SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Venc1LQ - Wracamy na właściwe tory

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Atnos
Dziękuje ponownie :)

Gats 2
Łydki lubią dużo powtórzeń i duże ciężary. 65kg to nie maks, potem dowalę więcej. Ale dzis mam takie DOMSy w nogach, że bałem się, że nie ustoję, jak więcej zarzucę. Zobaczymy co to będzie. Bo do teraz łydki traktowałem jako partię ciała, której ćwiczyć nie muszę. Ale na filmikach widzę, że wygląda tragicznie. A tego pytania o wyciskanie, to nie czaję o co Ci chodzi :P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
12kg x10 *waga jednej hantli
17kg x10
22kg x15 - teraz miałeś taką rozpiskę ciężarów w serii. Ale jak czytałem, przy progresie obciążenia z reguły robi się regres powtórzeń. Czyli: 12 kg x 15, 17 kg x 12, 22 kg x 10. Piramidka taka. Albo robisz odwrotną piramidę: zaczynasz od najcięższego ciężaru i najmniejszej ilości powtórzeń idąc do największej ilości repsów ale najmniejszego ciężaru

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Wspięcia z hantlami - jak tam ramiona wytrzymują?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Te dwie pierwsze, to były serie rozgrzewkowe.
Potem planowo powinno być
22kg x15
22kg x15
22kg x15
Ale tak jak pisałem, znowu przeceniłem swoje siły i musiałem zbić kilogramy, żeby zrobić 15 powtórzeń, bo w drugiej serii z 22kg udało się tylko 11 powtórzeń.

Cokta
Luźno. Gorzej to było z tymi DOMS'ami z ziemi podnieść.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Plan: Plecy
Data: 7 maj 2012

Drążek, szeroko, nachwyt - Total: 25
x7
x6
x6
x6


Martwy Ciąg - RAMPA 8 (15)
30kg x8
40kg x8
50kg x8
60kg x15


Wiosło jednorącz - RAMPA 16
10kg x15
15kg x12 <zaj**ałem się
22kg x15


Odwrotne wiosło (Inverted Rows)- 3x16
x16
x13
x11


Szrugsy - RAMPA 15
60kg x15
70kg x15
80kg x15


Drążęk szeroko nachwyt - Total :20
x6
x5
x1
x1


Podsumowanie treningu:
Technika i jeszcze raz technika. Wszystko i tak pewni zrypałem, do tego komiczne ciężary. Nie ma jednak co płakać. Może być tylko lepiej. Ogromna moc na tren, a zupełnie jej nie wykorzystałem. 0 czucia pleców...

Drążek - mało powtórzeń w jednej serii, bo miało być technicznie. Jak było? Nie wiem. Antos oceni.

Wiosło - tragedia, ale niby coś tam najszersze czułem.

IR - ... brak słów.

Szrugsy - ciężko, było mi to z ziemi zgarnąć, ale skoro Antos zabronil zbierać z puf. No cóż :D

Drążek - miało być na dobicie 20 repsów. Nie dałem rady, a kontynuować po 1 powtórznie, nie widziałem sensu.

Trening do dupy. A szkoda, bo plecy to mój priorytet, którego nie potrafię ćwiczyć :P

Ocena treningu: 3+/10

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-05-07 15:23:42

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-05-07 15:25:14

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Ty chyba, źle rozumiesz założenia rampy. W MC robisz po 8 powtórzeń, aż nagle 15 gdyby był regres to rozumiem, ale ty jeszcze zwiększyłeś ciężar. To już nie jest rampa, powinieneś robić stały zakres powtórzeń, ew. na końcu nawet 1-2p mniej. Antos Ci pomaga i dalej pleców nie czujesz ? Kwestia czasu, musisz znaleźć DLA SIEBIE odpowiednią technikę pamiętaj o ściąganiu łopatek podczas treningu pleców i o maksymalnym skupieniu na ćwiczonej partii.

PS: jak to możliwe, że jesteś "Znawca" ? ... bez urazy

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2012-05-07 15:34:56

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Wiedza merytoryczna ma się nijak do wiedzy praktycznej ;p
Lać wodę potrafi każdy. Do tego czasami się dostaje sogi za nic. <to do znawcy

Co do rampy. Ja doskonale rozumiem założenia rampy. To jest tak umownie nazywane RAMPĄ, po prostu serie rozgrzewkowe są prowadzone na zasadzie rampy, a seria docelowa, jest już na wyższym zakresie :)

A pleców nie czuję, bo mam chvjową technikę, jeżeli Antosiowi starczy cierpliwości mam nadzieję, że poprawimy ten aspekt treningu.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Wiem, że to może zabrzmieć głupio, ale myśl o swoich plecach kiedy wykonujesz ruchy, tak się wyuczysz połączenia mózg-mięśnie, ogromnie ważne.

Dobry trening, co Ty gadasz? IR powyżej 10 seria to dobrze, mc 60x15 też ładnie na początek. Dobrze jest.



Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-05-07 20:07:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
W IR to wiesz co... Równie dobrze mogłem zrobić jakieś pół uginanie na bicka. Bo właśnie tak się spompował przy tym ćwiczeniu.
Pleców w ogóle nie czułem. Ja to wolałbym zrobić tych ruchów 4-5, ale żebym poczuł ze robię to plecami, a nie łapami.
W MC, teraz oglądam filmik i technika trochę z dupy. Za mocno plecami ciągnięte. Ale to też pośrednio wina DOMS'ów na udach. Tak to jest jak się chce szybko i na teraz.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
A stosujesz małpi chwyt w podciąganiu ? Mi to bardzo pomaga przy izolacji pleców, bo dzięki temu mogę kontrolować ruchy łokciami.

Zgodny z regulaminem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu na mase

Następny temat

Ocena planu na siłę.

WHEY premium