SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka wg. Mikołaja/ podsumowanie str. 200/224/260

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 262801

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042



Dobra możecie po mnie jeździć, przynajmniej zwiększy się zainteresowanie dziennika

Na poważnie, wkleiłem ten filmik, bo jednak chcę wiedzieć dokładnie co robię źle - może co do czegoś się mylę. Moim zdaniem jeśli chodzi o podciąganie wzdłuż tułowia - powinienem kontrolować fazę negatywną i mniej zarzucać. W wymachach w opadzie, sztangielki bardziej na poziomie łokcie i również kontrolować fazę negatywną, coś jeszcze ?

ps: Jeśli chodzi o czucie mięśniowe, to dobrze czułem barki. Ładnie się spompowały.

Skodzio: To fakt. Chociaż czasem wqrwia, to idzie wytrzymać

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2010-10-10 22:35:24

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
No ja tam nie narzekam,bo wcześniej chodziłem z innym gościem na siłownie i brakowało tej motywacji,a z tym czubkiem jakoś się kręci no asekuracja i te sprawy to wiadomo -bezpieczniej.



Nadal zapraszam na strone poprzednią do rozpiski z ostatniego treningu,bo chciałbym rozwiązać tą kwestie



Rozpiska na dziś:

DNT -tydzień 6



Micha:

1 posiłek: placki owsiane
2 posiłek: gainer
3 posiłek: kurczak + ryż + warzywa + oliwa
4 posiłek: 4x jajca + ryż + warzywa
5 posiłek: tuńczyk + warzywa + oliwa
6 posiłek: twaróg + warzywa + oliwa



Pzdr.

Zmieniony przez - jacek2518 w dniu 2010-10-11 21:32:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam ponownie !

Dzień nietreningowy + Karate - tydzień 6

Micha:

1 posiłek: whey + owies + owoc + oliwa
2 posiłek: kurczak + ryż + warzywa + oliwa
3 posiłek: kurczak + owies + warzywa + oliwa
4 posiłek: kurczak + WASA* + warzywa + oliwa
Karate
5 posiłek: whey
6 posiłek: jajca + warzywa

WASA* - To taka bardzo krucha odmiana chleba - przynajmniej ja to tak nazywam wrzuciłem 3-4 kawałki, to wyszło z tego 20-25g węgla, bo mniej go w ciągu dnia było.

Suplementacja:
rano 4 kaps jabłczanu
przed karate miarka xpand

Ogólnie, ostatnio miewam mocne bóle jelit i związane z tym długie wizyty w toalecie oraz inne nieciekawe objawy ... o których nie chcę mówić Miałem już takie rzeczy, właśnie na masie, kiedy kaloryczność jest duża, więc wiem, że to nic poważnego - poprostu nie wolno się do tego przyzwyczajać, tylko podjąć odpowiednie kroki.
Ja w celu wyelminowania tych objawów zakupiłem kefiry (zamiast mleka) oraz soki warzywne. Postaram się nie pić mleka, bądź małe ilości - mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. Jeśli ktoś miał podobne problemy, to niech napisze jak to zwalczył.

pzdr

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
To podciaganie do brody totalnie do dupy

ruch ma się odbywać w obręczy barkowej, tymczasem Ty ciągniesz ciężar rękami. Popatrz na zakres ruchu w stawie barkowym - jest minimalny. Dałbym high pull zamiast tego - bezpieczniejsze dla stawów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Powiedz mi dokładnie o co chodzi z tym high pull, bo sprawdziłem na yt filmiki i nie widzę różnicy z podciąganiem wzdłuż tułowia, jedynie ludzie dynamicznie robili to ćwiczenie, ale nie wiem czy to o to chodzi.

Jak wymachy, nie jest aż tak źle ?

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2010-10-12 00:28:16

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
Witam

DNT -tydzień 6



Micha:

1 posiłek: placki owsiane
2 posiłek: gainer + orzechy
3 posiłek: 4x jajca + ryż brąz + warzywa
4 posiłek: cheat (pierogi)
5 posiłek: kurczak + warzywa + oliwa
6 posiłek: twaróg + warzywa + oliwa


No to z tym podciąganiem do brody wiemy co i jak.

