SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skolioza- jak leczyć??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 53454

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1250
Pisze to w imieniu kumpla :
Mam skolioze nawet duza. Bola mnie
plecy ( prostowniki) . Obawiam sie o moja przyszlosc .Mysle skoro
teraz mnie boli to co bedzie za kilka lat? Mam z tego powodu kilka
pytan. Czy jak wzmocnie na silowni plecy i przybiore na masie to
bol zaniknie? czy basen i prady ( gabinet rehablitacyjny) pomoga? Jestem
chudy i wysoki wiec moze to jest powod bolu plecow ( zbyt
slbae miesnie) prosze o rade jestem zalamany.
P.S Pewnie sie zastanawiacie czemu nie ide z tym do lekarza ,a
wiec bylem u kilku i nikt mi nic nie powiedzial . Jeden lekarz
nawet twierdzil ze mam zlamany kregoslup , nie obchodzilo Go ze gram
w kosza biegam itd.


..::pOzDrAwIaM::..
1

;-P ..::pOzDrAwIaM::.. ;-P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Niestety już od wieku dziecięcego, w szkole podstawowej aktywność dzieci jest niewielka. Większość unika jej za wszelką cenę, spędzając wolny czas przed komputerem, telefonem lub tabletem. Zdecydowanie brak aktywności, masowe zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego przyczyniają się do problemów zdrowotnych z kręgosłupem, otyłością, czy negatywnymi zmianami w naszym organizmie w późniejszym wieku.

Skolioza jest jedną z możliwości wynikającą z braku aktywności od dziecka. Pojawia się już w młodym wieku i najczęściej jest zaniedbywana. Skoliozą nazwać można skrzywienie kręgosłupa na jedną ze stron. W rzeczywistości jest to trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa. Występowanie skoliozy określa się w sytuacji, gdy nastąpi ponad 10 procentowe skrzywienie w płaszczyźnie czołowej.

W sytuacji, gdy odczuwasz jakieś problemy lub podejrzewasz skrzywienie kręgosłupa, zdecydowanie warto udać się z tym do fizjoterapeuty, a niekoniecznie do lekarza. Lekarz niewiele będzie mógł tutaj pomóc. Dobry fizjoterapeuta pomoże Ci manualnie, rozbijając skurczone mięśnie i punkty spustowe. Zleci on również wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie w odpowiednich miejscach.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 6929 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32603
Skolioza to skrzywienie boczne kregoslupa, leczy sie ja poprzez odpowiednie cwiczenia rehabilitacyjne - basen, gimnastyka. Prady, krioterapia i tego typu to raczej zabiegi pobudzajace nerwy do pracy po jakims urazie np zapalenie rdzenia kregowego (sam je przeszedlem)

Co do treningu to radze ci abys poszedl do lekarza sportowego, albo jakiegos doswiadczonego trenera - on ci powie jakie cwiczenia sa dla ciebie odpowiednie. Na pewno sa takie ktore pomoga ci nieco wzmocnic twoj uklad miesniowy plecow i wyprostowac nieco kregoslup, aczkolwiek pamietaj ze dobierajac niewlasciwy zestaw pogorszysz tylko sprawe. Nie bede ci tu ukladal treningu, chociaz mam pewna idee treningowa, albowiem nie mam 100% pewnosci co do jej trafnosci.

Sprawa w twoim przypadku jest zbyt powazna - idz koniecznie do lekarza.

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
leczenie skoliozy polega na rehabilitacji.
w skrajnych przypadkach nawt zabieg operacyjny.

ale przede wszystkim nalezy leczyc przyczyne skoliozy (najczesciej krotsza konczyna dolna) ---> najlepiej zeby zajal sie toba jakis porzadny ortopeda

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"
1

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
Ćwiczenia siłowe nie są zalecane gdy jesteś chory na skolioze. Basen jak najbardziej w połączeniu z innymi ćwiczeniami rehabilitacyjnymi. Nie możemy ci tu napisać ćwiczeń jakie masz wykonywać w celu rehablitacji ponieważ każdy przypadek zależyny od stopnia zaawansowania choroby leczy się inaczej. Najlepiej przejść się wtedy do ortopedy który ci zaleci ćwiczenia lub skieruje na leczenie specjalistyczne. Jeżeli stopień choroby jest zaawansowany może czekać cię nawet operacja.

