SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening crossfit - pytanie

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1414
witam, chodzi mi o trening rozpisany tutaj http://potreningu.pl/artykuly/677/rozpoczynamy-treningi-crossfit-przykladowe-wody-i-rozpiski i oznaczony jako Mix #1 – sprawle + swingi. Mam pytanie, ponieważ nie rozumiem opisu który jest tam zamieszczony :P Mógłby ktoś mi to tak wytłumaczyć normalniej? pewnie głupie pytanie, no ale od tego forum jest :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Witam serdecznie!
Mam do Was pytanie odnośnie crossfitu.
Mój chłopak dużo trenuje i chciałam mu zrobić niespodziankę i na urodziny kupić mu z prawdziwego zdarzenia speed jump rope .

Niestety nie znam się na tym tak dobrze i prosiłabym o pomoc.
To są linki do skakanek, które znalazłam w sieci i wydają mi sie ok, ale nie wiem jaka jest różnica między nimi, czym mam się kierować.

http://www.fitness.shop.pl/akcesoria-fitness/crossfit/skakanka-speed-rope-1/

http://crossfitsklep.pl/755816/skakanka-rogue-sr-1

http://www.fitness.shop.pl/akcesoria-fitness/crossfit/skakanka-speed-jump-/

Bardzo bym prosiła o pomoc !




Zmieniony przez - sandra_ss w dniu 2014-07-21 14:56:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1357 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57599
Ale czego nie wiesz?? Jak burpee zrobić?? Najlepiej wpisz sobie na youtube. Masz z milion filmików.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1414
to wiem, to to samo co ucieczka nogami w mma :D Chodzi mi o to jak długo to robić, robię burpee 5 razy, potem swingi po 5 razy na jedną rękę, a potem bez przerwy znów burpee? i jak długo cały trening tak prowadzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze: rozgrzewka Po drugie, uważaj na technikę, nie śpiesz się jak nie wiesz jak wykonywać np Swing, bo możesz się uszkodzić (nie wiem czy masz sztangielkę czy ketlę i za jaką wagę zamierzasz się porwać). Jak techniki nie znasz, to zapytaj kogoś kto zdecydowanie wie o co chodzi, albo po prostu zamień to na ćwiczenie które znasz (a jest ich pewnie od ch... i jeszcze trochę ). Ale jeśli już chcesz do tego mixa odpowiedź, to spóbój na początek 5 lub 10 rund, gdzie jedna runda to: 5 Burpees+5 Swings
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1106 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14069
Burpee to nie jest to samo co ucieczka nogami w mma......w burpee to padnij powstań. W pozycji dolnej ciało leży w 100% na ziemi, bez żadnego napięcia. W uciecze nogami jest (chyba) podpór na rekach. W burpee też nie ma pompki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 450 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15995
Ejdem
. W burpee też nie ma pompki :)


A moim zdaniem jest:)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
5x burpess + 5x swing.
Na zmianę.Bez przerwy.


Kończysz,kiedy nie jesteś w stanie wykonać kolejnego obwodu,masz mroczki przed oczami i chce Ci się wymiotować.A czy to będzie po 5 czy 15 minutach ciągłej pracy odpowie Twój organizm i Twoja wydolność.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2014-05-23 20:54:53

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście, że jest pompka, a nie ma żadnego bezwładnego rozpłaszczania się na podłożu. To jest ćwiczenie bardzo dynamiczne.

Jak gdzieś widzisz rozpłaszczanie i "zbieranie" się z kolan, to jest to prawdopodobnie "wersja aerobowa", którą uskuteczniają sieciówki na zajęciach pseudo-beauty-CF.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Bez pompki to sprawle.
Pozycja popularna w sztukach walki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1106 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14069
Nie, nie chodzi mi o sprawle.
W burpee nie ma pompki. Jest kontrolowane padnij. Jeśli ma być dynamika to nie ma sensu robić pompki (proste ciało, ściągnięte łopatki, itd.) Z resztą wolę robić burpee na wąskich łokciach. A to co robi ten Afroamerykanin to jest no rep na zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1414
Dzięki za odpowiedzi :D

a co do tego burpee, to właśnie to robiłem na mma, po czym dowiedziałem się, że to jest ćwiczenie doskonalące ucieczkę przed wejściem w nogi. Oczywiście sama technika ucieczki jest już inna, no ale burpee wyrabia właśnie tą szybkość odskoku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podrzut ,zarzut ,rwanie jakie partie angażują?

Następny temat

Dłonie zorane ketlami

WHEY premium