Na jutrzejszym treningu skupie się bardziej na technice (jeśli będzie to konieczne zejde z ciężaru) i poprawie błędy,żeby czuć pompe i tą satysfakcje z treningu

Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Powiedz mi dokładnie o co chodzi z tym high pull, bo sprawdziłem na yt filmiki i nie widzę różnicy z podciąganiem wzdłuż tułowia

Jest w hooy inne. Sztange trzymasz szeroko, podciągasz nie przy ciele a ~10 cm od, ruch jest dynamiczny i wymaga wygenerowania siły z nóg i grzbietu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam ponownie !

Dzień nietreningowy - tydzień 6

Micha:

1 posiłek: placki owsiane
2 posiłek: kurczak + makaron + warzywa + oliwa
3 posiłek: naleśniki (owies, jajo, twaróg)
4 posiłek: kurczak + warzywa + oliwa
5 posiłek: whey + siemię
6 posiłek: jajca + warzywa

Hubert: Narazie powalczę z techniką w podciąganiu wzdłuż tułowia, jutro mam trening - postaram się nagrać jakiś filmik. Mam nadzieję, że będzie lepiej.

pzdr !

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Nie no to podciąganie do brody to tak jakbyś ćwiczył przedramiona .
Chwyć szerzej i ciągnij do góry barkami bez uginanie rąk w stawie łokciowym jak to jest na filmiku.
High pull to dobre rozwiązanie !

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam ponownie !

Dzień treningowy - tydzień 6

A Kulturystyczny
Klata
1.pompki na poręczach 3s x 10p - 0-7,5-12,5kg poprzednio 10kg
2.wycisk góra (sztangielki) 3s x 12p - 30kg poprzednio 30kg x 10p
3.rozpiętki 2s x 12p - 18kg poprzednio 18kg x 10p


Barki
1a. podciąganie wzdłuż tułowia do mostku 3s x 10,10,8p - 40kg poprzednio kiepska technika
1b. wymachy tyłem 3s x 12p - 17kg poprzednio 17kg x 10p
2. wymachy przód 3s x 10p - 13kg poprzednio 12kg


Triceps
1.Francuz 4s x 8p - 35kg poprzednio 32,5kg x 10 (waga samych krążków)
2.prostowanie rąk linki 3s x 12p

Komentarz do treningu:

Odrazu lepiej ...
Konkretnie się skupiłem na treningu, ciężko walczyłem i udało się.
Klatka piersiowa ładnie progres, nie spodziewałem się, że na pompkach będzie mi szło tak dobrze. Zmieniłem nieco technikę, teraz nie schodzę poniżej kąta prostego, patrzę przed siebie, stopy na poziomie głowy i klatka pochylona w stronę ziemi.
Rozpiętki za to były już niebezpieczne, ostatnie 3p poszły z pomocą Jacka i w ostatnim powt. bardzo nisko zszedłem rękami i po tym miałem ogromną pompe, ale też poczułem kucie w lewym cycu. Naszczęście jakoś teraz tego nie odczuwam, mam nadzieję, że to nic poważnego.

Jeśli chodzi o podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, tutaj również poprawiłem technikę, przestałem zarzucać, cały ruch robię wolniej, gryf przy ciele i patrzę jak barki pracuję, całe skupienie kieruję na nich. Jacek mówił, że znacznie lepiej, choć ja dalej dokładnie nie rozumiem jak można wykonywać to ćwiczenie bez jakiegokolwiek zgięcia w stawie łokciowym.

Triceps, również jestem bardzo zadowolony, operuję już ciężarem, którego nigdy nie stosowałem we francuzie, więc jest progress. Za tydzień postaram się z tego jakiś film nakręcić.

Micha:

1 posiłek: placki owsiane
2 posiłek: kurczak + ryż + warzywa + oliwa
3 posiłek: kurczak + razowiec + oliwa
4 posiłek: kurczak + ryż + warzywa + siemię
Trening
5 posiłek: owoc
6 posiłek: dorsz + makaron durum + warzywa
7 posiłek: whey + orzechy (laskowe + migdały)
8 posiłek: jajca + warzywa

Suplementacja:

rano 2 kaps jabłczanu
przed treningiem miarka xpand
po treningu 2 kaps jabłczanu

Hubert, Demolub - Dzięki za komenatrze, zdecydowałem się robić dalej podciąganie wzdłuż tułowia, bo czuję przy nim dobrą pracę barków, będzie jeszcze lepiej. Poza tym nie chcę danego problemu unikać, tylko go wyelminować.

pzdr

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2010-10-13 22:15:04

Zgodny z regulaminem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Systematycznosc

Następny temat

który treing FBW mam wybrac???Doradzcie.???

WHEY premium