SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Venc1LQ - Wracamy na właściwe tory

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29334

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
venc, Ty po prostu podciągasz się jak na zawodach: broda powyżej drążka, opuszczanie do pełnego wyprostu ramion...Tyle że nie napompujesz się tym, rzeczywiście powinieneś posłuchać Arnolda. Fajne te inwerted rows, widziałem po raz pierwszy, jak się je robi;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Drążek - arnold właściwie wszystko ujął, złap małpim bo pełny chwyt powoduje, że przenosisz ciężar ciała na kciuki, z tego też powodu łokcie wędrują w przód. Podciągaj się do linii oczu, mocniejsza retrakcja (ściągnięcie łopatek)

Wiosło - krzywisz ten łeb, jakby Ci ktoś ciężki przekrzywiony hełm założył głowa ma być prosto, ręką wysięgaj dalej i niżej - stąd też musisz się bardziej pochylić. Mocno pracuj łopatką

Odwrotne wiosło - nogi mają być w powietrzu, opierasz tylko o coś piętami, a nie podkurczone nogi na dywanie i wybicie z biodra tak można robić długo i namiętnie

Szrugsy - to nie ma być rezolutne machanie na pałe, tylko spięcie w szczytowym momencie - pierś wypchnięta w przód (Twoja podczas wykonywania tego ćwiczenia jest zapadła jak wąwóz)

Martwy ciąg - w tym ćwiczeniu chodzi o to by popracowały trochę te plecy, wiesz?? Ty robisz wyprost i nogami schodzisz w dół, ale wyprost trzymasz dalej, stąd Ci później kolana przeszkadzają i musisz je omijać naokoło. Przy negatywie masz się wyraźnie pochylać z naturalną krzywizną kręgosłupa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Przy wiośle sztangą jakim chwytem najlepiej wykonywać ćwiczenie? Robię podchwytem, ale nie wiem czy w ten sposób bardziej nie ciągnę ciężaru ramionami, aniżeli plecami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można robić i nachwytem i podchwytem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dzięki. Spróbuję się zastosować :P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
To Antoś Cię prowadzi? O_o

Ile sobie żeni?

Wiesz co, MC to może pooglądaj u typowych siłaczy - moim zdaniem Misha robi bardzo dobrze i można się od niego uczyć ciągów, on robi takie fajne głębsze zejście, ja również to teraz stosuje i zdecydowanie lepiej mi idzie ciąg, już nawet nie z podstawek. Od nas to Hubert też to robi. Tu masz film:




Nie mówię żebyś schodził aż tak nisko, bo Mischa to Mischa, ale żebyś pracował bardziej biodrem, bo Ty to robisz prawie z wyprostu takie jest moje zdanie.

I pieprz jakieś długie fazy negatywne (taki jeden cymbał mi to kiedyś wypomniał) czy nie opuszczanie do końca (co już nie jest mc, bo eliminujesz dead-start). Prostowniki i tak tym dowalisz również, bez żadnych kulturystycznych odmian.

SIŁA!!!

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-05-08 13:53:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Od 100 do 200 złoty, płacę mu, środkami farmakologicznymi, np. dietanabolem.

Co do fazy negatywnej, niestety muszę to robić minimalnie wolniej, bo jakbym olał fazę negatywną, to wpadłbym do pokoju niżej... :D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Plan: Barki, bic, tric
Data: 8 maj 2012

Wyciskanie hantli - RAMPA 15
5.5kg x15 *waga jednej hantli
10kg x15
15kg x15


Unoszenie hantli bokiem w górę - 2x20
5.5kg x20 *waga jednej hantli
5kg x20


Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia - 2x20
5kg x15 *waga jednej hantli
5kg x15


Uginanie ramion ze sztangą + Francuz, leżac - SS - RAMPA 16
10kg
15kg
20kg
25kg


Uginanie ramienia ze sztangielką, w podporze o kolano -2x16
5kg x16*waga jednej hantli
6.5kg x15


Pompki tyłem - 3x16
x16
+5kg x16
+5kg x16


Podsumowanie treningu:
Wyciskanie hantli - raczej ok. Czucie barków bardzo dobre, ale kaptury zaczęły się pompować.

Unoszenie bokiem - to samo co w poprzednim.

Unoszenia w opadzie - już mniej nie mogłem na hantle wrzucić, a i tak mi się wydawało za ciężkie, do tego meeega mocno pompowało kaptury, barki też czułem, ale kaptury aż piekły...

SS - Mega, super, pozytywnie. Poprawnie wykonywane ugiania i już ze sztangi spadło 5kg, za co bicek z pompowany jak nigdy.

Ugianie - Matko najdroższa, myślałem że mi bicka rozsadzi w drugiej serii...

Pompki tyłem- troszkę za lekko, ale nie miał mi kto obciążenia na nogi zarzucić.

Ocena treningu: 8+/10

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-05-08 18:49:26

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Venc1Lq - te uginanie 5 kilówką, to na dobicie robiłeś ? Traktowałeś dziś bic i tric jako super serie czy ten trening "Armagedon" ? Ostatnio mi kumpel mówił, że właśnie takiego armagedona chce zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Super seria w rampie.
Co do uginania o kolano. Pełne czucie mięśnia, wolna faza negatywna. Zauważ że dorzuciłem 1.5kg i już zrobiłem ledwo 15 powtórzeń. Mocna izolacja jak cholera.

Filmik z wyciskania hantli:




Reszty nie wrzucę niestety, bo mi limit na neta wszedł :/

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu na mase

Następny temat

Ocena planu na siłę.

WHEY premium