SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Silka + aero + dieta = redukcja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
GG polewaj surówki/sałatki olejami. ADEK rozpuszczają się w tłuszczach, więc zwiększysz ich sorpcję z układu pokarmowego.

Sniv kolejne pytanie.
Woda:
Kiedyś pisałem artykuł o wodzie (https://www.sfd.pl/Woda_[art]-t393885-s2.html) w której koniu wspomniał, o tym jaki ma wpływ woda gazowana na organizm:
"podobnież jakiś wpływ na przyswajanie białka." - Jest jakiś ?
Odnośnie również kwasu węglowego. Te bąbelki w wodzie to kwas węglowy czy co2? Pytam ze względu, że:
Kwas ten jest kwasem bardzo nietrwałym, już w temperaturze pokojowej ulega reakcji rozkładu.
W praktyce jednak rozpuszczenie nawet znacznej ilości dwutlenku węgla w wodzie prowadzi do otrzymania niewielkiego stężenia tego kwasu ze względu na to, że równowaga powyższej reakcji jest silnie przesunięta w stronę substratów.

Z tego wynika, że w wodzie znajdują się nie wielkie ilości tego kwasu bądź w ogóle. Mam rację ?

Aero:
Po za stratą mięśnia, stłuszczeniem wątroby są jeszcze jakieś negatywy robienia aero na czczo?

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-06-21 23:20:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1067
Hmm... ja studiuje chemie i z tego co mi wiadomo kwas weglowy w bardzo malych ilosciach wody rozpada sie na dwutlenek wegla i wode:
H2CO3-> CO2 + H2O

Powiem Ci wiecej na mojej uczelni (UAM w Poznaniu) nie ma go w odczynnikach chemicznych

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1067
kwas weglowy w niewielkim stezeniu wystepuje w wodzie przed otwarciem butelki( wlasnie sobie przypomnialem) po jej otwarciu ulega rozpadowi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
Bufor wodorowęglanowy to podstawowy bufor krwi w ustroju. Jest nim transportowany jon C02- (jako HCO3-) z tkanek do płuc.
W erytrocytach jest enzym - Anhydraza węglanowa /AW/ która katalizuje reakcje
H20 + CO2 <=> H2CO3, kwas węglowy jest nietrwały i rozpada się na H+ i HC03-.
Jon H+ jest wiązany (buforowany) przez hemoglobinę, która oddaje tlen w tkankach, więc może go przyłączyć. HCO3- jest wydalany z erytrocytu do osocza i z osoczem przenoszony do płuc, gdzie następuje sytuacja odwrotna i CO2 dyfunduje do pęcherzyków płucnych (wymiana gazowa). W procesie biorą udział jony Cl-, które wymiennie przechodzą z osocza do erytrocytu z jonem HCO3-, żeby została zachowana polarność komórki, ale to temat na inną dyskusję...
kwas węglowy jest nietrwały, a dodatkowo sprężony po otwarciu butelki wody mineralnej gazowanej rozpada się, a bąbelki to po prostu CO2.

==========================
Skalar. postaram się zaspokoić Twoją ciekawość, ale to chyba zbędny off-topic w tym miejscu.
Odnośnie jednak ostatniego pytania.
Bąbelki wpływają na trawienie i pasaż składników pokarmowych przez przewód pokarmowy, i raczej go nie przyspieszają.
Woda gazowana to roztwór kwasu węglowego. Wody mineralne wysyca się CO2 pod ciśnieniem. gdy butelka jest zamknięta nie ma różnicy ciśnienia miedzy wewnątrz butelki a zewnątrz => nie ma bąbelków. Otwierasz butelkę pojawia się różnica ciśnienia, układ dąży do jego wyrównania, gaz ucieka.
Drugi aspekt. kwas węglowy jest kwasem bardzo bardzo bardzo słabym. Jeśli wysycamy nim roztwór to ustali się pewien stan równowagi. Otwierając butelkę zmieniamy warunki panujące w układzie. Układ dąży do uzyskania nowego stanu równowagi i dlatego równowaga reakcji przesuwa się w stronę uwalniania CO2 z roztworu (nawet bez obecności enzymu AW, w butelce - to świadczy o tym jak bardzo słaby to kwas), jakieś minimalna stężenie kwasu (w formie niezdysocjowanej pozostanie), ale nie będzie to miało żadnego wpływu na zdrowie.

