SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka wg. Mikołaja/ podsumowanie str. 200/224/260

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 262928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
poczes
mnie troche wkurzaja te pozamykane silki. Wiadomo ze kazdy chce miec wolne. Chodzilem kiedys na zaj**ista silke otwarta 24h 7\7 swiatek piatek. Wchodziles sobie o 3 w nocy, przeciagales karta i mogles pakowac ile chciales. Najwieksza i najtansza siec w niemczech. Ale pewnie w polsce by to nie przeszlo bo jakies mozgi by kg wynosily


W Poznaniu jest taka, w dodatku maja klatke i gryf Eleiko. No ale obciążenia może z 400 kg na całą salę. Dla mnie marzenie, czasem na trening mogę iść dopiero po 21 i trzeba obcinać objętość żeby sie zmieścić w czasie.

We Wro do 22 i chuy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Odmeldowuję się

I na dobry początek: waga 90, białko 300. Morał? Nie boisz się katabolizmu, to on boi się Ciebie. Tak to można ćwiczyć na wysokich zakresach hyhyh Dużo warzyw i wody czy inny sprytny myk?

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Kamikaz - heh powiem Ci, że nie jest kolorowo. Wszystko zależy od tego czy jem warzywa, czasami mi się nie chce jeść to od razu brzuch się odzywa i mam wzdęcia, gazy. Dziś miałem moment krytyczny, bo miałem maturę i tak mnie złapało, że ... 3h siedziałem i męka jak wróciłem to wrzuciłem odrazu 0,5kg szpinaku na ruszt i po kilku godzinach dochodziłem do siebie. Także jeśli chodzi o mnie, to przy takich ilościach białka TRZEBA pilnować dużych ilości zielonych warzywek, wcześniej sobie z tego nie zdawałem sprawy i była męka.

-----------------------------------------------------------------
Dzień treningowy

1. Wyprosty nóg
4 sztabki x 12
8 sztabek x 12
10 sztabek x 12
12 sztabek x 19 poprzednio 11 sztabek x 20

2. Wykroki chodzone
12 x 12
18 x 10
22 x 8
26 x 8 poprzednio 26 x 12

3. Wypychanie nóg, wąsko stopy
150kg x 12
190kg x 10
230kg x 10
270kg x 25 poprzednio 260 x 20
150kg x 30

4a. Nożyce (hantle w łapach)
12kg x 15 poprzednio 10kg x 15
4b. Syzyfki
0 x 12 poprzednio 0 x 15

5. Żuraw
5 x 8
5 x 8 poprzednio 2,5 x 15

6. MCNPN
18 x 10
26 x 8
30 x 8
33 x 15 poprzednio 30 x 15

7. Uginanie leżąc
wszystkie małe sztabki + 3 duże sztabki x 40 poprzednio 30p

8. Przywodzenie nóg
6 sztabek x 20
7 sztabek x 15
8 sztabek x 20

9a. Wspięcia siedząc
40kg x 30
50kg x 30
60kg x 20
60kg x 20

9b. Wspięcia stojąc
4 sztabki x 10
3 sztabki x 10
3 sztabki x 10
3 sztabki x 10

koment do treningu

wyprosty - ładnie, fajnie rozgrzałem czwóreczki. Na początku treningu mnie kolana lekko pobolewały coś, więc tutaj technicznie i elegancko się dogrzałem - ból minął.

wykroki - tu brakło coś mocy, lipa.

wypychanie nóg - solidnie ! w poprzednim ćw. brakowało mocy, to tutaj nadrobiłem Robiłem to na maxa, muszę przyznać, że WYŚMIENICIE czułem pracę czworogłowych. W serii zasadniczej na 270kg troszkę czułem już pracę pośladków, ale naprawdę super moc była - muszę Wam to nagrać, bo to jest poezja No i też dziękuje Longerowi, że stał obok i darł japę żebym cisnął ostro Taka motywacja jest na wagę złota.

nożyczki + syzyfki - masakra, nie mogłem chodzić po tej serii łączonej. Bardzo solidna i intensywna pompa czworogłowych

żurawie - dość mało powtórzeń, bo po tak skatowanych czwórkach brakło trochę pary. Ale i tak solidnie czułem dwójki, bo samemu wykonywałem pracę, bez pomocy rąk.

mcnpn - ostro, dość dynamicznie robiłem ostatnią serie.

uginania nóg - ogień, krzyk i ból

przywodzenie nóg - nie lubię tego

łydy - dałem do pieca ale i tak chuyowo wygladają te łydy. Jak to Longer powiedział: "One nie wyglądają..."

miska

kcal - 4195
B - 299 w tym 244 zwierzęcego
T - 149
W - 413

To tak mniej więcej, bo dziś nie dojadłem trochę kaszy, ale nadrobiłem plackami owsianymi, które zrobiłem po treningu. Jeszcze dziś czeka mnie twaróg z pestkami dyni.

