SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 220587

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Generalnie poprawna pozycja młotków jest idealnie do przodu są wersje do środka jak wiatrakowa ale nie wiem czy ten, u którego widziałeś inną wersję miał świadomość, że robił inną wersję czy robił na "pałę".

Kickback nie jest ćwiczeniem siłowym i nigdy nim nie będzie to jest ćwiczenie izolowane/plastyczne ewentualnie na koniec treningu jako pompka ale nie spodziewaj się moga ciężarów w tym ćwiczeniu bo zniszczysz łokieć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4033
rzeczywiście hardcore. Właśnie w moim treningu tricepsów wywaliłem wyc wasko, a dałem kickbacks na początek by skupić się na słabszej lewej ręce i jak tak mówisz Rion to nie wiem czy to dobry pomysł był. Co proponujecie ? Dysponuję domową siłownią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
zniszczysz na małych ciężarach jak wyjedziesz łokciem poza tułów,
to stało się ćwiczeniem plastycznym od właściwie nie wiem kiedy, ale nigdy nim nie było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
Pandarek
Pytacz_123
czy taka składanka:

burprees x12
Dumbel swing(8kg) x10
close grip push ups x10
moutain climber 30sekund

robiona co drugi dzien ,do tego bilans kaloryczny ujemny i odpowiedni rozklad BTW przyczyni sie do redukcji tluszczu,czy bardziej ten trening poprawia wydolnosc beztlenową?


Jedno nie wyklucza drugiego, co więcej- to idzie w parze.


hm po czesci jestem zaskoczony odpowiedzią.Robie go juz jakies 3 tygodnie i efektow zbyt nie widac.Waga spadla w dol,tłuszczu jakby wizualnie przybyło,w pasie bez zmian.Myślalem ze ktos nazwie taki "trening" poprostu gównianym.Daje popalić jednak srednio wierze w duzy wysilek w krotkim czasie,no ale coz,poprawie wydolnosc,to bede robil 2 razy taki obowdod
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4033
Antos, żeby nei zakładać nowego tematu, co zaproponowałbyś dla dalszego rozwoju tricepsów uwzględniając dopracowanie słabszej ręki? robię w kolejności: kickbacks, wyc franc ze sztang, wyc francuskie za głowę.


Zmieniony przez - conradoo77 w dniu 2013-03-30 14:52:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pytacz_123
Pandarek
Pytacz_123
czy taka składanka:

burprees x12
Dumbel swing(8kg) x10
close grip push ups x10
moutain climber 30sekund

robiona co drugi dzien ,do tego bilans kaloryczny ujemny i odpowiedni rozklad BTW przyczyni sie do redukcji tluszczu,czy bardziej ten trening poprawia wydolnosc beztlenową?


Jedno nie wyklucza drugiego, co więcej- to idzie w parze.


hm po czesci jestem zaskoczony odpowiedzią.Robie go juz jakies 3 tygodnie i efektow zbyt nie widac.Waga spadla w dol,tłuszczu jakby wizualnie przybyło,w pasie bez zmian.Myślalem ze ktos nazwie taki "trening" poprostu gównianym.Daje popalić jednak srednio wierze w duzy wysilek w krotkim czasie,no ale coz,poprawie wydolnosc,to bede robil 2 razy taki obowdod


No tu widać problem przeszacowywania wysiłku energetycznego ;) Tak samo jak się przedobrzy z kcal przy bieganiu, zamiast spadku tłuszczu będzie jego wzrost. Jest to lekki trening, raczej uzupełnienie treningu siłowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
conradoo77
Antos, żeby nei zakładać nowego tematu, co zaproponowałbyś dla dalszego rozwoju tricepsów uwzględniając dopracowanie słabszej ręki? robię w kolejności: kickbacks, wyc franc ze sztang, wyc francuskie za głowę.


Zmieniony przez - conradoo77 w dniu 2013-03-30 14:52:42


nigdy w pełni nie pozbędziesz się dysproporcji między poszczególnymi rękami bo zawsze jedna strona w ciele jest dominująca nad drugą więc zawsze jakaś dysproporcja będzie.

Takim treningiem jak zaproponowałeś nie zbudujesz tricepsów bo brakuje w nim jakiegoś ćwiczenia siłowego, mocnego dla tricepsa. Dałby wycisk wąski flarowy + francuz + kickback na koniec

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Mam problem z wyciskaniem sztangi na skosie górnym. Podczas tego ćwiczenia czuję prawie wyłącznie barki. Ściągam łopatki pod siebie, opuszczam sztangę mniej więcej do linii sutków, ale za nic nie mogę tej klatki poczuć. Wyciskanie sztangi na płaskiej, wyciskanie hantli na płaskiej i skosie górnym - w tych ćwiczeniach pięknie czuję klatkę, ale sztanga na skosie mnie przerasta. Proszę o jakieś rady, by tę klatkę poczuć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
Pandarek
Pytacz_123
Pandarek
Pytacz_123
czy taka składanka:

burprees x12
Dumbel swing(8kg) x10
close grip push ups x10
moutain climber 30sekund

robiona co drugi dzien ,do tego bilans kaloryczny ujemny i odpowiedni rozklad BTW przyczyni sie do redukcji tluszczu,czy bardziej ten trening poprawia wydolnosc beztlenową?


Jedno nie wyklucza drugiego, co więcej- to idzie w parze.


hm po czesci jestem zaskoczony odpowiedzią.Robie go juz jakies 3 tygodnie i efektow zbyt nie widac.Waga spadla w dol,tłuszczu jakby wizualnie przybyło,w pasie bez zmian.Myślalem ze ktos nazwie taki "trening" poprostu gównianym.Daje popalić jednak srednio wierze w duzy wysilek w krotkim czasie,no ale coz,poprawie wydolnosc,to bede robil 2 razy taki obowdod


No tu widać problem przeszacowywania wysiłku energetycznego ;) Tak samo jak się przedobrzy z kcal przy bieganiu, zamiast spadku tłuszczu będzie jego wzrost. Jest to lekki trening, raczej uzupełnienie treningu siłowego.


czyli nie traktowac go jako wylacznosc,ale do ujemnego bilansu dolozyc rowniez biegi np 30 min w inne dni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Skoro przybyło Ci tłuszczu, to nie masz ujemnego bilansu kalorycznego. Weź się za normalny trening siłowy i aeroby/interwały.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium