SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Venc1LQ - Wracamy na właściwe tory

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Widzę, że konsultacje z Antosiem były

Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A no. Duma do kieszeni, pora wziąć się za sylwetkę.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
wpiska kontrolna, jak regresy??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dziś nogi będą. Będzie pierwsza wypiska.
Regresów nie będzie. RAMPY służą jako rozgrzewka, liczba w nawiasie to seria docelowa :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Plan: Nogi dziffko!
Data: 5 maj 2012

Wykroki (krótkie) - 3x 12
11.5kg x18 *waga jednej hantli
11.5kg x18
16.5kg x12 <nagrane
16.5kg x12
16.5kg x12




Przysiady - RAMPA 8 (18)
40kg x8
50kg x8
60kg x8
70kg x12 <nagrane




Nożyce - 3x 12
6.5kg x12 *waga jednej hantli
10kg x12<nagrane
10kg x12




Żuraw - MAX x3
x10
x8 <nagrane
x7




MCNP - RAMPA 10 (15)
30kg x10
40kg x10
50kg x15 <źle policzyłem <film





Podsumowanie treningu:
Wykroki- miały być krótkie, jak wyszły? Sam nie wiem. I do tego się zaj**ałem i źle rogrzewkowe serie zrobiłem...

Przysiad- przeceniłem swoje możliwości w serii docelowej, poszło mega słabo. Nie doceniłem wykroków. Przy odkładaniu to myślałem, że się wyj**ie. Ale uczymy się na błędach.

Nożyce- nie wiem sam, czułem czwórki jak choooy, ale czy technicznie dobrze.

Żóraf- słabe dwójki, ledwo pod koniec fazy pozytywnej mogłem coś zrobić, opadania praktycznie wcale nie kontrolowałem.

MCNP- totalne dno, chociaż, sam nie wiem. Dwójki i prostowniki czułem. Do tego źle policzyłem w serii docelowej.

Tak czy siak, trening mi się podobał. Pot lał się strumieniem, a czwórki spalone ogniem piekielnym.

Ocena treningu: 8+/10

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-05-04 14:52:25

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Ok.
Zyebałeś wszystko co było do zyebania, ocena treningu: 0,5/10.
Wykroki - głowa nie może być skinięta do klatki piersiowej bo zawsze będzie Cie przechylać w stronę kolan. Ma być prosto, klatka wypchnięta, barki cofnięte w tył! Również kolano nogi zakrocznej ma wylądować tuż za podudziem nogi wykrocznej - wtedy czuć czworogłowe sakramencko, teraz to czułeś na 60%.
Przysiady - wcale się nie stosujesz do wskazówek, które zawarłem w arcie - blokujesz kolana, klatka nie wypchnięta, głowa spuszczona w dół, wstajesz po to żeby wstać, a nie po to by mocno czuć uda. Stajesz za szeroko, wstajesz grzbietem nie robisz pelnego ruchu, tylko taki na 3/4. Stan wezej, klatke wypchnij, glowa nieruchomo, nie blokuj kolan na zakonczeniu pozytywa!
Nożyce - powtórka z rozrywki, tylko w drugą stronę - znów łeb spuszczony, klatka zapadnięta, za daleko odstawiasz nogę
Zuraw - moim zdaniem to bylo testowanie grawitacji, a wiec prace domowa z fizyki zaliczyles. Praktycznie kladziesz sie klatka na tym dywanie. Musisz delikatnie odepchnac się rękami jak masz słabe dwójki, a nie dosłownie z nich wystrzelić.
MCNPN - stan wezej a nie szeroko jakbyś sikał po weselu. Sztanga pod kolanko - nogi sztywne, łeb nieruchomo i wyyeb te pufy, sztangę zabieraj z ziemi przy naturalnej krzywiźnie kręgosłupa, na dodatek hantle też masz tak zabierać, a nie na pełnym kocie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dziękuję. Jedna uwaga. Ja nie oceniam tego jak wyszedł trening technicznie, tylko odczucia psychiczne :D

Wykroki-w pełni się zgadzam.
Przysiad- za dużo obciążenia, nie myślałem, nie mogłem złapać oddechu. Uwagi w 100% przyjęte, po prostu muszę na kolejnym treningu odjąć ciężaru. Bo nie wiedziałem, ze po wykrokach będzie aż tak ciężko.
Nożyce- Ok.
Żuraw-tylko, że ja za ch**a nie mogę się na tych dwójkach "podciągnać" do góry. Nic, a nic.
MCNP- nie wiedziałem zupełnie co ja tu wyczyniam, pełna zgoda. Dobra wyj**ie te pufy. Chociaż nie wiem czy dam radę to z ziemi targnąć hahah :D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Zgadzam się z Antosiem, ale dodam coś od siebie. Co do dwójek mi pomogło na ich wzmocenie, kiedy zacząłem wypinać dvpe. Tak, że sylwetka nie jest prosta, tylko dvpsko wypięte. W dodatku dużo lepiej wtedy czułem 2głowe uda.

MCNP - tutaj wydaje mi się, że robisz niepełny zakres ruchu. Spróbuj do ziemii tą sztangą (ale bez odkładania). Myślę, że solidnie poczujesz.

Aha i w przysiadach dla utrudnienia możesz spróbować nie prostować kolan do końca. Czyli schodzisz głęboko w dół i gdy wracasz to nie do pozycji wyjściowej, tylko do lekko ugiętych nóg i potem znowu w dół schodzisz - będziesz płakał

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2012-05-04 15:21:06

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
MCNP - tutaj wydaje mi się, że robisz niepełny zakres ruchu. Spróbuj do ziemii tą sztangą (ale bez odkładania). Myślę, że solidnie poczujesz.
Poczuje jak mi kręgosłup pęka :D
Ja i tak już robiłem to do maksimum rozciągnięcia dwójek i prostowników, z zachowaniem prostych pleców. Jakbym to zrobił dalej, poszedłby taki kot, że chować oczy :D

Edit: Dzięki za radę, co do żurawia.

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-05-04 15:22:06

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
W porządku, to rozciągaj się, bo skoro już kota robisz przy tak małym zakresie to znaczy, że mało rozciągnięty jesteś. powodzenia !

Zgodny z regulaminem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu na mase

Następny temat

Ocena planu na siłę.

WHEY premium