Im więcej wiem tym bardziej wiem, jak mało wiem!!
============================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl

Zmieniony przez - kwas w dniu 2003-10-07 20:08:42
1

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1.skolioze mozna podzielic na trzy stopnie.nie wiadomo którego stopnia jest to skrzywienie
2. Jeśli masz rzeczywiscie tak tragiczny kręgosłup jak mówisz- to dziwię sie ,że jeszcze trenujesz!!!
3.Co do pradów i innych zabiegów.-prosze o nie sianie głupot.To tak samo jak białko powoduje zwiekszenie masy mięsniowej.Tak , ale... I tu równiez jest ale...
4. Stary. Sorki, ale do lekarza- ortopedy, rehabilitacji i ćwiczyc. Siłka rzeczywiscie zle dobrana moze Ci baaardzo zaszkodzic. Znajdz dobrego rehabilitanta, który dobrze poukłada ćwiczenia. Przez net bez obejrzenia nie ma sensu podawac jakiś planów treningowych!!. Czysta głupota(przepraszam tych którzy cos w tej sytuacji proponowali).
5.Napisz skąd jestes- może jakos pomoge-

Primum non nocere...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1009 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18319
Skoliozy nie da się leczyć, sam mam.
2

Go Hard Or Go Home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 688 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520
Udaj sie do lekarza rehabilitanta i pokaze Ci cwiczenia jakie masz wykonywac niestety w przypadku skoliozy nic sie nie da zrobic tzn. wygietego kregoslupa nie wyprostuje ale jak bedzie wykonywac cwiczenia miesnie sie wzmacnia i bol minie i stan skrzywienie sie nie pogorszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1009 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18319
Dokładnie, i jeszcze co ja mam powiedzieć jak mam ramiona opadłe w ch*j i nie mogę nic z tym zrobić ... tak powiedział lekarz przynajmniej ... a może ktoś miał podobny przypadek i przebył jakaś operacje albo coś?

Go Hard Or Go Home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
Najpierw rehabilitacji w poradni - nie ma innej rady, musisz udać się do lekarza i dostać skierowanie, potem możesz ćwiczyć w domu, a poszczególne ćwiczenia nie są specjalnie trudne czy męczące (polegają na wzmocnieniu mięśni grzbietu i brzucha), ja przez rok chodziłam na rehabilitację dwa razy w tygodniu, teraz codziennie ćwiczę i nie odczuwam już takiego dyskomfortu, przynajmniej, kiedy pilnuję w jakiej pozycji siedzę. Jazda na rowerze też pomaga - ale na takim, na którym siedzisz wygodnie i nie jesteś nienaturalnie pochylony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1009 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18319
Byłem u lekarza powiedział, że nic się z tym nie da zrobić, że już zawsze będę taki krzywy.

Go Hard Or Go Home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
No to dziwny ten lekarz. Mój ortopeda powiedział, że miał taki przypadek dziewczyny, która dzięki ciężkiej (bardzo ciężkiej) pracy zredukowała skrzywienie kręgosłupa (skoliozę) o kilkanaście stopni.

Ja też mam skoliozę i chcę się was spytać, czy 27 stopni to bardzo dużo ?
Lekarz zalecił mi ćwiczenia rozciągające kręgosłup (bo mam tzw. rotację kręgosłupa) tj. np. zwisanie na drążku, skłony w bok... Tylko niestety na drążku wiszę max 1 minutę (potem przerwa, potem znowu minutę,...) bo ręce mnie strasznie od tego bolą (skóra mnie piecze w miejscu trzymania, a nawet schodzi)
Jakie jeszcze ćwiczenia dobrze rozciągają kręgosłup ?


Zmieniony przez - Aforndah w dniu 2012-03-19 22:19:59
2

K I C K !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja nadgarstka - pilne ;)

Następny temat

Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

WHEY premium