SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Brann- Headlong

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 427427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i dupa. Trzy tygodnie temu skończyło się progresowanie . Najpierw Military press trening później ławka, nogi jeszcze coś tam mogły ale odpuściłem.

Pomyślałem że to dobry moment na czasową zmianę celu treningowego.

Wymyśliłem sobie redukcje bo cały czas mam co redukować. I to chyba był błąd - bo mam poczucie że tracę to co wypracowałem przez ostanie kilka miesięcy.

Ale będę brnął dalej bo chcę tą redukcje doprowadzić do końca a nie kręcić się w kółko

Aktualnie wyglada to tak:

Poniedziałek:
Orbitrek 5-10 min

Prony

Siady

Ławka

Oba ćwiczenia w 6 seriach (10-8-6-4-2-10 powt) -do każdej serii dokładam 2,5- 5 kg żeby przy przedostatniej (2 powt) na sztandze było tyle ile udało mi się w ostatnich seriach 5-3-1 zanim progres stanął.

Wykroki ze sztangą na garbie 3x10 (40 kg)

Opcjonalnie: triceps na wyciągu, biceps przy modlitewniku, podciąganie się, podciąganie kolan w zwisie do tułowia

Wtorek:

Bieganie: 5- 15 km - w zależności od samopoczucia.

Środa:
Prony

MC 2x10 60 kg ,1x 10 70 kg, 1x6-8 80 kg, 1x1-2 100 kg, 10x60 kg

Wyciskanie żołnierskie- podobnie jak ławka i siady z poniedziałku (10-8-6-4-2-10)

Opcjonalnie: dobicie izolacjami ramion, podciągania, brzuchy

Czwrtek: basen 45-60 min (1100-1500m)

Piątek: w zasadzie to samo co w poniedziałek

Sobota: bieganie 5-15 km

Niedziela: basen


Dieta na niewielkim minusie. Niezbyt czysta, za to bogata w białko.

Tak od trzech tygodni. Zeszło 1, 5 kilo. Fizyczne samopoczucie bardzo ok...ale z treningu na trening co raz gorzej z siłą. Zaliczam regres z treningu na trening. Ostanią serie (2 powt) zaczynają być na granicy mojej wytrzymałości albo wręcz nie mogę ich wykonać. A trzy tygodnie temu nie stanowiły dla mnie większego problemu.

No ale cóż....szturm na 70 kilo a potem znowu powalczę o siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aaaa....i zrzut palenia zaliczony. Na razie to zmiana siekierki na kijek bo poszedłem w e-fajki. Ale przynajmniej jest bezstresowo i schodzę systematycznie z mocą.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12198 Napisanych postów 22049 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627681
Brann - fajnie że się odezwałeś. To normalne ze się dochodzi do ściany z obciążeniami. Pewnie Ci zaraz chłopaki napiszą, ze aby pójść do przodu trzeba się najpierw trochę cofnać. A że podczas redukcji siły nie ma, to też samo życie.

Trzymam kciuki za trwałe pożegnanie z nałogiem. Elektroniczny ciągle podtrzymuje nałóg w sensie, ze nawet jak zejdziesz z nikotyną do zera, to będzie Cię ciągnąc do tej celebracji, do potrzymania czegoś w ręku etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Elektronik okazał się dla mnie całkowicie wystarczającym substytutem. O fajkach wogóle nie myślę i nie mam zamiaru wracać. Moja mama od dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową i niestety mimo ogromnej determinacji tą walkę zaczyna teraz przegrywać. Stąd brak czasu na regularne wpisy tutaj i definitywny zrzut palenia. 20 lat palenia. Wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30556 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131122
A z czego Ty się redukujesz?

To mi pachnie anoreksją!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wzrost: 174, waga:74,5 obwód w pasie chyba koło .90, bardzo umiarkowana ilość masy mięśniowej, wskaźnik BMI na granicy normy i nadwagi. Jest z czego redukować:) A 70 kilo przy moim wzroście wydaje mi się racjonalną wagą...i do anoreksji mi bardzo daleko:)


Zmieniony przez - Brann w dniu 2018-06-22 10:09:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12198 Napisanych postów 22049 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627681
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30556 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131122
Brann
Wzrost: 174, waga:74,5 obwód w pasie chyba koło .90, bardzo umiarkowana ilość masy mięśniowej, wskaźnik BMI na granicy normy i nadwagi. Jest z czego redukować:) A 70 kilo przy moim wzroście wydaje mi się racjonalną wagą...i do anoreksji mi bardzo daleko:)
Każdy anorektyk tak się oszukuje
W kulturystyce klasycznej Twój limit to 78,5 kg - a więc masz niedowagę!
Do maratończyka masz nadwagę .
Redukcja ma polegać na zmniejszeniu tłuszczu a nie wagi ciała i to przy zachowaniu mięśni.
Te wskaźniki są do bani a nie dla usportowionego mężczyzny!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panie Janku, wybrałem redukcje ze względu na zastój w rozwoju siły. Nie idzie. Chcę od niej odpocząć. Redukcja jest aktualnym celem zastępczym - nie priorytetem. Tym jest cały czas siła - i wrócę do niej jak tylko uda mi się zrealizować w jakimkolwiek zakresie zaczętą redukcje. Tkanki w okolicach brzucha mam sporo- była hodowana przez lata- i pewnie będzie latami schodzić. Dlatego wydaje mi się że to sensowny kierunek na cel zastępczy. No bo jaki inny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Brann
Wzrost: 174, waga:74,5 obwód w pasie chyba koło .90, bardzo umiarkowana ilość masy mięśniowej, wskaźnik BMI na granicy normy i nadwagi. Jest z czego redukować:) A 70 kilo przy moim wzroście wydaje mi się racjonalną wagą...i do anoreksji mi bardzo daleko:)
Każdy anorektyk tak się oszukuje
W kulturystyce klasycznej Twój limit to 78,5 kg - a więc masz niedowagę!
Do maratończyka masz nadwagę .
Redukcja ma polegać na zmniejszeniu tłuszczu a nie wagi ciała i to przy zachowaniu mięśni.
Te wskaźniki są do bani a nie dla usportowionego mężczyzny!


Panie Janku, wybrałem redukcje ze względu na zastój w rozwoju siły. Nie idzie. Chcę od niej odpocząć. Redukcja jest aktualnym celem zastępczym - nie priorytetem. Tym jest cały czas siła - i wrócę do niej jak tylko uda mi się zrealizować w jakimkolwiek zakresie zaczętą redukcje. Tkanki w okolicach brzucha mam dalej nie mało-była hodowana przez lata- i pewnie będzie latami schodzić. Dlatego wydaje mi się że to sensowny kierunek na cel zastępczy. No bo jaki inny?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc przy ułożeniu treningu dla początkującego z nadwagą

Następny temat

Poziom testosteronu - redukcja

WHEY premium