Aero na czczo: omdlenie, nudności, wymioty, plus to co napisałeś.
==========================
GG.
wrzuciłem Twoją dietę do programu i wyszło coś takiego:
1,5 g białka na kg masy ciała
1,2 g tłuszczy -"-
1,5 g węglowodanów -"-
W sumie 2373 kcal

W układaniu diet nie mam wielkiego doświadczenia, ale:
- zwiększyłbym ilość białka do +/- 2 g na kmc.
- tłuszcze mogą zostać trzymaj się 0,9 - 1,2 g na kmc.
- węglowodany również 1,5 - 1,8 g na kmc.
- dodałbym jeszcze ekstra "posiłek" bezpośrednio po ćwiczeniach

Wariant:
Śniadanie
Zamieniłbym chleb Graham na płatki owsiane (zwykłe, górskie) 70 g
i zamiast masła weź przenieś tran z ostatniego posiłku 4-5 ml (1 łyżeczka.

Siłownia pn.śr.pt. 17.30 - Twój obiad (15.00) jest równocześnie posiłkiem przedtreningowym, nie powinien zawierać warzyw i tłuszczy. Ale skoro ćwiczysz 2,5 h później, i upierasz się przy 4 posiłkach to niech zostanie (od biedy, czyli tak jak w rozpisce). Z tym, że nie 50 a 100 g ryżu brązowego. Odnośnie tłuszczy, różni udzie różnie na nie reagują. Spróbuj 5 ml oliwy z oliwek (1 łyżeczka, zamiast śmietany, do sałaty). jeśli na ćwiczeniach nie będzie żadnych dolegliwości, nie odczujesz różnicy to ją zostaw.

+ 1 posiłek => Bezpośrednio po treningu
tuńczyk w wodzie (1 puszka, ok 100 g ryby (puszka 170 g)/ewentualnie filety gotowane, lub inna ryba, lub makrela/śledź z puszki/mięso
płatki owsiane 20 g
źródło węgli prostych, np. sok 1/4 szklanki, ryż biały.

Tu moim zdaniem dobra byłaby odzywka białkowa, od biedy Ostrovia, którą chciałeś kupić 30 g do wody + jest coś takiego jak "Kleik ryżowy Bobovita, po 4 miesiącu" => moim zdaniem kapitalne źródło węglowodanów, po treningu, do przygotowania własnego gainera. Paczka 180 g za ok. 3 zł. Starczy na 6 porcji. Podniesie Ci poziom insuliny (tak jak popularne wafle ryżowe, czy banany, ale masz lepsze źródło węglowodanów)

Podwieczorek
Będzie ok godziny po siłowni:
ryż brązowy 50 g
śmietana => oliwa z oliwek

ostatni posiłek
Oliwa z oliwek 10 ml
Ser biały chudy 200 g
O tej porze co napisałeś (1 godzina przed snem) lub bezpośrednio przed snem. To zależy jak Ci pasuje.

Siłownia pn.śr.pt. 19.00
zamień posiłek przedtreningowy z obiadem
HIIT 19.00
Jak wyżej, ale tutaj mógłby się ktoś bardziej kompetentny wypowiedzieć.

Przy moich sugestiach wyszło około:
1,9 g białka na kg masy ciała
1,1 g tłuszczy -"-
1,6 g węglowodanów -"-
W sumie 2551 kcal

Nie sugeruj się kaloriami. Skoro zapotrzebowanie masz na ok. 3000 kcal to i tak jest znaczny deficyt. A masz znacznie więcej białka, co i tak &#8222;podkręci&#8221; metabolizm.

Przy redukcji powinno unikać się przetworów mlecznych, ze względu na zawartość laktozy, ale to ma sens przy schodzeniu do niskich wartości BF (poniżej 15 %) a ty potrzebujesz białka (ser biały chudy w 100 g ma 19-20 g).

Przeczytaj posty podwieszone w dziale Odżywianie.

Unikaj produktów przetworzonych. Dlatego płatki owsiane zamiast chleba. Razowy/Graham/Żytni wiesz, to zawsze jest mieszanka mąki, w płatkach masz błonnik, a pieczywo na starcie traci bo jest już trochę &#8222;przetworzone&#8221;.

