SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

less hate=more health/podsumowanie str. 253

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 351557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103988
Coś podobnego do euforii biegacza. Podobno odpowiedzialna jest za to produkcja endorfin. Ale pewnie testosteron lub kortyzol też mają w tym swój udział.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kurna, dziś suwnica w planie. Przetestuję to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
sprawdź i koniecznie możesz tu napisać, odczucia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też zawsze mi wracała moc w okolicy 6-7 serii, coś pięknego. Szczególnie mi podchodzi duża ilość serii i niekoniecznie duża ilość powtórzeń na znacznym ciężarze, najlepiej na takim, na jakim wcześniej nie ćwiczyłem - uczucie, jakby układ nerwowy uczył się z serii na serię i stawał się coraz sprawniejszy. Chociaż wtedy nie ma takiego fajnego wyprucia jak na średnich zakresach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
to już bardziej siłówka.
Dla mnie 3 czy 4 ruchy to za słaby bodziec dla muskulatury.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie też Pisałem to głównie w kontekście nabierania siły, bardzo fajna sprawa, niby też duża ilość serii, a odczucia zupełnie inne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Masz ćwiczenie główne, gdzie wykonujesz 10 serii po 8 ruchów na stałym obciążeniu i progres co tydzień. Reszta ćwiczeń w normalnej progresji. W regresji jeszcze nie próbowałem, póki co za cienki w uszach by łączyć wysokie pow z dużą objętością
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16802
Wtrącę swoje 3 grosze :)

Czytałem ostatnio o tym, ten stan nazwany został "uskrzydleniem". Jest to stan, w którym całkowicie pochłania nas to, co robimy, w którym nasza uwaga skoncentrowana jest niepodzielnie na zadaniu, a świadomość podporządkowana jest całkowicie działaniu. Uskrzydlenie od czasu do czasu osiąga każdy z nas, szczególnie kiedy wybija się na szczyt swoich możliwości albo wykracza poza wszystko, czego dotychczas dokonał, nie interesuje nas, jak wykonujemy zadanie, nie myślimy ani o sukcesie ani po porażce - motywuje nas czysta przyjemność działania. Uwaga w stanie uskrzydlenia jest w największym stopniu skupiona, ale nie wytężona. Podczas tego stanu mózg jest "zimny", pobudzenie i powstrzymanie pracy obwodów nerwowych dostosowane jest do wymogów chwili. Klucz do uskrzydlenia leży w tym, że doznajemy go tylko wtedy, kiedy stojące przed nami zadanie mieści się w granicach szczytu naszych możliwości obejmujących dobrze opanowane i wyćwiczone umiejętności, przy korzystaniu z których obwody nerwowe pracują najbardziej efektywnie.

W książce rozdział poświęcony uskrzydleniu jak dosyć krótki, wybrałem informację które wydawały mi się najistotniejsze, nie znalazłem nic na temat tego co dzieję się w naszym mózgu podczas "uskrzydlenia". Możliwe jest również to że stan który macie na myśli jest inny od stanu w/w przedstawionego (wcale bym się nie zdziwił), jeżeli mój post jest nie na temat to przepraszam i do kasacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
świetna informacja!
Nie wiem czy to do końca to czy też nie, ale koncentracja faktycznie jest na dość wysokim poziomie i nie ma "boków".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki na mase do sprawdzenia

Następny temat

Kulturystyka wg. Mikołaja vol. 2 / negliż str. 47

WHEY premium