SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 218776

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
CR7ello
Witam, trenuje piłke nożna 3 x w tygodniu, cwicze na silowni juz rok, ale ostatnio duzo sie dowiadywalem i chcialem was zapytac o zdanie, czy dobrym rozwiązaniem bylo by wrpwoadzenie treningu crossfit zamiast silowni zeby zwiekszyc wytrzymalosc i dynamike ?


Zależy co jest twoim priorytetem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Fat-Hulk
Jak się rozgrzewac do cwiczeń, które wykonuje się z ciężarem własnego ciała?


Tak samo jak przed treningiem siłowym.Proste,anatomiczne ruchy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
ronie220
Fat-Hulk
Jak się rozgrzewac do cwiczeń, które wykonuje się z ciężarem własnego ciała?


Tak samo jak przed treningiem siłowym.Proste,anatomiczne ruchy.

Źle sprecyzowałem pytanie. Chodzi mi o rozgrzewkę miejscową. Np. jak robię jakieś wyciskanie to np. robię ze 2 serie z samym gryfem, czy jakimś śmiesznym obciążeniem. A jak np. ma taka rozgrzewka wyglądac dajmy na to w pompkach na poręczach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Wchodzisz na poręcze i pompujesz.Nóg sobie przecież nie odetniesz Aczkolwiek dobrze jest zrobić sobie te 2 serie z samym cc,po czym zaczać progresje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2507
Kolego ronnie, zagalopowałem się trochę i źle napisałem. Chodziło mi oczywiście o jeden trening, coś w tym stylu

1 seria 5 powtórzeń +5kg na pasie
2 seria 5 powtórzeń +10kg na pasie
3 seria 4-5 powtórzeń +15kg na pasie
4 seria 4-5 powtórzeń +15kg na pasie
5 i 6 2-4 powtórzeń +20kg na pasie

Nudzi mi się podciąganie 3 czy 4 serie z doczepianym ciężarem na max powtórzeń czy jakąś stałą liczbę np. 10-12, a chciałbym sobie potrenować tak jak rozpisałem u góry. Czy to da jakieś rezultaty w przypływie siły na drążku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ma to sens,aczkolwiek 1 seria na docelowym starczy.

0x5
5x5
10x5
20x5

I regres z ciężarem ciała na max.


W następnym tygodniu dołóż 1,25/2,5kg.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
Za tydzien zaczynam cwiczyc z cyklem i moje pytanie brzmi czy zrobic sobie tydzien przerwy zeby miesnie sie dobrze zregenerowaly i zaczac za tydzien cwiczyc razem z odzywkami czy normalnie cwiczyc bez tygodnia przerwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Jeśli nie czujesz się przemęczony to ciśnij.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
No to cisne ELO :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Czy warto zawsze robić regres po każdym ćwiczeniu? Jeśli nie to kiedy go stosować i ile serii? I czy robić przed regresem jakąś przerwę czy od razu po serii docelowej odkładać ciężar i regresować?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium