SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 218775

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
podajcie jakieś ćwiczenie na środek klatki bo przy dole mięśnie jakby za bardzo się rozchodzą. Z siłką mam trochę wspólnego od dłuższego czasu, ale daję pytanie w treningu dla początkujących bo trenuję pod SW. Aktualnie rzeźba

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4552
Pytanie brzmi jakie wyciskanie jest lepsze na rozbudowanie klatki z hantlami czy sztanga?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 367 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3928
Cześć. Czy we wiosłowaniu sztangą nachwytem powinno się też pracować ciałem czy sylwetka powinna być w pochyle idealnie nieruchomo a pracować tylko ręce i łopatki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Witam,
wklejam mój plan treningowy FBW do oceny. Trenuję FBW 2x w tygodniu (we wtorki i soboty rano na czczo).
Do tego 3x w tygodniu trenuję boks, na którym robię pompki i podciągam się na drążku (dlatego w poniższym treningu nie uwzględniłem już podciągania na drążku).

Trening A:
3 serie przysiadów tylnich
3 serie wykroków ze sztangą/sztangielkami
3 serie wspięć na łydki ze sztangą
3 serie martwego ciągu
3 serie wiosłowania sztangą
3 serie wyciskania sztangą na ławce płaskiej
3 serie pompek na poręczach
3 serie ugięć ramion ze sztangą
3 serie na przedramiona ze sztangielkami

Trening B:
3 serie przysiadów tylnich
3 serie wejścia na ławkę płaską ze sztangą
3 serie martwego ciągu
3 serie wspięć na łydki ze sztangą
3 serie wiosłowania sztangielką w podporze
3 serie wyciskania sztangą na ławce płaskiej
3 serie wyciskania przedniego sztangi nad głowę
3 serie pompek na poręczach
3 serie ugięć ramion ze sztangielkami
3 serie szrugsów

Z góry dzięki za pomoc.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
lebronkobe
Pytanie brzmi jakie wyciskanie jest lepsze na rozbudowanie klatki z hantlami czy sztanga?


Żeby równomiernie rozwinąć mięsień piersiowy musisz go atakować pod różnymi kontami i różnymi sposobami. Czyli jedno jak i drugie wyciskanie jest ok i warto je robić zamiennie w cyklach treningowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Adam999
Cześć. Czy we wiosłowaniu sztangą nachwytem powinno się też pracować ciałem czy sylwetka powinna być w pochyle idealnie nieruchomo a pracować tylko ręce i łopatki?


Przy dużym ciężarze ciało praktycznie samo zacznie wybijać lekko ciężar z nóg, co nie jest błędem. Jednak nie możesz zapominać o tym, żeby cały czas pracować łopatkami, nie zrywać ruchu, dopinać i rozciągać mięsień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 354
rion10
jak chcesz tylko poprawić kondycję to aeroby wykonuj w dzień bez siłowni zaczynając od 10 minut i regularnie dokładaj, jak na początku będzie za lekko to zacznij od większego pułapu, tempo też zwiększaj jeśli dasz radę. Nie da się jednoznacznie określi jakim tempem masz biegać

uwzględnij to w diecie


A nie mogę wykonywać ich po treningu siłowym?
Mam na tyle mało czasu że specjalnie przeniosłem część treningu na weekend żeby mieć choć odrobinę czasu w tygodniu na inne sprawy.

Rozumiem że staję na bieżni i od początku do samego końca cały czas ta sama prędkość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
kierus
lebronkobe
Pytanie brzmi jakie wyciskanie jest lepsze na rozbudowanie klatki z hantlami czy sztanga?


Żeby równomiernie rozwinąć mięsień piersiowy musisz go atakować pod różnymi kontami i różnymi sposobami. Czyli jedno jak i drugie wyciskanie jest ok i warto je robić zamiennie w cyklach treningowych.


haha "kontami" ja pyerdole, ale wstyd zmęczenie jednak robi swoje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Bol sciegien , nadgarstków .1. Czy stosowanie sztangi łamanej przy np. wioslowaniu moze pomoc ? i mniej angazowac miesnie plecow(poprzez stosowanie lamanej) , czy stosowac do oslabniecia bolu i wejsc znowu na sztange prosta ? . Tak samo bol przy robieniu bicepsa sztanga prosta - podczas odkladania bol jest nie do wytrzymania . 2. Czy dodać do treningu po oslabnieciu bolu 2 cw . UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM oraz 2 podchwytem W SIADZIE , czy to moze wzmocnic sciegna tak ze bol sie nie bedzie pojawial ? 3 tygodnie odpoczynku od silowni bo nie dalem rady nic zrobic przez nadgarstki . sry za poplatanie . Czekam na odp


Zmieniony przez - inoshi w dniu 2013-03-16 13:34:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1299
Jezeli cwicze ACT co drugi dzien poniedzialek, sroda, piatek to czy moge dodatkowo po treningu i w dni nie treningowe robic pompki ?

Zmieniony przez - Camozz w dniu 2013-03-16 15:29:39
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

Wiecej