SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT nolose - poszukiwanie swojej drogi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 17 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 632
ja służę informacją o Krakowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 642 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5809
metformina (glucophage) z tego co kojarzę to obniża cukier a nie go podnosi - myślę że tu najpierw jak zawsze trzeba zadziałać dietą, sprawdzić kortyzol i na początek zrobić mniej obciążający trening - bez treningu oporowego ani rusz ale zbyt mocny też nie może być bo też zaburza stresorem gospodarkę hormonalną nie w tą stronę co by było pożądane.

Zdrowe odżywianie nie polega na zakazach a na połączeniu instynktu ze zdrowym rozsądkiem!

nic na siłę wszystko młotkiem! Pełen chill out :D

http://www.sfd.pl/przeróbka_termiczna_pączka_w_maśle_na_wersję_fit-t1086128.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 842 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71137
Rany, dzięki, dziewczyny. Dużo tego i też na razie już nie do końca ogarniam, bo spać mi się chce, ale chyba na razie po prostu zobaczę, co się okaże po tej czwartkowej wizycie.

crewliq: Tak, Glucophage obniża, czyli to jakby na IO. A hipoglikemia zostaje? Hmm.
Trening spiszę może jutro. A miałabyś jeszcze jakieś sugestie w tej kwestii?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 642 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5809
ja niestety od treningu jestem laik totalny - ale ja bym sugerowała aby to był treningu średnio obciazajacy fbw a nie metabolity - (i kto to pisze) - lepiej w dłuzszej perspektywie przy jazdach hormonalnych wychodzi spokojnie na średnich obciązeniach niż robienie na hura do odcięcia a jak jeszcze dochodzą problemy z bezdechem to ciężko ustawić bo bezdech powoduje różny dług tlenowy :) więc lepiej delikatniej a systematycznie...
2

Zdrowe odżywianie nie polega na zakazach a na połączeniu instynktu ze zdrowym rozsądkiem!

nic na siłę wszystko młotkiem! Pełen chill out :D

http://www.sfd.pl/przeróbka_termiczna_pączka_w_maśle_na_wersję_fit-t1086128.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 33 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 277
nolose, przeglądałaś treningi w dziale?
https://www.sfd.pl/Treningi_siłowe_FBW_dla_Ladies_SFD-t840097.html

tak, wiem, stara śpiewka, ale są to dobrze skomponowane treningi FBW. Zawsze można poddać je jakimś modyfikacjom. Dobrze dobrane obciążenie do tego, krótki i intensywny trening (ok 45 min trwają) i gospodarka hormonalna nie ucierpi, a i kortyzol się nie wytworzy
Przejrzyj je, może coś ci w oko wpadnie. A ja służę radą

Pozdrawiam


Zmieniony przez - PULLsoft w dniu 2016-09-20 09:36:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3581
Zgadzam się z Crewliq, trening FBW 3-4 razy w tygodniu z wykorzystaniem TRX, mini bandu, gum, hantli czy mojego ukochanego ketelball :) metabolik wywołuje dług tlenowy i jest stresogenny przez co cierpią nadnercza :)


Zmieniony przez - Myszorek w dniu 2016-09-20 11:13:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 842 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71137
Do FBW mam 2 zasadnicze zastrzeżenia:
-brak możliwości zrobienia 2 treningów pod rząd - a wolałabym mieć większy luz, jeśli chodzi o rozłożenie treningów,
-częste ćwiczenie tych samych partii, czyli ciągłe zmęczenie niezregenerowanych nóg. - chyba, że "lepiej delikatnie, a systematycznie" okazałoby się naprawdę mocno delikatne
Dochodzi konieczność robienia przysiadu, bez nich raczej nie ma FBW. A ja przysiadu nie umiem (butt wink, jakieś dyskomforty w dole kręgosłupa... A właśnie, a propos: jak ostatnio robiłam Box Squat z ciężarem 35-40kg, to ta sztanga dosłownie mnie przygniatała - to chyba słabe plecy? ).

Chociaż...
PULLsoft
n(...)Zawsze można poddać je jakimś modyfikacjom. Dobrze dobrane obciążenie do tego, krótki i intensywny trening (ok 45 min trwają) i gospodarka hormonalna nie ucierpi, a i kortyzol się nie wytworzy
Przejrzyj je, może coś ci w oko wpadnie. A ja służę radą

Pozdrawiam



No i tak jak Myszorek: to jednak bardziej wszechstronne jest (z wczorajszego "treningu" pleców nie jestem zadowolona..., wkleję potem, może wieczorem), no i te nadnercza...



Chyba nie pozostaje mi nic innego, jak przejrzeć te FBW i coś z nich jednak wybrać. Postaram się to zrobić dziś wieczorem.
I ciągle dziękuję za wypowiedzi i rady


Zmieniony przez - nolose w dniu 2016-09-20 13:35:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3581
Nie koniecznie przysiady :) mogą być split squaty, dla wzmocnienia głowy przyśrodkowej wykroki, hip thrust. Możesz tez przecież robić PUSH/PULL. Ja mam trzy treningi FBW pod rząd. Mozna na jednym treningu skupić się na dwugłowym i pośladkach a na kolejnym nacisk na czorogłowy uda, jeżeli sie boisz że się nie zregenerują. A co do buttwinka rozciągnij dwugłowy uda, pośladki i mięsień biodrowo - lędźwiowy (głębszy siad). Bo Kobietę szybciej na treningu góry zmęczymy bo jest słabsza a z natury mamy mocniejsze nogi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 642 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5809
heh ja miałam fbw bez siadów z obciążeniem bo mam zakaz ze względu na spięcie klatki piersiowej i problem z rotacją lewej łapy - przysiad z obciązeniem zamieniony miałam na goblet i bez obciązenia, każdy trening można zmodyfikować tak aby pasował pod stan zdrowotny i możliwości ale trochę trzeba w tym pogłówkować - wbrew pozorom każda zmiana położenia obciążenia w danym ćwiczeniu zmienia jego specyfikę i to na co ono działa - wykroki z obciążeniem nad głową, na barkach czy w łapkach mają inne pole rażenia na nasze ciało .....

Zdrowe odżywianie nie polega na zakazach a na połączeniu instynktu ze zdrowym rozsądkiem!

nic na siłę wszystko młotkiem! Pełen chill out :D

http://www.sfd.pl/przeróbka_termiczna_pączka_w_maśle_na_wersję_fit-t1086128.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3581
Dokładnie Crewliq :) trening z cc jest z pozoru bardzo łatwy bo tylko ciężar ciała a tak naprawdę męczy, a w Twojej sytuacji bardziej ciężar ciała, kettelball, gumy, TRX, step up bym polecała. Martwy ciąg, przysiad też można bez sztangi robić i da popalić :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki spalacz teraz?

Następny temat

Mój pierwszy raz z siłownią

WHEY premium