SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Popuri - Albo wóz albo przewóz

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 582 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31186
To fakt na zaliczenie nie siada ale mimo wszystko trochę niżej by nie zaszkodzilo chociazby ze względu na kolana do tego bym bardziej biodrem w tył wychodził przy schodzeniu w dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21524 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870340
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
prz1993
Seba nie przesadzaj że to są płytkie siady. To nie trójboista, na zaliczenie siadać nie musi dupą do ziemi.


Ja mam takie zdanie na temat siadów. Przysiad musi być pełny, trzeba pracować w pełnym zakresie ruchu.
Nie tylko ja mam takie zdanie i też osoby z najlepszymi nogami takie robiły.
Taki przysiad moim zdaniem jest najlepszy pod wieloma względami.

Coś więcej dopowiesz na temat nie pełny przysiadów a kolan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Ja może dopowiem, bo warto spojrzeć na sprawy z różnej perspektywy. Po okresie startowym prawe kolano mnie bardzo bolało, nawet podczas chodzenia a o treningu nie wspominając. Po miesiącu męki poszedłem do ortopedy, polecił kolagen, ale również kazał dostosować trening do mojej kontuzji. Zalecił siady do kąta prostego, to samo na wypychaniu nóg siedząc. Wyprosty siedząc zakazane. Trening oczywiście był mniej bolesny a z tygodnia na tydzień poprawiał się stan kolana. Obecnie bez trudu wchodzę po schodach i katuję nogi zwiększyłem też zakres ruchu, bo takowy lepiej mi rozwija nogi, jednak na pewno nie jest to pełny przysiad.

PS: borykałem się z "zespół przeciążeniowy stawu rzepkowo-udowego"

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21524 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870340
Nie kłócę się z tym że pełne siady są lepsze dla kolan. Mówię tylko że są wyjątki jak np. Luki, który trenował trójbój, siadał ATG, i dopiero po przerzuceniu się na niepełne siady (nawet ciut płytsze niż Krystiana) skończyły się problemy z kolanami, a i noga zaczęła rosnąć.
Kulturystów którzy robią pełne siady jest niewielu. U kogo nie zobaczysz, to przeważnie wali siady coś jak Krystian. Więc imo to trochę takie czepianie się dla samego czepiania się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Prz wyebałeś mi się w edycję, nieładnie

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21524 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870340
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
prz1993
Nie kłócę się z tym że pełne siady są lepsze dla kolan. Mówię tylko że są wyjątki jak np. Luki, który trenował trójbój, siadał ATG, i dopiero po przerzuceniu się na niepełne siady (nawet ciut płytsze niż Krystiana) skończyły się problemy z kolanami, a i noga zaczęła rosnąć.
Kulturystów którzy robią pełne siady jest niewielu. U kogo nie zobaczysz, to przeważnie wali siady coś jak Krystian. Więc imo to trochę takie czepianie się dla samego czepiania się


Luki słaby przykład, bo on zmienił też trening. Inne tempo, mniejsze ciężary, więcej powtórzeń.

Najlepsi na świecie wykonywali pełne siady i dalej wykonują.

Coleman, Dorian, Platz, Kai, Evan...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Obecnie najlepszy na świecie jest Philip Heath, a on właśnie wykonuje półsiady czy tam niepełne przysiady. Myślę, że takie wzajemne "licytowanie" się i wskazywanie kto, co robi - do niczego nie prowadzi. Masz sposób na swoje nogi, działa ? To się go trzymaj. Inni robią niepełny ruch i jeśli daje efekt i są zadowoleni to po co mają to zmieniać ? Kwestie zdrowotne już zostały omówione.



Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Nie jestem kulturysta wiec sie wypowiem ja osobiscie preferuje wykonywac pelne przysiady atg bo jedynie po nich czuje 4, jest pompa a nastepnego dnia domsy. Przy pol/cwierc przysiadach nic kompletnie nic, no moze prostowniki bardziej poczuly bo w takim ruchu ciezar wiekezy

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test pigułek UNS by majstertm

Następny temat

Test pigułek UNS by Rokko

WHEY premium