SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seks i kulturystyka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 44663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 56924
DLACZEGO KULTURYŚCI SĄ LEPSZYMI KOCHANKAMI?

Czy kulturystyka wpływa korzystnie czy też może hamująco na życie seksualne? Dla większości sportowców siłowych, zarówno płci męskiej jak i żeńskiej, w łożku kulturystyka jest zdecydowanym atutem. Podstawowe równanie tłumaczące to zjawisko zawiera trzy czynniki: Budowa ciała + fizjologia + psychologia = wspaniały seks.

BUDOWA CIAŁA:

Czynniki związany z budową ciała jest chyba oczywisty. Ciężkie, regularne treningi tworzą świetnie wyglądające ciało z dobrze zarysowanymi mięśniami. Spoglądasz w lustro i widzisz w nim piękny obraz, który sprawia ci osobistą satysfakcję. i najczęściej zwiększa pożądanie oraz libido. Spytasz pewnie "W jaki sposób?". Większa świadomość swojego ciała poprawia własny wizerunek, a także zdolność do prowadzenia życia towarzyskiego, a więc i seksualnego. Na dodatek wizualna stymulacja pod wpływem dobrze zbudowanego ciała partnera pobudza wydzielanie oksytocyny, testosteronu/estrogenu oraz wzmaga przepływ krwi do organów płciowych. Umysł ludzki zostaje pobudzony do odczuwania pożądania i tworzenia fantazji na temat erotycznych spotkań oraz powoduje przekrwienie tkanek narządów płciowych.
Z drugiej strony partner będzie partner będzie postrzegać ciebie w korzystniejszym świetle, prawdopodobnie myśląc sobie:"Och jak bym chciała dotknąć takiego jędrnego ciała!". Treningi powodują ujędrnianie tkanek i lepsze napięcie skóry, pozwali ukształtować takie ciało jakiego adoratorzy chcieliby dotykać.

FIZJOLOGIA:

Zwiększona jędrność tkanek, temperatura ciała i przepływ krwi prowadzą nas do drugiego czynnika - fizjologii. Każdy organizm płci męskiej lub żeńskiej stanowi istna maszynę biochemiczną. Takie substancje jak hormony krążą w krwioobiegu i stymulują reakcje końcowych organów. Bodźce fizyczne, jak na przykład dotyk, mogą uwolnić żeński estrogen lub męski testosteron. Zarówno emocjonalne, jak i fizyczne bodźce wzmagają krążenie oksytocyny.
Gdzie tkwi początek owego hormonalnego cyklu? Technicznie rzecz biorąc, w łonie matki. Zróżnicowanie płci zwykle nie następuje przed upływem trzeciego miesiąca. Dopiero po upływie 60-70 dni od poczęcia następuje rozwój męskiego lodu, jeśli zacznie krążyć testosteron, czego bezpośrednim rezultatem jest wykształcenie sie męskich organów płciowych. W przypadku braku testosteronu następuje rozwój żeńskiego płodu po upływie około dwudziestu tygodni od poczęcia.
Interesujący jest fakt, iż zasady czy raczej mechanizm powodujący te zmiany nie są jeszcze do końca rozpoznane. Co więcej, niejasne jest także znaczenie znajdujacych się krwioobiegu androgenów - testosteronu i androgenów - dla fizjologii wzwodu oraz zachowania seksualnego u mężczyzn i kobiet. Pożądanie i seksualne zachowanie mężczyzn bez wątpienia zależą od pewnego progu, lub minimum ilości testosteronu w krwioobiegu. Owa ilość jest u każdego różna, a nawet ulega wahaniom o różnych porach dnia u tego samego mężczyzny. Najnowsze badania kliniczne wykazały, że rola testosteronu jest szczególnie zauważalna w sferze zainteresowań seksualnych i pobudek.
Do podstawowych czynników powodujących zmiany poziomu testosteronu w osoczu należą:

1) Niepokój, stres lub depresja
2) Zanik funkcjonowania jąder
3) Przedawkowanie sterydów anabolicznych

