SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening CROSSFIT pod SW

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1.O mnie:

Wiek: 17
Waga: 60
Wzrost: 178

2. Pytania:

-Jak ustawić WODy według mojego wieku, celów oraz sprzętu, bo czytam piszę 50 pompek, 50 podciągnięć i oczy mam większe od głowy.


3. Cel:

Priorytetowy: Wytrzymałość pod SW(Pod ring/matę) - kondycja/wydolność.

Drugorzędny: Wykonać 20 podciągnięć nachwytem/podchwytem na drążku o poprawnej technice.


4. Ostatnio przerabiany plan:

Przysiady 3x12 [12kg]
Podciąganie nachwytem 3x5 [2.5kg]
Pompki na poręczach 3x10 [2.5kg]
Pike push ups 3x10 [5kg]
Uginanie hantli 2x10 [7.5kg]
Pompki tyłem 2x10 [5kg]
RDL 3x12 [5kg]
Brzuszki 3x15 / Rolowanie karkiem 3x15(z kolan)



5. Sprzęt do dyspozycji:

Drążek, krzesła, obciążenie własnego ciała, sztangielkę(1szt.) - max 10kg


6. Inne aktywności:

Póki co mam x2 w tygodniu zajęcia z fizjoterapeutą, a od lutego wracam na treningi, bo chodziłem na kickboxing, ale przez miesiąc, lecz musiałem zrezygnować na ten okres.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-12-11 22:28:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
MCtoshkin

słuszna i dojrzała decyzja , ucz się organizmu - bardzo ważne jeśli chcesz coś więcej w przyszłości .

Popraw odżywianie !!!!! ucz się w tym kierunku .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
dlaczego musiałeś zrezygnować i chodzisz do fizjo ??
Zapytaj go czy możesz trenować i jak.

Zacznij od WODow z obciążeniem własnego ciała i drążkiem.
Skaluj ćwiczenia - tzn rób przerwy, zmniejszaj ilość powtórzeń, albo używaj gum, krzeseł, etc.
Później dokup obciążenia albo wybierz się na siłownie - z 10kg wiele nie zdziałasz

skalowanie do pompek:






http://www.youtube.com/playlist?list=PL352E702C32D353DB

skalowanie do podciągnięć:







Zmieniony przez - Lejjla w dniu 2012-12-12 08:25:08

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To czemu zrezygnowałem to już moja decyzja i jak widać błędna, bo dotarło do mnie, że zakochałem się w tym sporcie.

Do fizjoterapeuty chodzę, bo mam skoliozę lewostronną, ale na szczęście lekki łuk i sam lekarz mówił, że da się zmniejszyć łuk.

Pytałem fizjo o SW i powiedział, że jak najbardziej, pytałem czy mogę się rozciągać 5xtyg, powiedział, że wyjdzie mi to na zdrowie, a dlatego pytałem, bo uwielbiam się rozciągać.


Bez obciążenia nie zrobię wytrzymałości pod SW czy nie będę wstanie wykonać 20 podciągnięć?


Jeśli chodzi o te skalowanie to dokładnie nie wiem na czym to polega, ale maxy:

podciągnięcia = 8-10p
pompki = 30-40p
Przysiady(nigdy maxów nie paliłem, ale...) = ok 50-60p zrobię



Pokierował mnie na crossfity jeden z użytkowników SFD, ale wydaję mi się, że obwody będą dla mnie lepsze, więcej partii chociaż pracuje, barki,klata, a właściwie na to samo wychodzi - wytrzymałość wzrasta, nie trzeba szaleć z obciążeniem i zapewne mogę dojść do 20 p podciągania itd.








Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-12-12 14:58:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
MCtoshkin

Jakie SW trenujesz ? tylko K-B ? pytam gdyż mówisz o rozciąganiu w BJJ występuje rozciąganie balistyczne siłą partnera więc trzeba uważać i nie przeholować samemu .

Wiek: 17

Ja uważam patrząc na ogół , że najlepszym wyjściem na ten moment była by taka praca.

biegi w terenie z przeszkodami
basen i pływanie
więcej treningów SW

niekoniecznie CROSS FIT . choć takie zabawy jak najbardziej .

https://www.sfd.pl/Mordercza_składanka_crossfit:_-t908265.html

jeśli czujesz się na siłach .

w sprawie skrzywienia jakieś zalecenia ? przeciw wskazania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brak przeciwskazań, trenowałem na siłowni kiedyś FBW, ale krótko 2 miechy?

Przysiad: doszło bodajże do 40-50kg(z gryfem liczone, bo gryf 20kg)
MC: 40(j/w)
WL: 50(j/w)

Słabo słabo, a waga 60kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Brak bazy pod treningi , tym bardziej CROSS FIT . moja propozycja j/w a jeśli siłownia to jakieś FBW z samymi podstawami na wyższym zakresie powtórzeń .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
teraz nie mam możliwości połączenia SW + siłka, nie mam kasy. Ale domatorem(drążek, krzesła) - coś mogę wykminić, a tak to bardziej bęę się skupiał na SW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
MCtoshkin

w czym widzisz problem .

Tak jak już napisałem chyba wszystko drogi kolego , możesz biegać ( pewnie się nie chce ) możesz więcej chodzić na treningi SW , możesz wykonywać takie składanki jak zostały pokazane .

Może to być przysiad , pompka , wyskok

a na drążku możesz trenować

zajrzyj do działu Trening w domowych warunkach , tam jest na pewno dużo opcji dla takiego sprzętu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcę biegać^^, nawet to zaplanowałem, ale muszę buty ogarnąć.

Mam pełno poukładanych treningów obwodowych, ale nie wiem czy się nadają i słyszałem, że pod SW powinny być dynamiczne(faza negatywna wolna, a faza pozytywna szybciutko w miarę), czy to według Ciebie słuszne założenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
bezsensowne pytanie .

wszystko zależy od momentu ( etapu twojej pracy ) metody i jej założeń .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na razie sobie będę trenował SW, aby się wbić na lekkie obroty, a potem będę myślał we wiosnę co i jak(bieganie)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie dotyczące tabaty

Następny temat

Crossfit Katowice?

WHEY premium