Płatki owsiane zależ wrzątkiem na wieczór/ przed zjedzeniem.

Pij dużo wody/ zwłaszcza zimnej

Dołącz szklankę kawy do diety - kofeina wspomaga odchudzanie. (np. szklanka godzinę przed siłownią/HIIT&#8217;em). Ewentualnie pij zieloną herbatę (chociaż przed treningiem, to ona nie da efektu pobudzenia)

Sporządź dietę w programie. Będziesz mógł lepiej planować jej zmiany i archiwizować postępy, ewentualnie zachowywać wersje, przyda się później.

Odnośnie treningu HIIT przez 10 minut napisz jak go robisz. polecam po siłowni odjąć 10 minut rowerka i dać do treningu HIIT 5 minut trucht =>HIIT 9interwały=>kończysz 5 minut truchtem.

GG, Ty tran pijesz a oliwy nie możesz? ja czasem dodaję do odżywki białkowej, a tak normalnie to łyżeczką i chlup

Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-06-22 10:38:22

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1996
Co do HIITa - robie tak, jak było zalecane (60sek. wolno, 30 szybko i tak kilka razy), ale na rowerze, bo biegac dlugo nie umiem i nie lubie.
_______________

Tran łykam w kapsułkach, więc go nie czuje. Sprawdze oliwe z lyzeczki ale watpie.
_______________

Kawe piłem raz dziennie rano, ale skoro tak to będę pił godzine przed treningiem.
_______________

Zielona herbate pije zamiast czarnej, to wychodzi mniej więcej 2 lub 3 szklanki.
_______________

Czyli aero miałoby wyglądać tak, że:

Po siłowni - 15 minut
W nietreningowe - 5 minut trucht => HIIT 9 minut => 5 minut trucht?
_______________

Jeszcze co do siłki - ja robiłem po 40 sekund przerw między seriami i ćwiczeniami, to za mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
Jeszcze co do siłki - ja robiłem po 40 sekund przerw między seriami i ćwiczeniami, to za mało?

sprawa indywidualna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
Wszystko się zgadza.
Trucht5=>HIIT9=>Trucht5
W diecie 2550 kcal, zmodyfikowany trening więc metabolizm powinien trochę ruszyć, i ewentualnie mamy znów zapas 200 kcal, żeby przyciąć po jakimś czasie.
Teraz ćwicz i czekamy na efekty:)

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
węgle proste to sam sacharyd np. glukoza
węgle złożone to więcej niż 1 sacharyd np. sacharoza
Ryż jest złożonym Sniv.

Do podwieczorka dorzuciłbym białko, powinno być w każdym posiłku.

Co do tłuszczu przed tren też kiedyś nie zalecałem, ale zmieniłem to.

Węgle bym zostawił jak ma a zwiększył bym tłuszczu, lepsza alternatywa na redukcji chociaż przy nim to aż takiej różnicy nie będzie.

Ser chudy jest bardziej przetworzony od półtłuste, więc zrobiłbym tę zamianę.

Dzięki za @
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1996
Dobra, zmienie sobie dietkę, potem wkleje dla pewności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1996
sniadanie

Jajecznica 250g
Płatki owsiane 70g
Tran 5g
Ser Ementaler pełnotłusty 50g

obiad

Kurczak, udo bez skóry 250g
Ryż brązowy 100g
Sałata 100g
Oliwa z oliwek 5g

podwieczorek

Kurczak, udo bez skóry 250g
Oliwa z oliwek 5g
Ryż biały 50g

kolacja

Ser twarogowy półtłusty 200g
Tran 5g
Szczypiorek 20g


Wszędzie daję oczywiście warzywa, tylko nie wpisywałem ich bo będą różnie. Z oliwą głównie sałata, jak nie to spróbuję pić oliwe osobno, może da rade. Warzywa w każdym razie będą zawsze




PS: A jakie jeszcze inne śniadanie mogę jeść? Nie lubię aż tyle jajek codziennie

Zmieniony przez - GG1992 w dniu 2008-06-22 14:16:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny

Następny temat

2dni treningu na masę split

WHEY premium