Objawami wywołanymi przez wstrzykiwanie testosteronu mężczyznom cierpiącym na jego niedobór są podwyższone pożądanie i pobudliwość. Odnotowano również efekt przeciwdepresyjny.
A jakie czynniki lub substancje chemiczne mogą wywierać wpływ na funkcjonowanie jąder? Komórki jądrowe mogą ulec uszkodzeniu, a ich funkcjonowanie ograniczeniu wskutek dziąlania róznych czynników fizycznych oraz chemicznych, takich jak ciepło, promieniowanie i toksyczne substancje chemiczne jak na przykład pestycydy. Na dodatek substancje wpływające na samopoczucie, takie jak alkohol, marihuana, czy kokaina - gdy przedawkowane - mogą znacznie zmniejszyć wytwarzanie spermy a także produkcje hormonów w komórkach Leydiga, co w rezultacie może doprowadzić do bezpłodności lub impotencji. Dłuższe działanie ciepła na jądra, choćby na przykład zażywanie kąpieli w jacuzzi, może mieć negatywne skutki, jednak jak dotąd nie udowodniono klinicznie poglądu, że noszenie obcisłej bielizny osobistej może doprowadzić do tak zwanego wzrostu temperatury okolic krocza podczas którego sperma ulega praktycznie "ugotowaniu".

PENIS NAŚLADUJE SERCE:

Niech wam się nie wydaje że to jakaś niezręczna analogia. Krew przepływa przez naczynia wieńcowe rzeczywiście w taki sam sposób jak przez naczynia krwionośne penisa (owe cylindry, które wypełniają sie krwią podczas erekcji). U mężczyzn ze zmianami miażdżycowymi naczyń wieńcowych występują podobne zmiany w naczyniach krwionośnych organu płciowego. Treningi poprawiają krążenie, a więc i ukrwienie członka i jego zdolność erekcji.
Wzmożona aktywność fizyczna i seksualna zależą od wydolności układu krążenia umożliwiajacej skierowanie do danej części ciała większego i szybszego strumienia krwi. Przykładowo, aby nastąpił wzwód, przepływ krwi do członka musi wzrosnąć siedmiokrotnie powyżej normalnego poziomu.
Podniecające doznania erotyczne wymagają rytmicznego powtarzania pewnych ruchów ciała, dlatego też zwiększona sprawność i wrażliwość mięśni kukturysty, wydolność układu krążenia i układu oddechowego gwarantują wyższa jakość tych doznań i radość płynąca z ich przeżywania.

SINE QUA NON:

Łaciński zwrot "sine qua non", który oznacza warunek niezbędny, przypomnieć trzeba że wszystko zaczyna się w komórce. Ta najmniejsza żywa jednostka organizmu stanowi swoistą fabrykę posiadającą własny transport, magazyn oraz generator energii. Wszystko co organizm pobiera z zewnątrz - pokarm. lekarstwa, a także zanieczyszczenia - lądują w każdej komórce, gdzie zostają wykorzystane, zmagazynowane, lub odrzucone. Problem tkwi w tym, że czasami komórki nie są na tyle mądre, by wyrzucać te rzeczy, których akurat nie chcemy zatrzymywać, a mianowicie toksyny, zanieczyszczenia czy też zarazki.
Testosteron, estrogen, oksytocyna i sterydy andrenokortykalne stanowią część naszej biochemicznej maszyny złożonej z komórek. pojawiają się problemy, gdy substancje te są z różnorakich przyczyn magazynowane przez komórki w nadmiernych ilościach.
Jeżeli chodzi o leki anaboliczne, szybki "fix" sterydowy i związana z nim błyskawiczna poprawa jędrności mięsni i zwiększona siła oraz wytrzymałość, wydają się niezwykle kuszące. Obok tych krótkotrwałych efektów musimy jednak liczyć się także z innymi skutkami działania tej obosiecznej broni: piękny wygląd zewnętrzny wobec wewnętrznego biochemicznego bałaganu.
Wśród licznych skutków ubocznych przedawkowania sterydów anabolicznych/androgenicznych można wymienić:

1) Zaburzenia powodujące zatory krwi i zatkanie naczyń krwionośnych
2) Zmiany poziomu tłuszczu we krwi zwiększające ryzyko chorób serca
3) Zmiany metaboliczne cukrów
4) Nadciśnienie
5) Zmian psychiatryczne i/lub psychologiczne
6) Zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych form raka, w tym raka wątroby i prostaty
7) Zmiany funkcji reprodukcyjnych, w tym atrofia jąder
8) Zaburzenia seksualne
9) Zmiany trądzikowe na skórze

