SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Haba / redukcja spasionego flaczka : )

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11076

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4986
Szanowne Ladies, lecę z konkretami:


Wiek : 23
Waga : 75
Wzrost : 176
Obwód w biuście(1) : 98
Obwód pod biustem : 84
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 82
Obwód na wysokości pępka : 101
Obwód bioder (3): 104
Obwód uda w najszerszym miejscu: 61
Obwód łydki : 38

W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch i biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: od tygodnia siłownia 3x tydz, raz pilates i dwa razy ćwiczenia siłowe, wcześniej jedynie spacery z psem
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka albo coś słodkiego
Co lubisz jeść na obiad : głównie ryby, warzywa, kasze, ryż, czasem pasta
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : owoce

Ograniczenia żywieniowe : silne uczulenie na orzechy laskowe, mniejsze na mogdały, inne orzechy toleruje. w testach na alegrie pokarmową zdiagnozowano alergię także na pszenice, żyto, czekoladę, pomidory, ale nie obserwuje u siebie objawów
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : regularne miesiączki (dość bolesne), tabletek nigdy nie brałam. Jako dziecko przyjmowałam leki sterydowe na astmę, teraz w okresie wiosenno-letnim biorę serevent i flixotide we wziewach + leki antyhistaminowe (Cezera)
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, pilates, nie przepadam za areobami, szybko się męczę
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : 3 lata temu krótki epizod z Dukanem (ok 3 tygodnie)

Moja wcześniejsza dieta opierała się głównie na węglowodanach, choć z tłuszczami nie było tak tragicznie, dużo ryb w tym tłustych, sporo oliwy i oleju, niestety słonecznikowego (już wymieniłam na rzepakowy). Zjadałam sporo owoców, czekolady, domowych ciast i deserów, nie gardziłam piwem w weekendowy wieczór. To moje główne grzechy żywieniowe.

Teraz mój dzisiejszy jadłospis ułożony wg najlepszej wiedzy z tematu co jedzą ladies i dzienników użytkowniczek.





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1080 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8675
nooo spadki eleganckie widzę, ale widzę też, że troszkę czasu minęło od ostatniego pomiaru.. gratuluję!

http://www.sfd.pl/parę_pytań_odnośnie_melmankowej_redukcji_:_-t832708.html - moja redukcja - I pods. str. 25 / II pods. str. 62 / III pods. str. 98

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Z tym "flaczkiem" to spora przesada Dieta ładnie, ale spokojnie możesz podnieść sobie kaloryczność do 1900kcal, zwłaszcza, że dopiero co zaczynasz treningi siłowe. Dorzuć sobie 25-30g węglowodanów z pełnowartościowych źródeł. Dzięki temu masz większe pole manewru jeśli trzeba będzie ciąc. Choć ja bym się tutaj nie nastawiałs się na jakąś długą redukcję. Przy pomyślnych wiatrach: 3 miesiące i będzie cacy

Plan treningowy konkretny już jakiś masz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4986
Na razie moje ćwiczenia siłowe (zaledwie 4 podejścia) wyglądają tak:

- wejście na step z obciążeniem 12 kg, 10x każda noga
- przysiad 3x10
- ginekolog przywodziciel : 3x12 35kg
- ginekolog odwodziciel: 3x12 35kg
- wyciskanie sztangielek siedząc: 3x12 5 kg
- wyciskanie sztangielek francuskie (triceps): 3x12 3kg
- maszyna wyciskanie na klatkę siedząc: 2x10 zaledwie 10 kg i to był mój max

+ rozdziąganie i bieżnia albo rowerek 20 min i tak 2x w tygodniu
+ raz w tygodniu pilates ale nie jest to raczej areobowy pilates tylko nastawiony na wzmocnienie mięśni kręgosłupa, brzucha, ćwiczenia z równowagi i rozciąganie

Mam słabe mięśnie generalnie wszystkiego, nie jestem w stanie zrobić ani jednej pompki. Tradżedi

Ale cieszę się, że TU trafiłam, tera będzie tylko lepiej
Zatem wieczorem wrzucę michę na jutro, dostosowując do zaleceń Martuccy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tutaj jest kompletny plan treningowy:
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html

