SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 10

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 198675

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15149
Inne mięso podobnie? wołowina/świnia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
a po co masz je ważyć po? jak robisz mięso na x czasu z danego kawałka - powiedzmy kilograma szynki, to jak zjesz to w ten x czasu nie ważne czy raz będzie to 150g czy innym razem 200g.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1450 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21491
Ja robie tak, ze waze zawsze przed obrobka, ale pozniej jak juz upieke waze calosc znowu i ile by nie wyszlo dziele na ilsoc posilkow ktore mam zjesc z tego w ciagu dnia. Dl mnie taka metoda najlepsza.

Znowu do przodu.... Chyba:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Dziel ten kawalek na oko. Skoro wiesz ile ma to podzielisz go na okreslona ilosc kownych kawalkow i tyle. Nie ma sensu sobie zawracac glowy tym czy zjesz 150 czy 200g miesa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1450 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21491
Dobra to teraz ja, jako, ze wiadomo jak to jest z chlebem "zytnim razowym" znalazlem w piekarni gdzie pracuje moja mama chleb o takim skladzie. Maka razow, maka zytnia, woda, slonecznik 30%, drozdze, sol. Pewnie te drozdze nie dobre, ale ogolnie nadaje sie?

Znowu do przodu.... Chyba:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
nadaje się, jedz śmiało.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1450 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21491
Ok, ale jeszcze powiem mamie, zeby sie zapytala tam piekarzy, czy jakis "trickow" nie robia. Pozdr.

Zmieniony przez - kubsztix w dniu 2012-08-19 17:23:42

Znowu do przodu.... Chyba:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 235 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12992
Mam pytanie ? Czy zupki chinskie jako taka przekaska czasem sa ok ? Tzn czy sa robione z shitu ? Troche glupie pytanie ale co tam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
są robione z shitu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 758
Czy warto robic mase sposobem progresji ciężaru w seriach(piramidka)?

4 miesiace cwiczylem robiąc po 10 powtórzeń w serii teraz po 4 tygodniowej przerwie wracam i zastanawiam się czy zmienic ilosc powótrzeń jeśli tak to na jaką lub w jakim zakresie CEL - MASA


Zmieniony przez - Tomiasz w dniu 2012-08-19 19:15:18
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ocena diety masowej po redukcji

Następny temat

Dieta na masę do oceny +kilka pytań

WHEY premium