Powyższe zmiany związane są z określonymi lekami i ich dawkowaniem. Na szczęście tendencję do powstawania takich zmian można zahamować, a nawet odwrócić przy zaniechaniu stosowania sterydów anabolicznych. Co więcej, znane są sposoby leczenia pozwalające odzyskać normalne funkcje seksualne organizmu.
Jeśli czujesz się złapany w błędne koło impotencji, wiedz że przeróżne metody leczenia są tak samo, jak gabinet urologa w twoim sąsiedztwie. Rozumiejący i opiekuńczy lekarz może pomóc ci odzyskać sprawność seksualną. Miej się jednak na baczności: przy doborze lekarza, bierz pod uwagę takiego, dla którego nadrzędnym celem leczenia zaburzeń seksualnych jest doprowadzenie do tego, by pacjent mógł przeżyć jedno "całkowicie normalne" doświadczenie erotyczne.

ZAŚMIECANIE I SPRZĄTANIE:

Chemikalia i hormony nie są jedynymi substancjami, które mogą nam wyrządzić szkodę.
Spożywany pokarm może mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie organizmu; zaśmiecanie i sprzatanie nie odnosi się wyłacznie do naszego mieszkania. Ci którzy stosują w praktyce styl życia kulturysty, wiedzą że ćwiczenia i prawidłowa dieta są podstawą zdrowia i wzmożonej aktywności, w tym również aktywności seksualnej.
Wystrzegajcie się modnych diet! Ich krótkotrwałe korzyści nie są warte długoterminowych szkód, jakie mogą wyrządzić w naszym organiźmie. Dieta pozwalająca żyć aktywnie zawiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze - białko, węglowodany, witaminy, minerały i oczywiście tłuszcz!
Zapewne wiele z nas eksperymentowało z dietami w celu zrzucenia tych ostatnich zbędnych gramów dzielących nas od doskonałej budowy ciała i sylwetki. Ale zastanówmy się przez chwilę: Czy na przykład dieta nisko sodowa rzeczywiście przyniesie nam pożądany efekt? Choć z pewnością stwarza iluzję utraty nadwagi, to przecież okrada twój organizm z kluczowej substancji, tak ważnej dla wielu życiowych funkcji, w tym anabolicznej funkcji komórek mięśniowych, jaką jest budowanie tkanki mięśniowej i utrzymywanie jej w szczytowej kondycji.

PSYCHOLOGIA:

Znacie określenie "mięsnie umysłu", lub "połączenie umysłowo-mięśniowe?". W świecie kulturystyki o sukcesie lub porażce mogą decydować centymetry lub sekundy. Gdy osiągnie sie pewien stopień rozwoju ciała, fizyczne różnice miedzy zawodnikami stają sie prawie niedostrzegalne. Nieograniczona jednak pozostaje potęga umysłu. Większość problemów seksualnych ma swoje źródło powyżej szyi: ograniczenia w sprawności seksualnej człowieka mogą być zrekompensowane przez świadomość i pozytywne nastawienie.
Czy jedno lub dwa dodatkowe powtórzenia warte są znacznej poprawy sprawności seksualnej? Sukces - czy to w łóżku, interesach czy też w życiu towarzyskim - wymagają poczucia własnej wartości, a kulturystyka może w tym pomóc. Jej uprawianie może również zmniejszyć skutki przeżywanego stresu lub przynajmniej stłumić jego niekorzystny wpływ.
Powtarzający się stres w życiu towarzyskim, w domu czy w pracy, może wywołać liczne problemy, w tym nawet zaburzenia seksualne. Między sprawnością fizyczną i umysłową, a także stabilnością emocjonalną występuje wyraźny związek. Chroniczne napięcie czy stres zmieniają czynniki fizjologiczne organizmu powodując między innymi wydzielanie kortyzolu przez gruczoł nadnerczny.
Reakcje mogą być wówczas następujące:
1) Chwilowy wzrost ruchliwości ciała, po którym następuje jej stopniowy spadek
2) Podwyższone tempo pracy serca
3) Podwyższone ciśnienie tętnicze
4) Zwiększone zużycie tlenu
5) Częstszy zastój krwi, zwłaszcza w górnych i dolnych kończynach
6) Zmniejszone napięcie skóry (jest to jedna z podstawowych funkcji organizmu wykorzystywana podczas testów z użyciem wykrywacza kłamstw)
7) Uwolnienie magazynowanych cukrów do krwioobiegu
8) Osłabienie fal mózgowych typu alfa
9) Zwiększone wydzielanie adrenaliny
10) Ogólne napięcie mięśniowe
11) Ogólne pogorszenie sprawności wykonywania ruchów wymagających zręczności