Masa dobiega końca, jutro może sobie wstanę na 9.00 i rano jeszcze zrobię jakiś trening barków i ramion, bo później wyjeżdżam na cały dzień.

Jeśli chodzi o formę, to już lekko mnie podlało, troszkę grubasek się zrobiłem ale i tak spore przyrosty siły i masy zaliczyłem. W sumie sam nie wiem ile teraz ważę, bo nie mam baterii w wadze.

pzdr.

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 491 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6391
Mi się wydaje że te łydki takie masz słabe bo nie dajesz dużo ciężaru , kiedyś mówiłeś że lepiej rosną na większym zakresie powtórzeń i małym ciężarze i może rosły do czasu nie wiem - weź doyeb dużo ciężaru i 25-30p i zobacz co będzie się działo Wiesiu ...

Zmieniony przez - Longerus93 w dniu 2012-05-05 11:30:08

DT - http://www.sfd.pl/DT__Longer/My_duzi_goście_mamy_prościej_-t834486.html

Foty strona: 1 < 12 < 20 < 30 < 46 !!!
Wymiary strona: 7 , 20 !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tez zawsze mialem problem z lydkami, az przestalem je cwiczyc i same urosly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Longer - No gadaliśmy już o tym. Może spróbuje Twojej metody, większy ciężar i takie połowiczne ruchy. Zobaczymy czy coś z tego będzie.

shitman - Ale Ty dostarczasz bodźców do wzrostu w innej formie niż my

dzień nietreningowy

Wiele nie napiszę, bo cały dzień byłem u babci. Jadłem co chciałem i ile chciałem - żołądek sobie trochę odpoczął i lepiej się czuję Jutro ostatni dzień masy !

pzdr.

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam ponownie !

Dzień nietreningowy

Miałem dziś iść na trening, no ale ni chuya, nie miałem czasu, bo robiłem matme.

koryto

kcal - 3518
B - 277 w tym 237 zwierzaka
T - 155
W - 254

+ 2 kawałki pizzy.

Od jutra ucinam 500kcal w diecie, czyli z 4k, schodzę na 3500kcal. Wszystko ucinam z węglowodanów. Tak cały tydzień będę trzymał. Następnie rozpoczynam redu/recomp, planuję stosować się do wskazówek CARB-CYCLING, czyli będę wyróżniał 3 dni - lc, mc, hc. Zacznę w mc od 3500kcal i +/- 25% węglodowanów będę dokładał/ucinał w zależności od dnia.

Teraz małe pytanko, może ktoś mi rozjaśni:

1) Będę robił aero na czczo, więc napewno 15-20g bcaa przed bieganiem poleci. Ale czy brać bcaa przed treningiem siłowym ? Jeśli tak to ile ? - no bo niby na początku jeszcze sporo kcal będę miał, więc nie wiem czy jest sens.

2) Czy białko z bcaa wliczać też do dziennego zapotrzebowania czy nie ?

pzdr.



Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2012-05-06 22:15:57

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
1. Na początku niepotrzebne, a potem może być przydatne. Ale to wszystko zależy od portfela Ja za rok mam w planach polecieć redu bez żadnego BCAA, żeby sprawdzić, czy faktycznie pomaga w utrzymaniu mięsa

2. Ja nie wliczałem

Zmieniony przez - tibes w dniu 2012-05-06 22:17:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
BCAA to nie białko, to wolne aminokwasy. Wliczanie tych kilku gramów aminokwasów jest trochę bezsensowne, bo tutaj dodasz teoretyczne 40kcal, a potem zjesz np. nieco chudsze mięso niż ze średniej wartości danych odżywczych i masz deficyt -100. Na naszym poziomie absolutnie nie ma sensu takie liczenie
A co do tego poglądu, że na czczo przed aero trzeba to byłbym ostrożny. W trakcie aerobów niskointensywnych (bo zakładam, że na czczo biegasz by spalić, a nie czysto prozdrowotnie) i tak głównie z glikogenu mięśniowego i wątrobowego do spółki z tłuszczami idzie energia, bo to wysiłek tlenowy. Właśnie to siłownia jest drapieżna na łatwo dostępną energię i to przed tym najcięższym anaerobowym wysiłkiem warto rozważyć BCAA. Zawsze podawali minimum 1g/10gkmc te aminokwasy, gdzie optimum było dla dwóch takich porcji przed i po treningu. Tyle teorii, praktyka zależy od diety, podaży białka itd., testuj na sobie!

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
w zasadzie to nic dodać nic ująć.

A w praktyce to z rana lody przed aero, na siłówce poprawić wysokimi zakresami i też by zeszło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Systematycznosc

Następny temat

który treing FBW mam wybrac???Doradzcie.???

WHEY premium