SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

less hate=more health/podsumowanie str. 253

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 351745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Myślę, że nie jedna osoba załapała, ale nikt się nie wypowiada z wiadomych przyczyn Mawashi, ja zachęcam do prowadzenia dziennika tu na sfd, na pewno by była kopalnia wiedzy i można by było powymieniać się poglądami.

pozdr i sorry za offtop Antek

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
gautan
co ty z tym wyciskaniem zza karku,przeciez nikt nie twierdzi,ze to slabe cwiczenie jesli chodzi o ich rozwoj,tylko,ze jest KONTUZJOGENNE. a Mawashi nie twierdzi,ze Twoja forma wykonywania przenoszenia jest szkodliwa dla zdrowia,tylko,ze tak wykonujac zaden/prawie zaden z tego pozytek dla klatki. widzisz roznice? o.O

inna sprawa,ze bedziesz robil tak jak uwazasz i skoro Twoim zdaniem tak jest lepiej,no to Twoja brocha,ale te przyklady z wyciskaniem zza karku i podciaganiem sztangi do brody sa z pupy,bo nikt nie kwestionuje ich efektywnosci

Zmieniony przez - gautan w dniu 2013-02-05 23:32:25


No tak, więc ludzie myślą, że skoro jest kontuzjogenne to nie warto tego wykonywać bo będzie z tego więcej szkody(lub nieefektywności rzekomej ) niż pożytku - podobnie jak tutaj. I mam się sugerować takimi opiniami zamiast słuchać ciała? już kiedy zakładałem swój pierwszy dziennik, wyraźnie napisałem, że dopóki sam czegoś nie sprawdzę to sorry, ale w to nie uwierzę (piszę o treningu) - dlaczego? bo zbyt dużo mitów jest powielanych i zbyt dużo się tworzy kolejnych. Wszystko się zmienia i jednocześnie nie zmienia się nic - dosłownie tak to wygląda. Od odwiecznej walki splitów z FBW po walkę szkodliwości dla kolan niepełnych przysiadów z pełnymi przysiadami. Tego jest całe mnóstwo. Jeśli komuś nie odpowiada pragmatyczne podejście niech tu nie wchodzi. Serio nie mam dziennika pod Was, tylko pod siebie. Róbcie tak jak uważacie, że to na działa na Wasze ciało, a ja będę robił tak jak ja uważam i przy tym pozostańmy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
A ja znów słyszałem, że jak się wyciska do wysokości uszu to wtedy nie jest kontuzjogenne :P I weź tu bądź mądry

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
podobnie pewnie jak słyszałeś, że w ten sposób rozbudujesz tylko tricepsy a nie barki. Zdania podzielone jak ze wszystkim. I tu się mądrym nigdy nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tutaj nie chodzi o kwestię wiary, tylko o to że wzmacnia się głównie mięśnie powierzchniowe. Występuje dosyć duża dysproporcja w rozwoju rotatorów, które nie mają okazji odpocząć a męczą się błyskawicznie. Podobnie jak błyskawicznie odpoczywają. Dlatego lepsze jest wyciskanie z kaptura. Fatalne dla obrąbka stawowego jest wykonywanie tego ćwiczenia na prowadnicach (suwnica Smitha). Z wolnym ciężarem, ok.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Trudno się z tym NIE ZGODZIĆ.
Ale piszę o czymś zupełnie innym - powiedz to osobom, które od lat wykonują to ćwiczenie nie cierpiąc na żadne bóle w dodatku wyciagając same korzyści. Oni zaakceptują tą informację, ale nie zaprzestaną wykonywać tego ćwiczenia - są głupcami bo mogą sobie zrobić kuku? albo nie mają pokory w sobie by przyjąć tak oczywiste fakty i wprowadzić je w życie? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I nawet najdziwniejsze ćwiczenie może przynosić pożądane efekty dla danej grupy - mistrzem dziwactw to był chyba Vince Gironda, a z kulturystów Tom Platz chociażby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Robiłem na barki ćwiczenia zwane Gironda Swing To dopiero jest ciekawe ćwiczenie propagowane chociażby przez Christiana T.

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a to ćwiczenie było znane już w latach 60-tych wymyślone przez nikogo innego jak trenera mistrzów Vince Gironde.
Tutaj, też ciekawe ćwiczonko:



Najgorsze co można zrobić dla siebie samego to być zamkniętym na 1 punkt widzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574




kolejne z działających dziwactw.
____________
DNT
DOMS na klatce jak stąd do Glasgow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
a gdzie tutaj widzisz dziwactwa oprócz tych frontów?

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki na mase do sprawdzenia

Następny temat

Kulturystyka wg. Mikołaja vol. 2 / negliż str. 47

WHEY premium