SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Silka + aero + dieta = redukcja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No możesz dać już tą bułkę jeśli masz ochotę. A z dwojga złego - nie wiem, różnice jeśli są to pewnie znikome.

bulld zgadza się, odpoczywasz nawet psychicznie od diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1996
Dobra. Zdaje się że chwilowa załamka powoli mija Chęci wracają Bede się starał tych bułek unikać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obserwujcie co sie dzieje przez dwa tygodnie (zabierz jej wage nich sie nie wazy codziennie ) jezli bedzie chudnac, zostawcie, jak nie obetnijcie tylko 100kcal po rowno i dalej obserwujcie. Poki obwody ida w dol nie przyspieszajcie.
I pozwol jej na tego jednego cheat meal raz w tygodniu by nie stracila zapalu

Tu cytat wypowiedzi Obliques, dziewczyna ma wiedzę i wie co pisze. Teraz mi już chyba nie będziesz narzekał na wolne spadki?
Dla ciekawostki: https://www.sfd.pl/Opóźnienie_w_efektach_odchudzania-t246688.html
Jeszcze jedna: https://www.sfd.pl/Ciała_ketonowe_-_magiczne_paliwo_dla_mózgu_-t265594.html
Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-06-20 09:12:58

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-06-20 09:29:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1996
Swego czasu dużo siedziałem na sfd i przerobiłem już arty, które podałeś Ale przypomne sobie, moze cos mi umknęło.

Narzekać będę i tak bo taki już mam charakter Ale czekam jak na razie cierpliwie, nie mam w planach rzucenia diety.


PS: Dzis i jutro przerwa od diety, ide na impreze, trzeba odreagować

PS 2: Swego czasu siedziałem i nie mam już co czytać Nie moge znalezc arta w odzywianiu, ktorego nie czytalem. Cos ze mna nie tak

Zmieniony przez - GG1992 w dniu 2008-06-20 12:00:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Będzie nowy zbiór artów w dziale to coś Ci się znajdzie. A wiedza ucieka, ja po jakimś czasie jak czytam stare arty to tak jakbym je pierwszy raz czytał. Wiedza ucieka
Możesz sobie literaturę kupić, bardzo wiele info i ciekawostek

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-06-20 12:46:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
Dobry pomysł z prysznicami
Zimno-ciepłe = antyobwisła skóra, ale...

Możemy ukierunkować trochę twoje hormony:)

Kortyzol - mobilizacja kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej (działanie lipolityczne) i ich wykorzystanie do celów energetycznych.
Wydzielanie reguluje inny hormon ACTH (jego sekrecja jest dobowa - najwyższa w godzinach rannych /5,6 rano/ najniższa w godzinach wieczornych.
Również wydzielanie zwiększa się w sytuacjach stresowych (urazów, stanów emocjonalnych, dużego wysiłku). Wtedy wydzielanie ACTH znacznie przekracza ilości, które są niezbędne, aby pobudzić korę nadnerczy, do produkcji kortyzolu. Jest to tak silny bodziec, że dochodzi do zmniejszenia efektywności mechanizmu ochronnego, który ma przeciwdziałać tak dużej sekrecji.

Dodatkowo, pobudzenie podwzgórza, powoduje wydzielenie hormonu pobudzającego wydzielanie hormonu wzrostu.


Kortyzol bedzie miał również efekty ujemne :
zwiększenie katabolizmu białek

Można pokombinować z tarczycą, wydzielanie jej hormonów również zależy od sytuacji stresowych oraz aktywuje sie przy zmianach temperatury (więcej w zimie, mniej w lecie).


Zimny prysznic rano => pobudzenie, zwiększenie wydzielania kortyzolu (nałoży sie z jego cyklem dobowym - upieczmy dwi pieczeni na jednym ogniu)

Zimny prysznic po południu/wieczorem => utrzymanie efektów działania, bo w rytmie dobowym w tym czasie jest go najmniej w układzie krążenia.

Dieta:
- węglowodany tylko w posiłkach od śniadania do obiadu (chociaż tu trzeba uwzględnić kiedy jadasz)
- Dawno nie pokazywałeś diety, czy/jak sie zmieniła? ile kcal jesteś na -? Metabolizm zwalnia, bo organizm sie przystosowuje, można go "oszukać" np. jeśli nie ma efektów na znacznym deficycie wprowadzamy cyklizację. 2 tygodnie na "minusie", i później na tydzień wchodzimy na "zero", po nim znów 2 na "minusie" - podkręcamy metabolizm.

Na siłowni ogranicz ilość czasu na odpoczynki. przerwy do 6 sekund miedzy seriami, do 1,5 minuty miedzy ćwiczeniami.

zamiast HIIT => alfa kardio => 5 minut trucht 70% V0max, później interwały (45 sek trucht - 15 sprint) = czyli w tym miejscu de facto HIIT - manipulacja proporcjami trucht-sprint => później 10 minut truchtu, aby nie przekroczyć 20 -25 minut jako całość.

i czas ujawni efekty...

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1996
Dzieki za rady. Czyli co, jak będę zimne prysznice robił rano i wieczorkiem to szybciej schudnę? Dobrze rozumiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
Sniv
ale wypowiedz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Sniv, że zajrzałeś do tematu. Co do jego diety, to prawdę mówiąc nie znamy jego zapotrzebowania kalorycznego bo:
1. Jest początkujący (wzrostu mięsa/spadek fatu)
2. Jest to jego pierwsza dieta
3. Zapotrzebowanie z tego co pamiętam liczono na całą masę a bf jest dosyć wysoki.

alfa kardio nie powinno być na odwrót? Pierw hiit później aero?
Co do ww jestem zdania że lepiej gdyby dał rano i po treningu niż tylko do obiadu.

I w tych przerwach miało być chyba 60 nie 6?

GG teoretycznie tak bo stymulujesz wydzielanie (CRH-ACTH-) kortyzolu rano a po południu/wieczorem podnosisz jego stężenie które w tym okresie dobowym ulega spadkowi.

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-06-20 16:36:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
Skalar, służę pomocą
Ad. 1.2.3
Wiem, czytałem trochę posty GG:
https://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=6699&kogo=148831&strona=1
https://www.sfd.pl/Aeroby_-_jakie_-t381779.html

ale skoro była przerwa, zaczynają sie wakacje, GG chce jak najlepszych efektów, więc można to uporządkować.
Poza tym w wieku 16 lat, jeszcze się rośnie i to trzeba wziąć pod uwagę.
Dlatego jakby nie patrzeć przy tych okolicznościach, dieta poniżej 2000 kcal to głodówka lepiej zrobić większy deficyt ćwiczeniami.

Powinno być 60, gdzieś wcięło

To nie będzie alfa cardio stricte.
https://www.sfd.pl/Alfa_Cardio-t276469.html

Przy sporym otłuszczeniu jest zwiększone ryzyko nadciśnienia, więc, można go trochę zmodyfikować.

Pierwsze pięć minut wysiłku aerobowego (biegi, rower) przy znacznej mocy tego wysiłku (przy innych również, chociaż mniej widoczne) powoduje deficyt tlenowy.
Organizm zwiększa pobór tlenu, i po 3 minutach ustala się stan równowagi (czyli np. zwykłe aeroby 20 minut rowerka,biegów)
W alfa cardio, albo HIIT (który ma być krótki a intensywny) od razu zaczynamy właściwe interwały.
Tylko, że jeszcze przy wysokim BF nie trzeba się katować i mieć efekty.

Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-06-20 18:28:17

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny

Następny temat

2dni treningu na masę split

WHEY premium