SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka wg. Mikołaja/ podsumowanie str. 200/224/260

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 262917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ciekawa alternatywa. Pytanie jak z progresją ? W wycisku siedząc jak będę robił do upadku (póki nie wykonam 8p), to nie zaburzy progesji ? Jak mam ją ułożyć (77,5kg jest moim wynikiem na 2p)

Dałbym
30 x 8
40 x 8
50 x 8
60 x 8
70 x 8
75 x ...

i w dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Wow, trochę mnie zaskoczyłeś. Zawsze po cyklu schodziłem trochę z ciężarami, by nie zaburzyć progresji, ale ok. Więc, co z progresem na przestrzeni kilku tyg. ?

1 tyg. - ostatnia seria kończy się na 75kg (ta w której nie mogę wykonać 8p)
2 tyg. - ostatnia seria kończy się na 77,5kg/80kg (progres 2,5 czy 5kg dawać z tygodnia na tydzień ?)

Czy na inne partie w ciężkich ćwiczeniach też dawać taką agresywną progresję bez schodzenia niżej, tylko dalej cisnąć kilogramy (nie wiem czy dam rady, ryzykowne, bo boję się, że zaburzę progresję, ale mawiają no risk-no fun )

Klata - no założmy, że robiłbym Rampe 8/10 czyli wychodzi koło 10 serii + 3/4 serie na bramce. to 13/14 na klate. Czy nie lepiej byłoby rozłożyć te 2 ciężkie ćwiczenia na 3 ciężkie ćwiczenia, ale z mniejszą ilośćią serii ? Wtedy bym atakował klate różnymi bodźcami, poza tym obawiam się braku sztangielek, czyli:

WL - RAMPA 8 (ok. 4/5 serii)
Dipsy - 3s
wycisk góra (sztangielki) - 3s
Brama - 2/3s

Co o tym myślisz ?


Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2010-11-05 20:17:52

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
Witam

Ja się teraz wepcham ze swoim krótkim podsumowaniem cyklu.

Cykl trwał 8 tyg.

Wymiary przed/po :

Klatka: 100/102
Biceps: 35/37
Pas: 80/82
Udo: 58/62
Łydka: niezmiennie od chyba 2 lat 40

Waga: 74/81


A teraz zdjęcia:

















i na koniec






Co do kreatyny to myśle,że ok. O pompowaniu wodą nie ma mowy,a coś od siebie na pewno wnosi.


Cieżary pisałem już wcześniej - ogolnie jest poprawa w sylwetce (tak mi się wydaje), siłowo i co za tym idzie wagowo. Dalej mało,ale zawsze do przodu


To na tyle. Dziennik chyba powierze w całości Mikołajowi,bo już nie zagrzewa mnie do walki,więc w pewnym stopniu jego prowadzenie traci sens,a jak będe miał jakiś problem to poproszę o pomoc Huberta albo Adzika i może mi pomogą


Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Moim zdaniem to duży krok do przodu, oby tak dalej... Dawaj fote ud skoro nie chcesz ich ćwiczyć to pochwal się swoimi nukami i pokaż, że nie wymagają pracy

Właśnie, skoro tylko Ja będę prowadził dziennik to proszę o zmianę w temacie:
Kulturystyka wg. Mikołaja / podsumowanie str.65,66

pzdr.


Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2010-11-05 21:42:37

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
No co do planu to juz Hubert się wypowiedzial


Jacek - ładna budowa, powinienes walczyc dalej
Załóz swój własny dziennik, wybierz inny plan treningowy i git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
Dzięki Adzik.

Walczyć dalej na pewno będę,nawet nie ma innej opcji,tylko teraz tak 'po cichu' A dziennik swój własny może w najbliższym czasie założe,zobacze. Jak coś to dam znać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Hubert, proszę rozpatrz jeszcze to, co napisałem:

"Wow, trochę mnie zaskoczyłeś. Zawsze po cyklu schodziłem trochę z ciężarami, by nie zaburzyć progresji, ale ok. Więc, co z progresem na przestrzeni kilku tyg. ?

1 tyg. - ostatnia seria kończy się na 75kg (ta w której nie mogę wykonać 8p)
2 tyg. - ostatnia seria kończy się na 77,5kg/80kg (progres 2,5 czy 5kg dawać z tygodnia na tydzień ?)

Czy na inne partie w ciężkich ćwiczeniach też dawać taką agresywną progresję bez schodzenia niżej, tylko dalej cisnąć kilogramy (nie wiem czy dam rady, ryzykowne, bo boję się, że zaburzę progresję, ale mawiają no risk-no fun )

Klata - no założmy, że robiłbym Rampe 8/10 czyli wychodzi koło 10 serii + 3/4 serie na bramce. to 13/14 na klate. Czy nie lepiej byłoby rozłożyć te 2 ciężkie ćwiczenia na 3 ciężkie ćwiczenia, ale z mniejszą ilośćią serii ? Wtedy bym atakował klate różnymi bodźcami, poza tym obawiam się braku sztangielek, czyli:

WL - RAMPA 8 (ok. 4/5 serii)
Dipsy - 3s
wycisk góra (sztangielki) - 3s
Brama - 2/3s

Co o tym myślisz ? "

pzdr.

