SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 10

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 199413

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
najlepiej będzie przeplatać taki posiłek np z jajecznicą czy pieczywem razowym z pastą twarogową unikniesz monotonii

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2037
Mam pytanie czy bezpośredniu po skończeniu treningu siłowego mogę zjeść posiłek docelowo ryż + kurczak, czy nie ma jakiś przeciwwskazań?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Zalecany jest posilek zawierajacy zrodlo bialka zwierzecego i weglowodany, wiec jak najbardziej sie nadaje.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 263 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2875
Witam,
jest sens spożywania dodatkowego białka 60 minut przed treningiem i 30 minut po treningu, jeżeli zarówno w posiłku przedtreningowym (spożywam go ok. 90 minut przed treningiem) i potreningowym (spożywany ok. 60 minut po treningu) zapewniam po ok. 35 g białka z mięsiwa + białko z kaszy/ryżu. Dla pełnej jasności:
- posiłek przedtreningowy ok.60-120 minut przed treningiem - ok. 35 g białka z mięcha + ileś z kaszy/ryżu, następnie ok. 60 minut przed treningiem białko C-6 = ok. 60 g białka pełnowartościowego + białko roślinne
- ok. 90-120 minut trening na masę
- posiłek potreningowy ok. 60 minut po treningu - ok. 35 g białka z mięcha + ileś z kaszy/ryżu, a wcześniej ok. 30 minut po treningu białko C-6 = ok. 60 g białka pełnowartościowego + białko roślinne
W pozostałych posiłkach spożycie białka na poziomie 20-30 g.

Co do przyjmowania białka w czasie okołotreningowym - nie jest to zwykłe marnotrawstwo białka? Podobno organizm jest w stanie przyswoić max. 30 g białka w jednej porcji, ale tam niby mam jakieś przerwy i już w sumie nie wiem jak to interpretować. Proszę o jakieś podpowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 977 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7585
to jest mit z ograniczona iloscia bialka w 1 posilku, a bialko zaraz po treningu moze przyniesc same korzysci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Dział badania naukowe jak się nie mylę jest temat o ilości białka w posiłku.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 977 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7585
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Hydraulik_84
Witam,
jest sens spożywania dodatkowego białka 60 minut przed treningiem i 30 minut po treningu, jeżeli zarówno w posiłku przedtreningowym (spożywam go ok. 90 minut przed treningiem) i potreningowym (spożywany ok. 60 minut po treningu) zapewniam po ok. 35 g białka z mięsiwa + białko z kaszy/ryżu. Dla pełnej jasności:
- posiłek przedtreningowy ok.60-120 minut przed treningiem - ok. 35 g białka z mięcha + ileś z kaszy/ryżu, następnie ok. 60 minut przed treningiem białko C-6 = ok. 60 g białka pełnowartościowego + białko roślinne
- ok. 90-120 minut trening na masę
- posiłek potreningowy ok. 60 minut po treningu - ok. 35 g białka z mięcha + ileś z kaszy/ryżu, a wcześniej ok. 30 minut po treningu białko C-6 = ok. 60 g białka pełnowartościowego + białko roślinne
W pozostałych posiłkach spożycie białka na poziomie 20-30 g.

Co do przyjmowania białka w czasie okołotreningowym - nie jest to zwykłe marnotrawstwo białka? Podobno organizm jest w stanie przyswoić max. 30 g białka w jednej porcji, ale tam niby mam jakieś przerwy i już w sumie nie wiem jak to interpretować. Proszę o jakieś podpowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.



Po treningu wypij ta odzywke bezposrednio po a nie 30min. Wszystko zalezy od tego jak Ci pasuje i od Twojego organizmu. Jezeli wazysz >100kg to mozesz tak robic, ale wazac ok 70-80kg moze byc tak ze cale zapotrzebowanie na bialko zjesc w okresie okolotreningowym a pozniej bedziesz jadl same wegle z tluszczami?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 415
siema

czy w przypadku postawy etko moge zamienic czesc w/w na tluszcze? zauwazylem ze z rana w/w strasznie mnie zamulaja i tlumia apetyt na caly dzien. dlatego zamienilem je na bialko sfd + podwojna dawka oliwy. a wiec wegle sa na 2 sniadanie,, obiad, przed i po trenngowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 977 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7585
mozesz smialo zamienic
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ocena diety masowej po redukcji

Następny temat

Dieta na masę do oceny +kilka pytań

WHEY premium