SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Krzychu - Gruby podejście pod 1/2 IM 2022 ;)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 568208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
30.10.2022

Rower. Szybka gonka na ciasteczko Warun całkiem spoko, wiatr nie za mocny, trochę deszczyku w trakcie.








Zmieniony przez - BroStyle w dniu 2022-10-30 13:29:13
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
31.10.2022

Poranny trucht - 6km @6:09/km. Mega spokój ducha

Siłownia. Szybkie 27 minut roboty:

Podciąganie cc x10, +40kg x4 x3, cc x10
Incline Press 100kg 3x5
SLDL 100kg 2x8
Neck Press 55kg 2x6
Biceps sztanga 40kg 2x10

Oraz dokończenie dzisiejszego thriathlonu :

Rower. Chomik i odpoczynek z padem.






Zmieniony przez - BroStyle w dniu 2022-10-31 14:02:54
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
01.11.2022

Bieg. 10km @6:08/km. Dzisiaj to nazwę normalnym bieganiem, bo wleciała dyszka spokojnym tempem. Nawet dyszka z plusem, bo przez 2 minuty biegłem ze zastopowanym zegarkiem przez przypadek Bardzo lekko i fajnie.



Rower. 2h spokojnej jazdy z akcentami.





Zmieniony przez - BroStyle w dniu 2022-11-01 13:22:13
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
02.11.2022

Wolne. W środy chyba wejdzie na dobre

03.11.2022

Poranny trucht - 7km @6:09/km. Luzik całkowity.

Przy okazji porównanie na przestrzeni ~3 tygodni





Rower. Chomiczek, praca nad Vo2 i załatanie długu tlenowego. Weszło mega!





Jeszcze trochę i mi się uda zrobić "na czysto" 1000 kcal w godzinę wysiłku







Zmieniony przez - BroStyle w dniu 2022-11-03 14:31:51
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
Przy Twojej masie 1000kcal to nic trudnego. Moj rekord na Indor Cycling to 986kcal
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
Avg 300w z godziny to jest dużo, trust me
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
FighterX
Przy Twojej masie 1000kcal to nic trudnego. Moj rekord na Indor Cycling to 986kcal


Bez realnie sprawdzonego pomiaru mocy to wróżenie z fusów. Ja swoje assiomy sprawdzałem z cyclusem.
I to właśnie z pomiarem kiedyś się kumpel wpiął w rower na siłowni w trakcie zajęć indoor cycling.
Ni ch**a nic się nie pokrywało.

Nie sugeruję Kuba że jesteś slaby, bo jesteś mocny, tyle że takie urządzenia są totalnie rozkalibrowane.
Jak byłem na indoor cycling to mendy mnie wsadzili na rower, który w cholere zaniżał i się najbardziej zmęczyłem.
1
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
Nie powiem czy dobrze skalibrowany czy nie. Nie jestem w stanie powiedzieć, podałem tylko swoje dane i mi liczyło. Opór magnetyczny i jechałem. Podaje co mi licznik podał
A dla Ciebie tylko takie zaniżające, bo siada Ci na głowę i ciężej pracujesz


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2022-11-03 21:08:53
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
Kuba, żeby realnie spalić 1000 kcal jeżdżąc na rowerze musisz wygenerować ~1000 kJ pracy. Tyle pracy w godzinę to jest jak wspomniałem wyżej średnio 300w na godzinę jazdy. Niby to jest dla mnie "tylko" 3w/kg ale jest to bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Na spinningu niemożliwe, że Ty byś spalił te 950kcal (spalił AKTYWNIE nie wliczając BMRu, bo to jest istotny czynnik) w godzinę
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
BroStyle
Kuba, żeby realnie spalić 1000 kcal jeżdżąc na rowerze musisz wygenerować ~1000 kJ pracy. Tyle pracy w godzinę to jest jak wspomniałem wyżej średnio 300w na godzinę jazdy. Niby to jest dla mnie "tylko" 3w/kg ale jest to bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Na spinningu niemożliwe, że Ty byś spalił te 950kcal (spalił AKTYWNIE nie wliczając BMRu, bo to jest istotny czynnik) w godzinę


Nie kwestionuję wyników, podaje tylko liczbę jaka mi wyskoczyła. Zawsze korzystałem z tego samego rowerka, stąd uważam, że wyniki mogą być pomiędzy sobą porównywalne, bo z reguły spalałem około 650-750kcal na tym rowerku.

Ale tak jak piszecie liczby mogą być skrzywione w stronę, zawyżonych przeliczeń i nie podważam tego.

I zdaję sobie sprawę, że jest to mega ciężka godzina na rowerku, bo ja prawie z niego spadłem po tych zajęciach.

Generalnie każdy trening na którym spalisz ponad 1000kcal w godzinę, to mega ciężki trening.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT - dziennik dragona

Następny temat

WIELKANOCNE NAGRODY

electro
Polecane artykuły