SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Venc1LQ - Wracamy na właściwe tory

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Super! Jak będzie porządny sprzęt, to od jesieni będzie już naprawdę konkretnie Co to za robota tzn. jak branża?

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-05-25 19:41:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Regenat
Nie ma co narzekać, czy się robi 8 h od 8 do 16 przy kompie, czy po 3 dni z rzędu. Najważniejsze, że jest praca, bo w tych czasach i w Naszym zj**anym kraju, to ciężko.
Tak, masz rację. Głownie, jak się jeszcze szkoły nie skończyło i nie ma się znajomości :)
Też się cieszę, że robota jest. Wolę w wakacje trochę dorobić na sprzęt i potem w roku szkolnym już móc porządnie ćwiczyć. Niż nic nie robić i ćwiczyć z tym co mam. A sprzęt do ćwiczeń, ma to do siebie, że to dobra inwestycja, bo praktycznie nigdy nie tanieje. Obciążenie to nawet można drożej często sprzedać :P

Cokta
Super! Jak będzie porządny sprzęt, to od jesieni będzie już naprawdę konkretnie Co to za robota tzn. jak branża?

http://www.msu.com.pl/ 

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343

Plan: Nogi
Data: 25 maj 2012

Wykroki (krótkie) - 3x 12
11.5kg x12 *waga jednej hantli
18.25kg x12
18.25kg x12
18.25kg x12


Przysiad przedni - RAMPA 8 (18)
30kg x8
35kg x8
40kg x12+2+2+1+1


Nożyce - 3x 12
10kg x12 *waga jednej hantli
10kg x12
10kg x12


Żuraw - MAX x3
x3
x0
x0


MCNP - RAMPA 10 (15)
30kg x10
37.5kg x10
45kg x15


Uginanie nóg w leżeniu na brzuchu 3x12
25kg x12
30kg x12
30kg x12
30kg x12


Podsumowanie treningu:

Wykroki- normalnie.

Przysiad- zamiana na fronty, to był chyba dobry pomysł. Aczkolwiek, zmęczyłem się dziesięć razy bardziej, niż na normalnym siadzie. Głębokość ATG. Będę musiał to nagrać na kolejnym treningu, bo plecy puszczają, ale uda z pompowane cholernie. Minus taki, że po 12 powtórzeniu, musiałem zrobić dłuższe przerwy u góry. To też sobie to zapisałem w taki sposób, żeby wiedzieć, czy na kolejnym treningu będzie progres.

Nożyce- dołożyłem kilogram, czwórki zmasakrowane po siadach, odmawiały posłuszeństwa :/

Żóraf- wyrzucony na stałe.

MCNP- zmniejszyłem kilogramy troszkę. Jestem cholernie nie porozciągany.

UNWL- ch**owo na tej ławeczce troszkę, ale ogólnie w dwójki fajnie weszło.

Ocena treningu: 7+/10

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
We frontach spróbuj nie prostowac nóg do końca i schodzic z 2-3 sekundy. Kamikaz mi tak doradził i po przysiadzie już czwórki dowalone były a to dopiero początek treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
No bo tak to jest, dopóki nie czujemy w pełni mięśni to trzeba stosować różne "techniki zastępcze", żeby sztucznie mu dowalić na ile się da. Akurat wolny negatyw to technika stara jak świat, brak blokowania kolan dopiero niedawno obczaiłem... Ale nie zmienia to faktu, że w połączeniu pozwala obniżyć ciężar, a zwiększyć zmęczenie = podwójny pozytyw, nie obciążamy stawów dużym ciężarem, a przy tym bezpiecznie cykamy te repy, a nie pas i za ojczyznę.

