SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 10

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 196600

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 445 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2640
owoce,banany szczegolnie wlicza sie w bilans,ze wzgledu na duza zawartosc cukrow prostych

"Killers is strong,
your villages is gone,
gorillas was born"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Dodać należy, że najlepiej je spożywać z rana do śniadania, bądź od razu po treningu - banany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45681
Pytanie: Jak dokładnie policzyć zapotrzebowanie kaloryczne? Policzyłem tym dokładniejszym sposobem, gdzie liczyłem TEA, TEF itp., dzieląc w punkcie z kaloriami utraconymi na treningu przez 7, ostatecznie wyszło mi 3850. Przez 3 tyg. spożywałem ok. 4000 kcal, to co wyliczyłem wydaje mi się mało. Czy sensownym jest policzenie, jakbym trening miał teoretycznie codziennie (trenuję 4x, ale chodzi mi o zapotrzebowanie), czyli nic bym nie dzielił, w takim układzie wyszło by mi około +/- 4400kcal i wydaje mi się bardziej prawdopodobne. Którą opcję wybrać? Ważę 97kg, celem jest masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Mi się wydaje, że nie musisz robić czegoś takiego tylko po prostu dodaj więcej kalorii Ja ostatnio przy tym wyliczaniu popełniłem błąd gdyż nie dodałem nadwyżki do tego co policzyłem no i efektów nie było dodawaj stopniowo i patrz czy rośniesz. Poczekaj również na wypowiedzi ludzi z większą wiedzą niż moja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45681
Nie no, nic raczej nie pominąłem, liczyłem z 4-5 razy na kartce Tylko takie dodawanie może też długo trwać, jak zacznę z dużo za niskiego pułapu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
najlepiej policzyć na strone a potem metodą pórb i błedów je dostosowywać. Nigdy nie trafisz idealnie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 494 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9173
Ponawiam drugie pytanie
Co jeśli będę szamał zbyt dużo białka? 80g mięsa do posiłku to jest bezsens.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Nic, pij dużo wody, żeby nerki nie dostały po piździe. Czemu jesz 80g mięsa? Jesteś chory na coś? Jeżeli nie, to 80g mięsa, tka jak mówisz, jest bezsensem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 494 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9173
bo licząc białko w diecie (razem z roślinnym) wychodzi 2,4g na 1kg masy ciała, przy 80g mięsa w posiłkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15149
Dokładnie, taka kasza ma 12 czy 13% białka, więc jeśli ktoś wcina dziennie 4 porcje kaszy/ryżu to jest już 50g białka. Jeśli dodać do tego np. 100g twarogu na kolację to już 70. Czyli prawie połowa przeciętnego zapotrzebowania na białko. Więc tego miecha to za dużo nie wciśniesz żeby nie przekroczyć tych 2,5g/kg masy ciała.
Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

Dieta na masę do oceny +kilka pytań

Wiecej