Nie wiem, czy krzywo stoisz, ale mam wrażenie, że masz krzywy kręgosłup Wiesz coś o tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4986
Bałam się tego stwierdzenia... Jako dziecko miałam zdiagnozowaną chyba skoliozę, pamiętam to jak przez mgłę. Dostałam zalecenia basenu i ćwiczeń, po kilku miesiącach przestałam ćwiczyć, na basen chodziłam regularnie w sumie do 17 roku życia. Trzebaby zatem powrócić do tego problemu i się podiagnozować bardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie niedługo zajrzy tutaj Saida, nasza forumowa ekspertka od "krzywości" i powie dokładnie, co i jak powinnaś włączyć do swojego zestawu ćwiczeń
Myślę, że pilates w takiej formie, o jakiej piszesz, będzie dobrym elementem Twoich treningów

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-02-19 14:36:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4986
Menu jutrzejsze do oceny ujdzie tyle mleka? niestety przyzwyczaiłam się do picia mleka z kawą miast kawy z mlekiem
Jutro wypiska z treningu dla początkujących. Czuję, że będzie zakwas życia



Bardzo proszę o opinię Saidy w sprawie mojego krzywulca

Zmieniony przez - haba w dniu 2012-02-19 17:37:39

A jeszcze pytanie, w wątku k_rol_k znalazłam info i rzeczach zawierających xenoestrogeny ;> znalazł się tam tymianek i rozmaryn, rzeczy, którymi przyprawiam wszystko, od mięsa po ryż... Czy jeśli nie mam w diecie oleju słonecznikowego, ziaren słonecznika, kurze piersi ograniczone, to zwracać też uwagę na rozmaryn i tymianek? Z góry dziękuję za odpowiedź : )))

Zmieniony przez - haba w dniu 2012-02-19 18:40:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
To ja bym poprosiła zdjęcie tyłem, ale bez podnoszenia rąk do góry, skoro mam się wypowiedzieć Na tym zdjęciu wydaje mi się, że dzieje się coś w odcinku piersiowym i może troszkę z miednicą, ale nie jestem pewna - na zdjęciu tyłem (luzem, nie staraj się stawać na siłę prosto) powinnam nieco więcej zobaczyć.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Jeżeli chodzi o zalecenia odnośnie unikania xenoestrogenów to u k_rol_k są bardziej restrykcyjne, ponieważ ona ma endometriozę. Tobie wystarczy ograniczenie kurczaków i nabiału.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4986
Ćwiczenia Pierwsze podejście dla początkujących:
1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej- 3x12 (2kg) - malińcie obciążenie ale to pierwszy raz i bałam się, że nie uciągnę. następnym razem będzie 5kg
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej – 3x12 (2kg) j. w.
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem 3x12
4. Wyciskanie sztangielek siedząc - grr zapomniałam
5. Prostowanie tułowia na ławeczce – 3x12 niestety ławeczki niet, wiec napinanie mieśni leżąc na brzuchu z rękami na karku, tak mi zaleciła pani z siłowni
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne) – 3x12 (5kg)
7. Prostowanie ramion na wyciągu 3x12 brak oznaczenia obciążenia na maszynie :(
8. Prostowanie nóg siedząc 2x12 j. w
9. Uginanie nóg leżąc 2x12 j. w. tyle, że na siedząco
10. Przywodziciele na ginekologu 3x12 (35 kg)
11. Odwodziciele j.w. 3x12 (35 kg)
12. wspięcie na palce stojąc 3x12
+ rozgrzewka 10m bierznia
+ 15 min bieżna po ćwiczeniach

Czuję, że mogłam dać z siebie więcej, poprawie się następnym razem
Dieta dobrze, do śniadania miałam trzy podejścia bo ja niejadek ranny jestem. Na wieczór, jak zwykle ciągnie mnie do węgli prostych, ale zalewam się miętą ; ) Mam nadzieję, że Saida o mnie nie zapomni, zdjęcia dodam jutro bo dziś już małżonek padnięty i nie mam sumienia go do aparatu gonić.

Micha na jutro:





edit: wczoraj układając michę chyba mnie pogrzało chciałam podbić kcal bez udziału węgli ale nie dam rady obszamać 250g łososia.. awokado jakoś weszło, choć to nie jest mój ulubiony owoc ale po 100g łososia już mam dość..... jeszcze spać nie idę, może dobiję oliwą... echh, złam na siebie

Zmieniony przez - haba w dniu 2012-02-20 21:14:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spoko, to dopiero początki Będzie coraz lepiej
Odnośnie skóry wspomniałam w spamie, ale mogło Ci umknąć w tym chaosie: zapytaj Curarę. Ona ma rozpiskę suplementacji/diety na poprawę stanu bardzo suchej skóry atopowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wrong dostała BANA !!!

Następny temat

Trudne poczatki

WHEY premium