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Venc ja polecam Ci zlecić (komuś kto się na tym zna) zrobienie stojaków/poręczy. Mi jak mój tata zrobił to bym ich nie zamienił na żadne inne. Sam sobie wybrałem szerokośc poręczy, wysokości haków na stojaku do siadów i jeszcze mam drążek wbudowany w stojak do siadów. Solidne i tańsze niż w sklepach. Tylko nie wiem czy masz w okolicy kogos kto mógłby to zrobic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
HIPERKOKS
We frontach spróbuj nie prostowac nóg do końca i schodzic z 2-3 sekundy. Kamikaz mi tak doradził i po przysiadzie już czwórki dowalone były a to dopiero początek treningu

Nie prostuję. Dzięki za rady, chociaż uczciwie mówiąc niczego nowego się nie dowiedziałem xD

kamikaz
No bo tak to jest, dopóki nie czujemy w pełni mięśni to trzeba stosować różne "techniki zastępcze", żeby sztucznie mu dowalić na ile się da. Akurat wolny negatyw to technika stara jak świat, brak blokowania kolan dopiero niedawno obczaiłem... Ale nie zmienia to faktu, że w połączeniu pozwala obniżyć ciężar, a zwiększyć zmęczenie = podwójny pozytyw, nie obciążamy stawów dużym ciężarem, a przy tym bezpiecznie cykamy te repy, a nie pas i za ojczyznę.
Dokładnie tak jak mówisz. :)

vixen3
Venc ja polecam Ci zlecić (komuś kto się na tym zna) zrobienie stojaków/poręczy. Mi jak mój tata zrobił to bym ich nie zamienił na żadne inne. Sam sobie wybrałem szerokośc poręczy, wysokości haków na stojaku do siadów i jeszcze mam drążek wbudowany w stojak do siadów. Solidne i tańsze niż w sklepach. Tylko nie wiem czy masz w okolicy kogos kto mógłby to zrobic...
Zastanowię się nad tym. Ale uczciwie mówiąc, chciałbym kupić coś normalnie ze sklepiku, żeby było ładnie i schludnie. Chociaż tą możliwością zrobienia tych stojaków idealnie pode mnie jest kusząca.


Padły mi powiadomki, w moim własnym dzienniku

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343

Plan: Klata, łydki
Data: 19 maj 2012

Wyciskanie leżąc, skos dodatni, hantle 3 x15
11.5kg x12 *waga jednej hantli
16.5kg x12
25kg x15
25kg x13
21.5kg x13

Dipsy RAMPA 8
x8
+5kg x8
+10kg x8
+15kg x8
x12

Rozpiętki 4x 12
10.5kg x12*waga jednej hantli
10.5kg x12
10.5kg x12
10.5kg x12

Wspięcia na palce z hantlami
93kg x38 <obunóż, na podłodze
93kg x38
93kg x38

Podsumowanie treningu:

Wyciskanie- dodałem kg. Dobrze. W drugiej serii, nie poszło 15 powtórzeń. A w pierwszej serii czułem zapas, myślałem że pójdzie. Ale nie jest źle :)

Dipsy- Technika coraz lepsza, czucie klaty masakryczne, do tego porządny progres. Szkoda, że mi tak nie idzie nauka ćwiczeń na plecy.

Rozpiętki- Tym razem dobre czucie klaty, bo robiłem ćwiczenie dokładnie i powoli. Zmiana z 3 serii, na 4.

Wspięcia- dzisiaj strasznie ciężko było wstać z tym ciężarem. Ale progres zaliczony. Dziwne, że w każdej serii wymęekam przy identycznej ilości powtórzeń :O

Dobry trening. Świetne czucie klatki, bardzo dobry progres. Ale brakowało tego czegoś, do perfekcyjnego treningu.

Po wczorajszym treningu, DOMSY na całych nogach, nie licząc łydek. Rano z łóżka nie mogłem wyjść, serio :P

Ocena treningu: 8+/10

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-05-26 19:54:33

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
W końcu dobry trening, z którego jesteś zadowolony










Albo Nas w ch**a robisz z tą oceną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Trzeci z kolei ;p

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu na mase

Następny temat

Ocena planu na siłę.

WHEY premium