SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Venc1LQ - Wracamy na właściwe tory

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ja bez podbicia nie zejdę bez łamania pozycji technicznej nawet do parallel squat, także wybór jest prosty: albo podbicie, albo nie robić w ogóle. Podstawki przenoszą punkt ciężkości bardziej do przodu i angażują przez to bardziej vmo, z kolei robienie boso angażuje mocniej posterior-chain. Samo ułożenie sztangi czy rozstaw nóg też zmienia bardzo dużo, nie wspominając o takich niuansach jak zakres ruchu czy blokowanie kolan. Innymi słowy- jak głębiej i bardziej komfortowo siadasz z podstawkami, to siadaj z podstawkami.


Venc- robiłeś siady z zatrzymaniami na dole?

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-06-08 21:18:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dzięki Darek, chyba zdecyduję się na podkładki. To samo proponowała mi kiedyś trenerka, ze stajni Poliquina (Nuril), gdy pokazałem jej moje przysiady. Ale nie robiłem tego, bo wszyscy na forum są ich ogromnymi przeciwnikami. Do tego dorzuciła jakiś filmik rehabilitacyjny, w którym było wytłumaczone jak mam pracować nad mobilnością. Przyznam uczciwie, że nie obejrzałem go, bo miałem limit na necie i mi się nie chciał odtworzyć. A gdy już mogłem filmiki oglądać, niestety, ale cała korespondencją z nią przepadła. A filmiku nie mogłem znaleźć. Trochę ze wstydu, nie chciałem już jej dupy zawracać ;p

Robiłem siady z podwójnym dnem, z zatrzymaniem na dole, z bardzo wolną fazą negatywną. Podczas tej zabawy z FBW, pracowałem dużo nad rozciągnięciem dwugłowych. Ale jak widać mierne tego skutki.

Kamaz, Regenat - Macie jakieś badania w których wykazane jest dosadnie, ze niepełne siady prowadzą do rozj**ania kolan? Ja takich nie widziałem.
Widziałem za to plan, w którym Wodyn poleca płytkie siady do ich wzmocnienia.

Moim zdaniem, to mit. Że od płytkich siadów, rozwalają się kolana. Chodzi o to, że osoby robiące takie ćwiczenie. Często olewają resztę ćwiczeń na nogi i potem, gdy siła czworogłowych, względem dwugłowych jest za duża, zaczynają się problemy. Do tego często dowalają kosmiczne ciężary i robią zakresy w przedziale 1-4. I tak, nawet poprawnie wykonywane ćwiczenia, potrafią zniszczyć kolana.

I nie mówię, ze moja technika siadów jest dobra. Bo nie jest, o czym już wspominałem w wypisce z treningu.

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-06-08 22:10:38

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Płytkie siady= docisk? :D

Kto jest "przeciwnikiem podkładek" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A bo ja pamiętam, kto był przeciwnikiem podkładek. Nie mam pamięci absolutnej. Wiem że wszyscy byli przeciw, tak jak ze splitem.
Nie pamiętam jaki cel był tych płytkich siadów, bo nigdy nie miałem problemów z kolanami. To też się nie specjalnie zagłębiałem w artykuł. Pamiętam tylko że to było dzieło Wodyna. Na tym forum, lub na BodyFactor.

Edit: Kurna lecę spać, bo o 6.20 trening zaczynam. Jak uda się wstać odpowiednio wcześniej, żeby żarcie zrobić ;p

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-06-08 22:43:49

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
A ja slyszalem, ze do niepelnych przysiadow nalezy robic przysiad przedni gdyz mniej obciaza kolana :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Olimpijskie siady mniej niszczą kolana? Hmmm.... Interesujących rzeczy można się dowiedzieć w internetach!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Venc - kvrwa ale Ci ryją musk Ty masz przeyebane bez kitu rób głębokie siady i nie pyerdol. Pisałem i napiszę jeszcze raz - chvj, że ogon Ci się podwija. Mi przez jakiś czas też tak się robiło, ale w końcu, po jakimś czasie trenowania i rozciągania udało się więc nayeb ciężaru i rób, nie czaj się jak pies do jeża. Techniki się uczysz cały czas, wiele lat to trwa. Antos też pewnie może udoskonalić jakieś swoje ćwiczenia, żeby jeszcze lepiej czuć muskle, tylko pewnie jeszcze nie wie co. Nikt nie jest idealny, każdy cały czas się rozwija. Nie stój w miejscu z ciężarem, Twoje czwórki błagają pewnie już o jakąś setke na patyku.

Kami - siady z ciężarem 30kg na barkach... nie rób sobie jaj z chłopaka

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2012-06-08 23:33:17

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
założyć buty.
podstawić talerzyki pod pięty ew. książkę
trzymać tułów sztywno.

Twoja sprawa czy się do tego zastosujesz czy też nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
i stale dokładać ciężaru w miarę sił Albo zejdź z wysokich zakresów powtórzeń - może tu tkwi błąd ? Ja siady robiłem na RAMPA6-10 i właśnie wtedy się tego nauczyłem.

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Ale olimpijskiemu towarzyszą olimpijskie ciężary, a 200kg wzwyż nigdy nie jest obojętne dla stawów... Najczęstszym nieporozumieniem jest to, że osoby mylą pojęcia, faktycznie głębokie siady wywierają najwyższy nacisk na nogi, ale przy tym angażują w równomiernym stopniu wiązadła kolanowe, a dodatkowo po kolei każdy mięsień płynnie przejmuje ciężar. Im płytszy siad, tym bardziej zrywany ruch dla kolana bo nie jest to ruch naturalny, to tak samo jakby robić wyciskanie tylko w zakresie od 5cm nad kolcem barkowym do 10cm, bo wtedy pracują mięśnie naramienne, a niemal zupełnie "odciążamy" stawy. I dokładnie jak z pasem, można go ubrać bo odciąży mięśnie stabilizujące i na sztangę wdupimy dużo większy ciężar, ale co z tego skoro w perspektywie czasu to je osłabi. No chyba, że ktoś ćwiczy czysto pod wygląd, a zdrowie go wali ale to ja już umywam łapy.

To dwa źródełka, językiem popularniejszym i bliższym nam:
Po treningu - o siadach
A bardziej naukowo (skrót: w przysiadzie niepełnym ścięgna kolanowe nie włączają się w pełni do pracy, przez co całe obciążenie uderza konkretnie w staw, a nie ścięgna):
1. Naturalna pozycja - nazwa mówi sama za siebie
2. Aktywacja ścięgien -
pierwszy link
i drugi link

3. Przykład udanej manipulacji:
zwrócić uwagę na zdanie podrzędne we wnioskach
dlaczego? bo nacisk położono czysto na siły działające na włókna, a stabilizacja kolana zależy od proporcji rozkładu sił i mięśni je otaczających etc., a te LEPIEJ poprawiają głębsze siady, które powodują rozdział ruchu na fazy i poruszenie / rozciągnięcie każdego mięśnia. Właśnie z takich nieporozumień biorą się mity.

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu na mase

Następny temat

Ocena planu na siłę.

WHEY premium