Po stresującym dniu najbardziej relaksuje udany trening, a regularne odprężenie zwiększa sprawność. Leki z kolei wpływają niekorzystnie na naszą sprawność. Pożądanie i sprawność seksualna osiągają szczyt, gdy człowiek jest zrelaksowany. inna psychologiczną korzyścią kulturystyki jest dzielenie się z kimś swoimi zainteresowaniami. Wspólne trenowanie tworzy przecież miedzy partnerami więź, co sprzyja ich związkowi, w sensie towarzyskim i seksualnym.
Odpowiadając zatem na wyjściowe pytanie - tak, kulturyści z pewnością są lepszymi kochankami. Liczy się bowiem suma trzech czynników budowy ciała, fizjologii i psychologii.


Tutaj macie post który też może was zainteresować : https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=74245 
3

Wesoły wegan :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3075
HAHAHA artykuł ten pochodzi z 2nr muscle z 2003 roku.Tez mogę tak zrobić zeskanować jako tekst i powiedzieć ze sie napracowałem

Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5335
dal bym CI soga ale nie moge (juz Ci dawalem ) bardzo ciekawy post

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/31.gif[/img]SFD RULEZZZZZZZZSFD RULEZZZZZZZZSFD RULEZZZZZZZZ[img]../../buziaki/31.gif" alt="" />

SFD RULEZZZZZZZZ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 56924
Chciałem żeby w tym dziale pojawił sie choć jeden poważny post o wpływie kulturystyki na sprawność seksualną i myślę że mi się udało. Dziękuję za docenienie pracy.

Tutaj macie post który też może was zainteresować : https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=74245 
2

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4187
elegancko, extra post SOG juz leci!!!

...EDGUY...

--- Członek trójcy poszukiwaczy instrukcji obsługi do kobiet ---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
no fajne
kiedys przeczytam

exp(j*pi)+1=0
-----------------------------------
jak to niektorzy pisza, jezeli moja wypowiedz Ci pomogla to nie dawaj mi soga, tylko kliknij na brzuszek pajacyka http://www.pajacyk.pl/ , a jak Ci nie pomogla, to tym bardziej kliknij, a bedzie z tego pozytek

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 14810 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 73998
no po prostu dobry post


--------------------------------------

JEAN CLAUDE VAN DAMME
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/27.gif[/img] PREZES MAFII SFD PREZES MAFII SFD PREZES MAFII SFD [img]../../buziaki/27.gif" alt="" />
MODERATOR DZIALU HUMOR

" IF YOUR ENEMY REFUSES TO BE HUMBLED...DESTROY HIM "

every creature livin' on this planet'll go to hell...
MODERATOR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 7736 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42192


Jeżeli moja wypowiedź Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

CZERWONY HANDLARZ

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Quien no tiene cabeza debe tener pies
2

CZERWONY HANDLARZ


Bene mori praestat, quam turpiter vivere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11779
no to przydalo by sie cos jeszcze o cwiczeniu miesnia "JAKIEGOSTAM" (uzywamy go do ruszania pałką podczas wzwodu, lub do zaprzestania szczania gdy jeszcze nam sie chce)
I choc 1 powazny post o spermie bo "jajcarskich" bylo juz sporo.
Wsumie chodzi mi oto czy do jej produkcji organizm zuzywa bialko.

.:Żryj i daj żryć! :.

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 56924
A tego dokładnie nie wiem, ale na samym dole mojego artykułu jest post o przedłużaniu wzwodu i podane są ćwiczenia które pozwalają kontrolować twoje reakcje podczas stosunku.

Tutaj macie post który też może was zainteresować : https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=74245 

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
rysh, na tej stronce: http://www.mediweb.pl jest dział dla mężczyzn, i jest tam opisany mięsień kugla (czy jakoś tak), nie wiem czy to akurat o ten ci chodzi, ale pozwala on czerpać ćwiększą satysfakcje z sexu...
jest to ogólnie dobra stronka medyczna, nie tylko do spraw sexu. niestety ciężko się na nią dostąć to też niepodaje pełnego linka do tekstu o tym mięśniu bo aktulanie mają przeciążone łącza, najlepeij próbować w godzinach rannych.

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 56924
Chodziło o mięsień Kegla

Grzeczność nic nie kosztuje a się opłaca.

Wesoły wegan :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywność seksualna

Następny temat

TABELKI

WHEY premium