SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 221911

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62314 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777854
teoretycznie się da, a praktycznie musisz dobrze dopasować ćwiczenia żeby nie zaburzać regeneracji

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Jak jest waszym zdaniem lepiej:

Ćwiczyć w domu(drążek, krzesła) z dietą bogatą w B/T/W czy iść na siłownię kosztem tłuszczy, których będzie mniej i zatem troszkę mniej kcal w diecie o jakieś 300-400?




2. Sztangielki czy sztanga, jaka różnica np. gdy chcę robić klatę sztangielkami, a sztangą?



3. Jak wyciskać na płaskiej czy robić mostek, bo słyszałem, że nie robienie mostku obciąża tak barki, że są one wręcz 'niszczone' poprzez nie robienie mostku?



Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-11-22 16:53:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 386
Pisałem tu już na ten temat, ale odpowiedz była dla mnie niejasna. Mam 14 lat, 175 cm i 68kg. Mam problem z przykurczami w barkach (praktycznie od zawsze) i z siadem na kolanach. I przedtem napisałem co mam robić aby pozbyć sie przykurczów. Dostałem odp aby robić rozciąganie dynamiczne albo statyczne tylko nie wiem jak często. Znalazłem takie linki://medtube.pl/ortopedia/filmy-medyczne/11881-bierne-rozciaganie-stawu-przy-zablokowaniu-barku i http://www.trenerka.info/?kat=50 . Tylko tego drugiego chyba nie dam rady zrobić. Teraz mam pytanie jeśli podałem dobre linki to jak często mam to robić aby nie przeholować a jednocześnie rozciągnąć. A jeżeli źle to co polecacie w zamian ? Potem chce zacząć trening Mawashiego, a potem to się zobaczy. Bo próbowałem robić trening Mawashiego ale nie dawałem rady niektórych ćwiczeń

Zmieniony przez - polwar w dniu 2012-11-22 18:12:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Czym różni się przysiad ze sztangą na barkach a przysiad ze sztangą na karku? W atlasie w przysiadzie ze sztangą na barkach nogi idę jakby V(to nogi) a na karku ||(to też są nogi) (nie wiedziałem jak to przedstawić). To jedyna różnica?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
ułożeniem sztangi na barkach albo na karku. ja osobiście wolę na barkach... poszukaj ułożenie sztangi w przysiadzie tylnym.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15840
Właśnie tak myślałem lecz na filmach to ułożenie wygląda tak samo, zmienia sie ułożenie nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Jak jest waszym zdaniem lepiej:

Ćwiczyć w domu(drążek, krzesła) z dietą bogatą w B/T/W czy iść na siłownię kosztem tłuszczy, których będzie mniej i zatem troszkę mniej kcal w diecie o jakieś 300-400?




2. Sztangielki czy sztanga, jaka różnica np. gdy chcę robić klatę sztangielkami, a sztangą?



3. Jak wyciskać na płaskiej czy robić mostek, bo słyszałem, że nie robienie mostku obciąża tak barki, że są one wręcz 'niszczone' poprzez nie robienie mostku? I jak trzymać sztangę, ma być w linii z barkami czy łokcie bardziej przy tułowiu?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-11-23 08:39:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
dieta i trening to podstawa także nie patrz na to co jest lepiej. dieta musi byc trening odpowiedni musi być. akurat tluszcze to chyba nie taki problem zeby poświecic je kosztem silowni nawet nie wiem jaki to ma sens...

sztangielki sztanga inny zakres ruchu sztanga mozesz wiecej wycisnąć sztangielkami lepiej sie rozje@@@ć

na temat było sporo już gadane - mostek robi się w dwu-trójboju w kulturystyce chodzi jedynie o ściągnięcie łopatek. barki są również niszczone przez złe prowadzenie łokci także pozycja ma tutaj duże znaczcenie.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w8mp250
dieta i trening to podstawa także nie patrz na to co jest lepiej. dieta musi byc trening odpowiedni musi być. akurat tluszcze to chyba nie taki problem zeby poświecic je kosztem silowni nawet nie wiem jaki to ma sens...

sztangielki sztanga inny zakres ruchu sztanga mozesz wiecej wycisnąć sztangielkami lepiej sie rozje@@@ć

na temat było sporo już gadane - mostek robi się w dwu-trójboju w kulturystyce chodzi jedynie o ściągnięcie łopatek. barki są również niszczone przez złe prowadzenie łokci także pozycja ma tutaj duże znaczcenie.



Zatem jak prowadzimy łokcie? Ja zawsze wyciskałem to łokcie były równolegle do sztangi i dłoni(na linii sztangi).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 146
Czy taka kolejność treningów jest dobra ?

A. Klatka + biceps
B. Barki + triceps
C. Nogi + plecy (czy plecy + nogi ?)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium