Podczas tegorocznej Olympii nie tylko wybrano nowych mistrzów, ale także ogłoszono coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. W 2020 roku powraca dość kontrowersyjna kategoria Ms. Olympia, czyli kobieca kulturystyka. Po raz pierwszy zawody Ms. Olympia zostały rozegrane w 1980 roku i razem z zawodami Mr. Olympia były częścią imprezy Olympia Weekend.

 

W 2014 roku po raz ostatni mogliśmy oglądać zawodniczki w tej kategorii na Olympii. Dlaczego? Z powodu niewystarczającego zainteresowania, organizatorzy postanowili wycofać ją z imprezy. Oczywiście kobiety kulturystki mogły startować w innych zawodach, m. in. podczas Mistrzostw Świata w Kulturystyce Kobiet IFBB Arizona Pro 2019, które odbyły się we wrześniu. Organizacja Wings Of Strength postanowiła zawalczyć o ponowne pojawienie się kategorii Ms. Olympia, na co organizatorzy się zgodzili. Nie wiadomo jeszcze czy kulturystyka kobiet pojawi się ponownie także na imprezie Arnold Sports Festival (w 2013 roku organizatorzy tych zawodów postanowili usunąć tę kategorię z zawodów). Jeśli tak, na pewno będzie o tym głośno.

W części środowiska kobieca kulturystyka wzbudza sporo kontrowersji. Niemalże zawsze w dyskusjach pojawia się pytanie, czy ta kategoria powinna w ogóle istnieć, a tym bardziej być promowana przez włączenie jej do światowej rangi zawodów. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Napiszcie w komentarzu.

 

Zwyciężczynie Ms. Olympia 

1980: Rachel McLish

1981:  Kike Elomaa

1982: Rachel McLish

1983: Carla Dunlap

1984 -1989: Cory Everson

1990-1995: Lenda Murray

1996-1999: Kim Chizevsky

2000: Valentina Chepiga (waga ciężka), Andrulla Blanchette (lekka waga) 

2001: Juliette Bergmann

2002-2003: Lenda Murray

2004: Iris Kyle

2005: Yaxeni Oriquen

2006-2014: Iris Kyle

 

Iris Kyle

Komentarze (14)
Xafloz

Natlijka będzie miała dodatkową motywację :)

2
lordknaga

jak chcesz ogladac kategorie w ktorej startuja kobiety, ktore wygladaja jak faceci w stanikach, to czemu nie.

1
Xafloz

Lubie też oglądać horrory...

1
lordknaga

sorry, to nie byla odpowiedz na twoj koment, tylko odpowiedz do newsa :-D

0
Xafloz

Ależ nic nie szkodzi ;)

0
AdamZx

Te pierwsze Ms.Olympia były bardzo sexy problem ze z czasem staly sie zbyt przerośniete jak w Mr.Olympia np. Arnold vs. Coleman

0
anubis84

Miałem kiedyś gazetki kulturystyczne, jeszcze czarno białe, to kobiety wtedy jeszcze tej kobiecości coś miały. Obecnie w tej kategorii są zbyt mocno zbudowane.

0
monisa

Mnie się te kobiety nie podobają, sylwetkę mają lepszą niż nie jeden facet, u faceta to się jeszcze może podobać.

0
biggirl

Nie podoba mi się to, jak jeszcze fitnes itp ok to tu już spora przesada jest, ani to estetycznie te dziewczyny wyglądają, brak kobiecosci.

0
GrzechuPe93

Większość z nich wyglada jak goście po zmianie płci tylko po to żeby wygrac zawody, trochę straszne to jest.

0
anubis84

Albo i lepiej od niektórych facetów %-)

1
szaba18

Jak dla mnie to spora przesada u kobiety taka sylwetka.

0
szasiu

Zazdrościcie bo mają większe bice od was, a tak na poważnie to trzeba być fetyszem aby komuś w oko wpadły, chyba że poza sezonem, jak złapią tkanki tłuszczowej to lepiej to wygląda.

0
szyczak

Fitnes, bikini, mozna sobie pooglądać, fajne sylwetki dziewczyny mają, tutaj wg mnie to już przesada.

0