SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Popuri - Albo wóz albo przewóz

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205660

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Nieplanowane cardio zawsze dobre :D

Widze nie jestem w tym sam ze na masie czuje się jak by mnie z mułu wyciągnęli. Caly czas brak checi na cokolwiek w sumie


Zmieniony przez - gienus12 w dniu 2016-01-22 12:43:59

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 2000 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22697
popuri
Cardio nie lubię :D chyba że w nocy :)

Zmieniony przez - popuri w dniu 2016-01-22 12:38:28


To chyba interwal miałeś na myśli

Ogólnie szacun, niskie kcal, tyle aktywności a Ty jak zawsze nie narzekasz !
Liczę, ze Twój zapał zostanie porządnie i odpowiednio doceniony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Krystian ma taką fajną cechę, że zamiast narzekać, to zapierdziela i robi swoje . Mega imponuje takie podejście, dołączam się do tego co pisze Laura.

Ja to tam lubię sobie pomarudzić, chociaż trochę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Nie no też lubię pomarudzić czasami, ale wiem, że trzeba pracować dużo, więcej niż inni żeby osiągnąć swoje cele i marzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
A ogólnie mała dygresja mnie naszła
Niestety wiele kulturystów jest " słabych" w takim sensie, że nie są sportowcami lecz tylko " sylwetkarzami". Posiadają bardzo duże dysproporcje pomiędzy zdolnościami motorycznymi. Pomijając zawodowców, gdzie zarabia się z stricte z kulturystyki to nie powinno być braków w kondycji, mocy, szybkości, koordynacji ruchowej, gibkości ( tutaj wiem, że sam nie jest dobrym przykładem, ale już dużo poprawiłem ). Kulturysta powinien być sprawny, zarówno rozciągnięty jak i silny, szybki.
Robienie samych ciężkoatletycznych treningów na niskich zakresach powtórzeń + niskointesywne cardio przez cały rok to nie jest optymalne rozwiązane. Większa periodyzacja, praca nad gibkością, wytrzymałością siłową to również ważne punkty na drodze kariery. Jako sportowiec wykonanie dwóch treningów dziennie nie powinno stanowić większego problemu ( liczę wszystko zarówno trening siłowy, aeroby jaki i uzupełniające ).
Obraz głupiego pakera - kulturysty nieco się zmienił na przestrzeni kilku ostatnich lat przez rozpowszechnienie ogólnie bycia fit. Wiele kulturystów to po prostu trenerzy personalni, dietetycy, fizjoterapeuci, a najczęściej posiadają w każdym temacie wiedzy na tyle, żeby pomóc początkującym adeptom zmienić swój wygląd, poprawić parametry zdrowotne czy samopoczucie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
chyba forma coraz lepsza bo rozkminy nachodza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
silny,szybki i rozciągnięty . Tylko zobacz że nie każdy chce i nie każdemu potrzeba być ideałem w każdej dziedzinie, niektórzy budują sylwetkę i właśnie robią cardio na małej intensywności po to żeby zachować jakąś tam kondycje i mieć dobrą sylwetkę. Tak jest u mnie, mi szybkość jest nie potrzebna i rozciągnięcie. Robie co robie, buduje mięsień i taki stan rzeczy mi odpowiada, jedynie co to właśnie kondycja, która się poprawi razem ze zbijaniem wagi .

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Czytaj, że zrozumieniem gienius "nie powinno być braków " czyli odchylenia od norm. Masz rację, nie ma sensu łapać wiele srok za ogon, i być idealny bo się nie da. Kulturystyka to sport sylwetkowy i to jest kluczowe.
Jednak pomija się fakt, ja istotne są zdolności motoryczne w przygotowaniach i ogólnie po prostu w życiu codziennym.
No właśnie " zachowanie jakiejś tam kondycji jest ważne " bo pracuje lepiej układ sercowo-naczyniowy, bo możesz intensywniej trenować i nie pocić się przechodząc 100 m na masie.
Rozciąganie właśnie również Ci jest potrzebne. Trening siłowy może ograniczać zakres ruchu w stawach, a to ważne by zapobiegać, dzięki temu mniejsze ryzyko kontuzji, potrafisz lepiej pozować, lepiej wykonywać po prostu ćwiczenia jak przysiad, MC, ogólnie zwiększa się sprawność ruchowa. Większość kulturystów jest świetnie rozciągnięta zobacz na Kaia, Andrzeja Kołodziejczyka np.
Jeśli dbasz o kondycje to nie powinno być braków w szybkości i wytrzymałości siłowej to drugie bardziej kluczowe dla kulturysty wiadomo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21523 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870337
Jak Gienius. Ja wolę być najlepszy w jednej dziedzinie, niż dobry w 10. Pozatym Krystian, ważysz ~80kg. Ja przy tej wadze bez specjalnych treningów kręciłem salta na ziemi, robiłem flagi, bez problemu grałem mecze po 90 minut. Dorzuć teraz 20kg mięśnia, już tak kolorowo nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Przemo :) poczytaj co napisałem
Borecki robi muszle upy+ dba o gibkość np.
Masa mięśni nie przeszkadza w byciu sprawnym ruchowo, tylko w innych sportach np., a co to znaczna różnica

20 kg mięśnia więcej to byłbym już zawodowcem

ja mam 166 cm wzrostu więc też nie ma co patrzeć na wagę
Nie odnoszę tego do siebie, bo ja jestem instruktorem fitness również, więc z góry muszę mieć kondycję :D chcąc nie chcąc Sam mam problemy z gibkością, ale 2 miesięcy nieco poprawiłem i to wiele pomogło mi w przygotowaniach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test pigułek UNS by majstertm

Następny temat

Test pigułek UNS by Rokko

WHEY premium