SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panda: codziennie DT! 20/69/152/175 /275

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 372837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. PODSUMOWANIE TRZYMIESIĘCZNEJ REDUKCJI-
Mała kontuzja prawego przywodziciela w trakcie cyklu, ale obecnie uznaję to za za zaleczone.
Waga i siła jak na zdjęciu:



2. KOMENTARZE
Mądrzy ludzie uczą się na błędach, ale cudzych- dlatego zamieszczam listę moich odkryć:

Błędy treningowe:
-brak różnorodności w treningach i brak zmian w intensywności. Minimum minimorum to wprowadzenie progresji nienastawionej na (duże) zyski w sile czy wariacji w ćwiczeniach
-nie wyzyksanie pełnego potencjału interwałów (z różnych powodów): za późno doszedłem do 10 interwałów w Hiitach, brak kontroli stosunku wysiłku intensywnego do umiarkowanego
-niedotrenowanie brzucha, problem z grzbietem, zaniedbanie dwójek i tyłka.


Błędy żywieniowe:
-za dużo mleka w okresach nie-potreningowych (Artykuły Solarosa zrobiły swoje)
-niejedzenie żółtek i związany z tym brak proporcji między kwasami tłuszczowymi: za mało orzechów i kwasów nasyconych, nieco za dużo oliwy
-start z odrobinę zaniżonego bilansu kalorycznego. Następnym razem zacznę od ustalenia liczby, przy której wszystko wychodzi na – 150-200 kcal i będę obcinał powoli węgle.
-niedopracowanie pory posiłku przedtreningowego- okazuje się, że najlepiej się czuję, gdy jem 1,5-2 godziny przed treningiem
-niekorzystanie z dobrodziejstwa przypraw

Plusy:
-Lepsza znajomość własnego ciała, jego potrzeb i sposobu w jaki reaguje na dietę i trening.
-Korekta techniki przez internet ;) RAZ JESZCZE WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM!
-Dojście do wniosku, że redukcja nie jest zła, jeżeli przeprowadza się ją z głową. Można zachować/zwiększyć obwody i utrzymać/zwiększyć siłę.


3. NOWY TRENING:

A. Cel: SIŁA
Przewidywana długość cyklu 10-12 tygodni, do ustania progresu na podstawowych ćwiczeniach.
Plan treningowy- deloading 10-15, tak żeby wejść na obecne maksy w 5 tygodniu.
Dokładny plan w następnym poście.


B. Dieta: płynne przejście redukcji w masę. Zwiększam liczbę węglowodanów o 30 tygodniowo, a kalorii o około 150. Po 4-5 tygodniach osiągnę poziom docelowy dla masy. Wtedy też zacznie się suplementacja kreatyną z fazą ładowania.
[NIE WIEM CZY DOBRZE ZGRYWAM TO W CZASIE- TUTAJ WSZELKIE SUGESTIE BAAARDZO MILE WIDZIANE- Solaros sugeruje, że z fazą ładowania nasycenie będzie bardzo szybkie. Przecież siła mi się zwiększy wraz ze strategicznym zwiększaniem podaży składników pokarmowych, zmianą treningu i progresją w nim? ]
Różnicuję dni treningowe i nietreningowe pod względem węglowodanów, ale nie będzie to klasyczny carb cycling. Ponieważ w DT planuję sporą podaż węgli prostych po treningu, obcięcie tego razem z minimalnym ograniczeniem węgli złożonych wydaje się wystarczające.

4. SUPLEMENTACJA

A: PRODUKTY
1. Suplementacja stała:

Witaminy Olimpu 1 porcja dziennie do śniadania
Omega 3 Oimpu 6-8 kapsułek rozbite na 3-4 porcje.

2. Suplementacja przed kreatyną:
Po treningu
izolat białka razem z mlekiem, bananem i miodem (te ostatnie to kiepskie suplementy, ale cóż ;) )

3. Ok 6-8 tygodni cyklu kreatynowego:
Kreatyna monohydrat
Dextrex juice
MZB=ZMA
EAA

B: DAWKOWANIE

a) Dni nietreningowe:
5 g mono rano na czczo, kwadrans później śniadanie

b) Dni treningowe:

1. 5 g mono do posiłku przedtreningowego, gdzie będzie w zależności od tygodnia 150-200 g mięsa+150-200g ryżu

2. Po treningu:
Od razu 5 gram mono
Ok 15 minut później, po rozciąganiu: 30 gram EAA + 80 gram Dextrex juice

3.Na noc 2 kapsułki zmb


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2011-10-21 21:34:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
NOWY TRENING:

PLAN

Poniedziałek Siłownia
Wtorek Basen 10-20 minut celem rozciągnięcia pleców
Środa Siłownia
Czwartek Sauna/wolne
Piątek Siłownia
Sobota Hiit- hill sprinty 5-7 biegów maks. celem podtrzymania kondycji. W ostanich tygodniach hiity wylatują z planu, żeby nie zaburzać najcięższego etapu.
Niedziela Wolne/sauna


http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7465

I link do debaty na sfd: https://www.sfd.pl/Hard_Training_Every_Day_v_3.0_modyfikacja_-t808223.html


Poniedziałek:

1. Zarzut siłowy 4-7 serii rampa 1-6 powtórzeń
2. Lowbar atg squat 5 serii zasadniczych x 2-5 powtórzeń (w trakcie rozruchu do 10 powt.) RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień
3. WL z zatrzymaniem 3-bojoweCIĘŻKO 5 serii zasadniczych (od 6 do 3 powtórzeń); RAMPA + 2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.
4. Podciąganie PODCHWYTEM z obciążeniem 5 serii 3-10 powtórzeń
5. Coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko 2-3 serie

Środa


TRENING A (TYDZIEŃ 1,3,5...)