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Rampa to rampa.
Serie rozgrzewkowe nie są "doeclowymi" i nie wliczaj ich za bardzo w objetosc treningu.
Owszem - serii bedzie wiecej - ale im dluzsza rozgrzewka tym mniejsza szansa na przetrenowanie - paradoksalne co ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
No dobra, widzę, że w 2 mi to polecacie - 2 ciężkie ćw. + rozciągające i tak zrobię. Mam jedno zastrzeżenie. Mianowicie chciałbym uwzględnić w tym planie na klate WL. Obecnie mam znakomite czucie w tym ćw. Dużo lepiej technicznie je robię i to pewnie stąd ta zmiana. Co dodać do WL, by klata rozwijała się w 100% ?

Pytanie kolejne, chodzi mi o te progressy ? Jak je poustawiać na ten wycisk siedząc ? Hubert napisał, że skoro mam 77,5kg x 2p, to żeby odrazu brać się za 75kg w ostatniej serii docelowej. Jak w 1 tyg. już tak ostro polecę to co w 6 tyg. 90kg niby będę cisnął ? Aż za takich kozakuff nas macie ?

PS: We FRONT SQUAD'zie jak złapać sztangę, dla osoby, która robi to poraz pierwszy. Dałem to ćw. jako odskocznia od przysiadu bułgarskiego, myślę, że będzie to ciekawe urozmaicenie. Macie jakieś wskazówki jak to robić i jaki ciężar dać na początek ?

PS2: Co na temat podciągania na drążku ? Skoro w miarę regularnie tyję, czy to mogę traktować jako progresję ? Czy normalnie próbować dokładać ciężaru do masy ciała (ostatnio tak robiłem i technika zaczynała cierpieć).

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2010-11-07 18:28:16

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
No dobra, widzę, że w 2 mi to polecacie - 2 ciężkie ćw. + rozciągające i tak zrobię. Mam jedno zastrzeżenie. Mianowicie chciałbym uwzględnić w tym planie na klate WL . Obecnie mam znakomite czucie w tym ćw. Dużo lepiej technicznie je robię i to pewnie stąd ta zmiana. Co dodać do WL, by klata rozwijała się w 100% ?

SKOS W GORE HANTLAMI MLOTKOWO RAMPA 8
BADZ DIPSY

Pytanie kolejne, chodzi mi o te progressy ? Jak je poustawiać na ten wycisk siedząc ? Hubert napisał, że skoro mam 77,5kg x 2p, to żeby odrazu brać się za 75kg w ostatniej serii docelowej. Jak w 1 tyg. już tak ostro polecę to co w 6 tyg. 90kg niby będę cisnął ? Aż za takich kozakuff nas macie ?

HUBERT NIE PISAL ZEBY ISC NA MAXA
TYLKO ROBISZ RAMPE DO PEWNEJ SERII AZ CZUJESZ ZE WIECEJ NIE POJDZIE, ALE OCZYWISCIE NIE CISNIESZ NA HAMA ILE WLEZIE.
I POTEM ROBISZ MYK Z ZANIZANIEM CIEZAROW O DANE %

POWIEDZMY PLANUJESZ 75KG TO ROBISZ RAMPE DO 75 MAJAC LEKKI ZAPAS I WTEDY JAZDA NA MNIEJSZYCH %

PS: We FRONT SQUAD'zie jak złapać sztangę, dla osoby, która robi to poraz pierwszy. Dałem to ćw. jako odskocznia od przysiadu bułgarskiego, myślę, że będzie to ciekawe urozmaicenie. Macie jakieś wskazówki jak to robić i jaki ciężar dać na początek ?

SPROBUJ CHWYTEM KLASYCZNYM DO FRONTOW, A WIEC SZTANGA OPARTA NA BARKACH A TRZYMANA NA NADGARSTKACH
JEZELI BEDZIE PROBLEM Z NADGARSTKAMI [NP JA NIE DAWALEM RADY Z BOLU] TO TRZYMAC PASKAMI
ALBO PO PROSTU 'SIADY TONG-PO' CZYLI SZTANGA NA BARKACH A RECE SKRZYZOWANE

chwyt klasyczny:





chwyt z paskami:





"tong po"









PS2: Co na temat podciągania na drążku ? Skoro w miarę regularnie tyję, czy to mogę traktować jako progresję ? Czy normalnie próbować dokładać ciężaru do masy ciała (ostatnio tak robiłem i technika zaczynała cierpieć).

OCZYWISCIE ZE DOKLADAJ CIEZARU
MOZESZ WYBRAC INNA WERSJE NP PODCHWYTEM


Zmieniony przez - adzik123 w dniu 2010-11-07 21:55:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Systematycznosc

Następny temat

który treing FBW mam wybrac???Doradzcie.???

WHEY premium