyli stopniowo stopiowo mniej zboza - wiecej straczkow

dziekuje za uwage i pozdrawiam serdecznie!

Zmieniony przez - melmanka w dniu 2012-02-29 07:52:10

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
melmanka, ech... za dużo Dziewczyno myślisz, stąd problemy ze stresem i snem - zaufaj ekspertom i leć do przodu To takie błędne koło, więc je przerwij i do redukcji marsz! Trzymam za Ciebie kciuki, żebyś zaufała swojemu ciału, skoro daje Ci takie wyraźne sygnały, że coś jest nie tak.

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
zdecydowanie to jest moj problem! ja naprawde wczoraj leżąc w łóżku zastanawialam sie ile trzeba bedzie moczyc soczewice i inne straczki.. too much thinking.... musze na spokojnie poczekac na weekend, wszystko przemyslec, poukladac na spokojnie i zaplanowac z gory caaaaly tydzien, tak zeby nie bylo stresu ide jesc kurkumowego kurczaka nr 1

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Za bardzo się spinasz i analizujesz.
Przemyśl jeszcze raz decyzję o protokole, bo powiem Tobie tak, skoro Twój brzuch, pomimo trzymania diety i ćwiczeń, praktycznie się nie zmienił, to nie liczyłabym za bardzo, że na to, że tak się teraz stanie.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
melmanka
zaplanowac z gory caaaaly tydzien, tak zeby nie bylo stresu

To jest najlepszy plan! Trzymaj się i pamiętaj o celach, o konkretach, reszta przyjdzie sama

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Melmanka, poproś Martę może o zestaw ziółek na uspokojenie, bo powiem Ci, że to, że się takimi pierdołami stresujesz, to nie jest dobsz.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
powiedziałam ze wszytskie ziarna,a z czego jest zrobiony chleb???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ardenka/zredukujcie mnie

Następny temat

Ćwiczenia dla dziewczyny

WHEY premium