SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na klatę na zmianę + trening na brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 930

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mezczyzna

Wiek

17

Waga

85

Wzrost

185

Cel treningowy

rozbudowanie sylwetki, zrzucenie oponki na brzuszku

Staż treningowy na siłowni

3 miechy + przerwa

Uprawiane inne sporty

basen, pilka nozna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full silownia

Dieta

posilki 5 razy dziennie duzo bialka

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie 50-55kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemano , otóż zmieniłem sobie ostatnio plan treningowy na klate, ale ćwiczenia ktore w tym treningu wykonuje dosc niekorzystnie wplywaja na moj bark. Bylem z nim u lekarza ale nie stwierdzil on niczego groznego i nie widzi przeszkod do cwiczen ale mnie on boli, teraz smaruje go sobie masciami i w miare to pomoga. Ale chcialem zapytac jakimi cwiczeniami moge zastapic obecny:

- skos hantle/sztanga 12 10 8 6
- prosta sztanga 3x 12, 1x8
- brama(sciaganie wyciagow) 3x12, 1x8
- rozpietki na maszynie 12 10 8
- przenoszenie hantli 2-3 x 15-20

najbardziej bark boli przy wyciskaniu i rozpietkach, jakimi cwiczeniami niekoniecznie tradycyjnymi moglbym je zastapic ?



I kolejne pytanie na brzuchu mam mala oponke grubosc 5cm(tluszczu) jakimi cwiczeniami moge sie jej pozbyc?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
cwiczysz 3 miesiace i masz tak rozbudowany plan na sama klatke ?? tyle cwiczen to ja wykonuje w sumie na wszystkie partie ... wklej tutaj caly swoj plan bo pewnie nie nada sie do niczego

co do opnki to nie ma cwiczen zeby ja zgubic ... albo kompleksowa pelna redukcja (odpowiednia dieta, aeroby) albo lipa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
jw

...a ja dodam:

ćwiczenia ktore w tym treningu wykonuje dosc niekorzystnie wplywaja na moj bark.

TO NIE CWICZENIA,LECZ SPOSOB W JAKI JE WYKONUJESZ.

technika lezy i kwiczy.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
I może rozciągnij trochę barki, to też może pomóc. A problem leży pewnie w technice a nie samych ćwiczeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
94Maly : o jakim sposobie rozciagania barkow myslisz?

reszta planu:
I. dzien
plecy:
- przyciaganie wyciagu do brzucha 12 10 8 8
- wioslowanie na maszynie w opadzie 3x12
- wioslowanie hantli 12 10 8
- lopata do klatki 12 10 8 8
- sciaganie drazka za glowe szeroko 3x12

barki:
- brama tyl barki linki 3x12
- hantle bok siedzac 3x12 2x8
- kaptury: sztanga 15 12 10 10


II dzien.
no to klata co napisalem i do tego barki:
- wyciskanie hantli 3x12-15
- unoszenie hantli w przod krazka stojac 3x15-20
- kaptury hantle 4x 12-15

III dzien.
biceps:
- sztanga prosta 12 10 8 6
- hantle skos siedzac 2x10 2x8
- modlitewnik jedna reka hantla 3x12-10
- sztanga prosta 1x21

tripces:
- wyciskanie wasko na lawce poziomej 12 10 8 6
- francuz szt lamana 3x12
- linki na wyciagu 12 10 8 8
- prostowanie poj ramienia w opadzie 3x12

Ogolnie ten caly plan ukladal mi instruktor na silowni zeby rozbudowac mi sylwetke. Ale jak zle moge wyciskac na lawce prostej? Przy duzych ciezarach bol sie nie nasila (dlatego wyciskanie tylko 50-55kg). To bylo tak w sumie ze zaczalem chodzic na silownie po przerwie, cwiczylem miesiac (obwodowka) i kiedys chyba przy rozpietkach cos mi w barku przeskoczylo z powrotem(dawniej podobnie mialem) i pojawil sie bol.

A i jakie aeroby na ta oponke?


Zmieniony przez - yetonek w dniu 2012-06-09 17:55:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Ogolnie ten caly plan ukladal mi instruktor na silowni zeby rozbudowac mi sylwetke.

...wiec idz do tego magika i niech ci pomoze rozwiazac problem.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
okej, a jak z brzuchem jakie aeroby wykonywac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
A mostek przy wyciskaniu robisz? Jeśli nie to możesz mieć powód bolącego barku- zła technika.
Plan bardzo słaby. Nogi ucięło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1320 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9758
Jakiś dziwny ten instruktor jak Ci nóg nie karze ćwiczyć, bo bez nóg to będzie raczej śmiesznie wyglądać. Jeśli chodzi o rozciąganie to zwykłe ćwiczenia rozciągające jakie powinno się wykonywać po każdym treningu, i nie mówię tylko o barkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nogi cwicze od kilku lat i on sam mi powiedzial ze mam je ladnie wyrzezbione . Co proponujecie tutaj zmienic , a i messi o jakim mostku ty mowisz? Prawdopodobnie to przez zla technike robienia, ale o co chodzi z tym mostkiem czy robie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 MIT 1 tam masz o robieniu mostka(filmik), wpisz w google to znajdziesz tego dużo więcej. A jeśli jakiś instruktor powiedział że nie musisz nóg ćwiczyć to chyba papiery kupił na targu o ile w ogóle je ma. Ale widać po planie jaki jest dobry w tym co robi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę i rozwój (hantle+drazek)

Następny temat

nierówna klata

WHEY premium