1. PUSH PRESS (WYCISKOPODRZUT) ze stojaków 4-7 serii x 3-5 powt. RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.
2. CIĘŻKI MARTWY CIĄG SUMO 5-8 serii x 2-5 powt (w trakcie rozruchu na 10 powt!) RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego


TRENING B - TYDZIEŃ 2,4,6,8...

1. HIGH PULL 3-5 serii x 3-6 powt.
2. Front Squat LEKKO 3-5 serii rampa

A+B
3. Wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem: 4-7 serii po 3 do 5 RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego
4. DLA:
A- unoszenie sztangielek bokiem- 4 serie 5-10 powtórzeń (zmieniamy co tydzień)
B- Wyciskanie do czoła/żołnierskie 5 serii zasadniczych 5-10 powtórzeń (zmieniamy co tydzień)
5. coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko, 2-3 serie



Piątek

1. BOX przysiady tylne z zatrzymaniem na 1 sek. 6 serii x 2-10 powt. (+10% do poniedziałkowych przysiadów) + 1-5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego
2. Wyciskanie 3-bojowe na ławce poziomej, z zatrzymaniem sztangi na klatce 5 serii x 5 powtórzeń (15% mniej niż w poniedziałek)
3. Wiosłowanie sztangą nachwytem oburącz 4-6 serii zasadniczych po 10 powtórzeń.
Co drugi tydzień podciąganie nachwytem z obciążeniem.
4. Ciężkie szrugsy (czyli co najmniej waga ciała, najlepiej 1.5-2x waga ciała) 3-5 serii po 10 powtórzeń (albo na maxa). Warto robić z przytrzymaniem 1-2 sekundy na górze.
5. Coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko, 2-3 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
grzbiet przy mc - OK, nie mozna wymagac ksiazkowej techniki na xxxkg to zrozumiale. Natomiast obawiam sie jednego, ze wszelakie dysproporcje silowe miedzy partiami uczestniczace w MC szybko sie objawia i zblokuja progres, ale czas pokaze. Ja troche inaczej sie uczylem nie od silowki a od wysokich zakresow - piekielnie dobrze rozwijaly sile i tez moglem swobodnie zbadac co jest najslabsze, bo przy niskich zakresach tego nie wybadasz nie ma szans - stwierdzisz tylko, ze boj sie nie udal bo jestes za slaby, a cala magia polega na tym, ze to ktoras czesc Twojego ciala jest za slaba a nie od razu caly Ty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
a ja myślałem że na zamek to 2 palce na kciuk Antos, obadaj e-mail, dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Ehh, w pasie 81. A ja mam 87 znowu :(
Koniec z alkoholem ;D
A tak ogólnie, to Ci wyszedłtaki recomp mały :D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zapomniałem dodać do błędów treningowych:
NIEDOCENIENIE AEROBÓW- one są skuteczne po treningu.
20 minut jazdy na rowerku na siłownię i nieco dłuższa trasa powrotna pomogła mi przełamać stagnację.

Można tak powiedzieć ;) Miało być bez spadków, ale z moim stażem to ja jeszcze rosnę od patrzenia na sztangę.

Co do pasa- chcesz się zamienić na wzrost ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Chciałbym być trochę niższy. Tak z 6-8 cm.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Trzeba było zacząć palić w podstawówce- teraz jest już na to za późno.

SFD ostatnio się wiesza jak nigdy, także dopiero teraz jestem w stanie odpowiedzieć.

Ogłaszam, że ponieważ zmienia się cel treningowy, zmieni się też forma wypisek- myślę nad robieniem tego w excelu. Najprawdopodobniej będą rubryczki na ciężar, powtórzenia, ilość dodanego ciężaru i porównanie z wyjściowym. Szczegóły dopracuję później.

Weekend spędzony na biernym odpoczynku, a dzisiaj pół kilometra na basenie w 15 minut. Najbardziej czułem barki- widać, że zaniedbywałem je ostatnimi czasy.
Zwiększyłem nieco kalorie, także czuję już lepiej, niż tydzień temu.

Jutro sauna, a w środę powtórka z dzisiejszej rozgrywki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Chciałem się pochwalić, że w pasie mam już 89cm. :X
Na początku treningu było 85.
Pora, na skończenie mojej diety HigH piwo and dużo cukerasów. xD

Mam chęć dowalić kompleksy sztangowe, ale się boję że się zajadę. A chciałbym dojść do tych 90kg w przysiadzie do końca tego cyklu treningowego.

Te 2 tygodnie, mnie chyba nie zbawią.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ty i tak będziesz zaczynał redukcję tam, gdzie ja ją kończę ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do sprawdzenia ,

Następny temat

za małe bicepsy

WHEY premium